Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ochota na Stormrise? Sorry - wejście tylko z Vistą i DX10 pod pachą

31 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2009 o 10:33, żyrafa napisał:

[...]Aktualnie w grach nie widać prawie różnicy pomiędzy ustawieniami
na max w dx 9 a dx10.


No nie widać, a to dla tego, że gry są pisane pod DX9, a potem "na siłę" dorzuca się co łatwiejsze do zastosowania efekty, które "sprawią różnicę", a jednocześnie nie wymagają zbyt dużej ingerencji w cały kod. Gdyby gra miała wykorzystywać DX10 i jednocześnie działać pod DX9, to wymagało by to napisania dwóch odrębnych programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 14:40, Revan17 napisał:

epic fail <- krotko i treściwie

bardzo bym chciał, żeby ta gra sprzedała się najmarniej jak to możliwe, aby pokazać wielkim
fanboyom DX10, że takie sztuczne wpływy na rynek kończą się źle.


Po Twojej wypowiedzi można sądzić, że to Ty jesteś wielkim fanboyem DX9 i XP, bądź też jesteś sfrustrowany brakiem DX10 i Visty :).
Jeśli ta gra sprzeda się "najmarniej jak to możliwe" to kiedyś, gdy już będziesz miał Windows 7 i kartę obsługującą DX 11 (wiem, wiem, nie lubisz Visty i DX10) to będziesz narzekał, że już nie wydają gier na Twój sprzęt, bo kiedyś im się gra słabo sprzedała :).
Ponad to, wydawcy tworząc grę mulitplatformową uznają wersję PC, jako coś na czym można sobie trochę dorobić, bo gra ma za zadanie zarobić na konsolach. Jest to tym łatwiejsze, iż gry są pisane często i tak na PC i dopasowywane do konsoli (vide Final Fantasy XIII), więc co szkodzi to wydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestem żadnym fanboyem ani PC (bo gram też, na konsolach), a ni systemu (no może 98SE :P), ale denerwuje mnie takie podejście, wydali coś co działa, źle, nie współpracuje z tym co już mamy, pobiera strasznie dużo zbędnych zasobów i jeszcze do tego jest mniej stabilne (mowie tu zarówno o Vista jaki i DX10), a teraz skoro nikt sie na to nie nabrał, to próbują zmusić ludzi do kupna. Gdyby wyszedł nowy system, który nie dość, że ładnie wygląda, to jeszcze jest stabilny i oszczędny, to nie byłoby problemu, ale nie, muszą się lansować na siłę.

Edit: no i żeby jeszcze była znacząca różnica między DX9, a 10, a jest mizerna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 14:15, Mr_Hyde napisał:

gostfejskila - chyba cie glowa boli . Poprostu sie rozwijaja dalej ,a nie stoja w miejscu.
Tak powoli bedzie sie dziac z innymi. Grasz na pc ?? Wiec czemu sie dziwisz ,ze dochodzi
do takich sytuacji . Zawsze tak bylo ,jest i bedzie . Ja jestem za. Ilez mozna walkowac
tego xp''ka i dx9 ... fuj....

Ot znalazł się miłośnik visty.Głowa to chyba ciebie boli.Zastanów się ,jak można robic grę dla 25% pomijając 75% pfff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 15:16, Revan17 napisał:

Nie, nie jestem żadnym fanboyem ani PC (bo gram też, na konsolach), a ni systemu (no
może 98SE :P), ale denerwuje mnie takie podejście, wydali coś co działa, źle, nie współpracuje
z tym co już mamy, pobiera strasznie dużo zbędnych zasobów i jeszcze do tego jest mniej
stabilne (mowie tu zarówno o Vista jaki i DX10), a teraz skoro nikt sie na to nie nabrał,
to próbują zmusić ludzi do kupna. Gdyby wyszedł nowy system, który nie dość, że ładnie
wygląda, to jeszcze jest stabilny i oszczędny, to nie byłoby problemu, ale nie, muszą
się lansować na siłę.


Zatem błagajmy M$ o wywiązanie się z obietnic dotyczących Windows 7...

Dnia 05.03.2009 o 15:16, Revan17 napisał:

Edit: no i żeby jeszcze była znacząca różnica między DX9, a 10, a jest mizerna.


Na jakiej podstawie to stwierdzasz? Chyba nie ukazała się jeszcze aplikacja napisana WYŁĄCZNIE z myślą o dx10.
Poza tym, różnica w porównaniu z dx9 nie polega tylko na lepszych efektach graficznych możliwych do implementacji, ale także prostocie kodu i szeroko pojętych ułatwieniach dla programistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś specjalnie mnie to nie martwi, bo:
- gry i tak bym nie kupił w najbliższym czasie, bo kompa mam starego, zbyt szybko nie zamierzam go zmieniać, a Vistę mam zamiar na pewno przeskoczyć (no chyba, że by mi komp padł całkowicie, to wtedy sprawa jest do rozważenia)
- specjalnie się grą nie interesowałem, ale z tego co widziałem po pobieżnym przejrzeniu inf. jest to raczej zwykły RTS (a jakiś szczególnie serca do zręcznościówek nie mam:P)
- jakoś te bardziej "arkejdowe" odskocznie od serii TW w wykonaniu mnie nie bawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie gier, w które grałem w trybie DX9 i DX10, różnica nie jest aż tak powalająca, zęby kupować nowego kompa/system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to powinno nazywac sie Stormfail O.o gdyby sterowanie bylo normalne to można by było przełknąć głupie AI i wiele wiele błedów O.o zresztą przez to sterowanie to jest większy chaos niż być powinien zacinająca sie kamera przeskakiwanie od grupy do grupy bo max 3 oddzialy w 1 grupie :| przy czym nie zawsze wybierze sie to co trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować