• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
kotfilon

Mirror''s Edge - zwiększenie FPS

Pytanie

Witam.
W grze Mirror''s Edge plikiem odpowiedzialnym za ustawienia graficzne/dziwiękowe itd odpowiedzialny jest plik TdEngine, który mieści się (domyślnie) Moje Dokumenty/EA Games/Mirror''s Edge/TdGame/Config

Można w nim zmienić zaawansowane ustawienia, rozdzielczość,włączyć lub wyłączyć physx''a itd.
I tutaj kieruje do was prośbę. Czy ktoś mógł by napisać co najlepiej wyłączyć/włączyć, żeby uzyskać kilka dodatkowych FPS. Chcę pograć w rozdziałce 800x600 lub 1024x768 z minimum 18-20 FPS, a obecnie na tych rozdzielczościach mam od 9 do 12 FPS. Poniżej zamieszczam fragment TdEngine z ustawieniami gry:

[SystemSettings]
StaticDecals=True
DynamicDecals=True
DynamicLights=True
DynamicShadows=True
LightEnvironmentShadows=True
CompositeDynamicLights=False
DirectionalLightmaps=True
MotionBlur=false
DepthOfField=False
AmbientOcclusion=False
Bloom=False
QualityBloom=False
Distortion=False
DropParticleDistortion=False
SpeedTreeLeaves=False
SpeedTreeFronds=False
OnlyStreamInTextures=False
LensFlares=False
FogVolumes=False
FloatingPointRenderTargets=False
Trilinear=True
OneFrameThreadLag=True
UseVsync=False
UpscaleScreenPercentage=False
Fullscreen=True
AllowD3D10=False
EnableHighPolyChars=False
SkeletalMeshLODBias=0
ParticleLODBias=0
DetailMode=0
ShadowFilterQualityBias=-1
MaxAnisotropy=2
MaxMultisamples=1
MinShadowResolution=32
MaxShadowResolution=256
ResX=1024
ResY=768
ScreenPercentage=100.000000
SceneCaptureStreamingMultiplier=0.800000
FoliageDrawRadiusMultiplier=0.000000
ShadowTexelsPerPixel=1.000000
TEXTUREGROUP_World=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=1)
TEXTUREGROUP_WorldNormalMap=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=2)
TEXTUREGROUP_WorldSpecular=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=1)
TEXTUREGROUP_Character=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=1)
TEXTUREGROUP_CharacterNormalMap=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=2)
TEXTUREGROUP_CharacterSpecular=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=1)
TEXTUREGROUP_Weapon=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=1)
TEXTUREGROUP_WeaponNormalMap=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=2)
TEXTUREGROUP_WeaponSpecular=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=1)
TEXTUREGROUP_Vehicle=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=1)
TEXTUREGROUP_VehicleNormalMap=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=2)
TEXTUREGROUP_VehicleSpecular=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=1)
TEXTUREGROUP_Cinematic=(MinLODSize=1,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
TEXTUREGROUP_Effects=(MinLODSize=256,MaxLODSize=256,LODBias=1)
TEXTUREGROUP_Skybox=(MinLODSize=256,MaxLODSize=512,LODBias=1)
TEXTUREGROUP_UI=(MinLODSize=1,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
TEXTUREGROUP_LightAndShadowMap=(MinLODSize=256,MaxLODSize=512,LODBias=1)
TEXTUREGROUP_RenderTarget=(MinLODSize=1,MaxLODSize=4096,LODBias=1)
PhysXEnhanced=False
TdMotionBlur=False
TdSunHaze=False
TdTonemapping=True
TdBicubicFiltering=False

Proszę o podpowiedzi lub gotową listę możliwych zmian.
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ta karta nie wyrobi z większym fps zmniejsz co możesz w ustawieniach na minimum ,zainstaluj nowe sterowniki do karty graficznej i to na tyle.
Można tez pobawić się w o/c ale raczej niewiele to da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.03.2009 o 21:40, wiedx1 napisał:

Ta karta nie wyrobi z większym fps zmniejsz co możesz w ustawieniach na minimum ,zainstaluj
nowe sterowniki do karty graficznej i to na tyle.
Można tez pobawić się w o/c ale raczej niewiele to da



Może jednak coś w ustawieniach da się zmienić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.03.2009 o 22:06, junior35 napisał:

> Ta karta nie wyrobi z większym fps zmniejsz co możesz w ustawieniach na minimum
,zainstaluj
> nowe sterowniki do karty graficznej i to na tyle.
> Można tez pobawić się w o/c ale raczej niewiele to da


Może jednak coś w ustawieniach da się zmienić??

Ja za bardzo się nie znam na tym może ktoś inny pomoże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.03.2009 o 19:01, junior35 napisał:

[SystemSettings]
StaticDecals=True
DynamicDecals=True
DynamicLights=True
DynamicShadows=True
LightEnvironmentShadows=True


to wszystko bym ustawił na FALSE, powyłącza to dynamiczne oświetlenie i cieniowanie.

[...]

Dnia 23.03.2009 o 19:01, junior35 napisał:

Trilinear=True


to też na FALSE, nie wiem dokładnie do czego to służy ale w starszych grach można było wybierać filtrowanie biliniowe albo trójliniowe i ogólnie to drugie mocno obciązało komputer.

Dnia 23.03.2009 o 19:01, junior35 napisał:

MaxAnisotropy=2
MaxMultisamples=1


te bym pozmniejszał wartości, jak się da na 0 albo 1, zmniejszy to m.in. filtrowanie anisotropowe (wszystko będzie bardziej kanciaste)

Dnia 23.03.2009 o 19:01, junior35 napisał:

MinShadowResolution=32
MaxShadowResolution=256


te bym pozmniejszał np na 16 i 128 (ogólnie potęga dwójki), pogorszysz jakość cieni

[...]

Dnia 23.03.2009 o 19:01, junior35 napisał:

TdTonemapping=True


nie wiem do czego to ale zmiana na FALSE może pomóc

Zmiany wprowadzaj stopniowo, bo czasem jak za dużo pozmieniasz to gra może się nie uruchomić i nie będziesz wiedział co to wywołało a tak cofasz jedną zmianę i po problemie.

Dnia 23.03.2009 o 19:01, junior35 napisał:

Proszę o podpowiedzi lub gotową listę możliwych zmian.
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pozmieniałem trochę, ale zawsze był jakiś crash w czasie gry, więc wróciłem do ustawień wcześniejszych. Pomyślałem sobie wtedy, że zamienię mój monitor z monitorem mojej mamy. Więc wziąłem mojego IBM 19'''' i zamieniłem z IBM 17". Chciałem tym osiągnąć troszkę lepszą grafikę na 800x600 bo w końcu im mniejszy monitor, tym lepiej widać. O dziwo zauważyłem podskok FPS o jakieś 2-4 w każdej rozdzielczości. Czy to możliwe, żeby przez monitor podniosła się liczba FPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.03.2009 o 18:27, junior35 napisał:

Pozmieniałem trochę, ale zawsze był jakiś crash w czasie gry, więc wróciłem do ustawień
wcześniejszych. Pomyślałem sobie wtedy, że zamienię mój monitor z monitorem mojej mamy.
Więc wziąłem mojego IBM 19'''' i zamieniłem z IBM 17". Chciałem tym osiągnąć troszkę
lepszą grafikę na 800x600 bo w końcu im mniejszy monitor, tym lepiej widać. O dziwo zauważyłem
podskok FPS o jakieś 2-4 w każdej rozdzielczości. Czy to możliwe, żeby przez monitor
podniosła się liczba FPS?


Odświeżanie ??

Co do Twego sprzętu .
Posiadasz bardzo dobrą konfiguracje pod warunkiem , że zainwestujesz w
http://www.frazpc.pl/artykuly/438/GEFORCE/7600GT/Tania/siodemka
Mam podobne (p4 2.8 - kwestia 50 zł wymieniłem za chłam celeron 2.6) zestawienie co Ty , i powiem tyle :
-Nieporównywalna jakość i wydajność zestawu .
-Co do Mirror grałem na max detal na 1204 rozdz i bez silniczka psyhx gdyż to tyczy się jedynie wyższych kart . Świetnie się grało . Nie odczułem żadnego dyskomfortu podczas gry .

Mirror''s Edge to tylko jeden z wielu tytułów które zadziwiająco śmigały na moim kompie . Obecnie jestem przy Fallout 3 i również gram na high detal , a mogę spokojnie więcej wycisnąć gdyż w obliviona grałem na max detal włącznie z najwyższą roździelczością.
Dalej : Gears of War(max detal 1204) , COD 4(1204 i na normal bo mam xp) , Bioschock(1204 max detal) ,Far Cry 2 ( w większośći było high(od low do ultra jest skala) przy 1204 jednak zmniejszyłem faune i ogien na medium ),UT3 (max detal przy 1204 - gry oparte na silniku Unreal 3 śmigają bezproblemowo )Fifa 09 i PES 2009( przy fifie max detal i 1600 a przy pes 1204)
To są nowsze tytuły głownie fps podałem gdyż przy nich musisz się liczyć z wydajnością kompa . Nie będę dalej przynudzał po prostu powiem , że Twoja karta jest zaporą dla reszty kompa dlatego reszta się dławi .
Jeżeli chcesz pograć póki co w nowsze tytuły nie oszczędzając na komforcie kupuj ową kartę . Jeśli jednak myślisz przyszłościowo zainwestuj w konsole podobnie jak ja .
Komputery stały się częściowo wyzyskiem dla graczy dlatego zrezygnowałem i wybrałem ps3 gdyż ma długą żywotność i świetne tytuły , a do pada już się przyzwyczaiłem :D
-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To raczej nie odświeżanie, bo na obu mam 75 Hz.

Co do twojej rady, właśnie myślałem nad 7600, x1950 albo 7900...co byś mi polecił najbardziej (slot AGP)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.03.2009 o 19:52, junior35 napisał:

To raczej nie odświeżanie, bo na obu mam 75 Hz.

Co do twojej rady, właśnie myślałem nad 7600, x1950 albo 7900...co byś mi polecił najbardziej
(slot AGP)?


http://pclab.pl/art18890-11.html

Jak widzisz 7900 prezentuje się najlepiej .

Tutaj masz jedną z ofert na rynku i chyba najbardziej napakowaną . Oczywiście jest możliwość dobrania karty w tańszej wersji .
http://www.allegro.pl/item582514159_geforce_7900gs_512mb_najlepsza_agp_sklep_krakow.html
Duży wkład ma również procesor . Pół roku temu miałem Celerona 2.6 . Spisywał się fatalnie . Niby zachwycał faktem , że potrafił pociągnąć ledwo ledwo jakiś tytuł z nowszej półki jednak z wydajnością było krucho . W przypadku mego p4 2.8 mam to co najlepsze :D . Koszt niecałe 60 zł nowa sztuka :D .

Nie chcę być nachalny ,ale zastanów się na ile to Ci starczy ?? Na kolejny rok ?? I co dalej ? Jeżeli się pasjonujesz tym to będziesz musiał dalej wykładać kasę , a z roku na rok będą potrzebne kolejne zakupy ; / . Z żalem to mówię , ale komputery stały się częsciowo komercją wśród producentów sprzętu . Gracze by nadążyć muszą wydawać ogromne kwoty na kupno co nowszego sprzętu by nadgonić rzeczywistość .
Dlatego dla rozrywki wybrałem konsole . Koszt jest naprawdę niewielki w porównaniu z wydawaniem kasy na upragde komputera. Za zaledwie 1200 zł dostajesz sprzęt na którym udźwigniesz spokojnie wiele tytułów przez wiele lat . Twórcy podporządkowują się pod zalecenia konsoli . Natomiast gracze Pc pod twórców . ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam mój komputer od 2 lat, wsadziłem po pół roku 6200 gf a po następnym pół roku 2 GB ram. Fallout, oblivion czy nawet crysis odpalały się na średnich z 15-20 FPS lub minimalnych z 20+ FPS. Czy gdy kupię GF 7x00 to ta liczba FPS się zwiększy? na allegro znalazłem to: http://www.allegro.pl/item593347883_gigabyte_gf_7600gs_256_agp_wysylka_gratis.html
160 zł...tylko nie wiem czy wersja GS jest dobra. Chcę kartę, która wyciągnie dużo z mojego komputera, ale żeby się nie marnowała jej moc, bo mam trochę za słaby.

Co do monitorów^^ na 17" Mirror''s Edge i Assassin''s Creed trochę lepiej wyglądają, ale jednak ten monitor obsługuje rozdziałke max 1024x768

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2009 o 06:18, junior35 napisał:

Ja mam mój komputer od 2 lat, wsadziłem po pół roku 6200 gf a po następnym pół roku 2
GB ram. Fallout, oblivion czy nawet crysis odpalały się na średnich z 15-20 FPS lub minimalnych
z 20+ FPS. Czy gdy kupię GF 7x00 to ta liczba FPS się zwiększy? na allegro znalazłem
to: http://www.allegro.pl/item593347883_gigabyte_gf_7600gs_256_agp_wysylka_gratis.html

160 zł...tylko nie wiem czy wersja GS jest dobra. Chcę kartę, która wyciągnie dużo z
mojego komputera, ale żeby się nie marnowała jej moc, bo mam trochę za słaby.

Co do monitorów^^ na 17" Mirror''s Edge i Assassin''s Creed trochę lepiej wyglądają,
ale jednak ten monitor obsługuje rozdziałke max 1024x768


Co do zwiększenia wydajności wystarczy spojrzeć na mój poprzedni post . Naprawdę wydajność się zmieni diametralnie . Uważam z resztą że z tego zestawienia co mam sam nie da się już więcej wyciągnąć (póki co nie bawiłem się w overlocking , ale powiem że mam dobrą płytę główną do podkręcenia jak i kartę z prockiem )
Dlatego polecam moje zestawienie gdyż jak na realia to nieźle sobie radzi .

Raport z Everesta

Płyta główna
Typ procesora Intel Pentium 4, 2800 MHz (21 x 133)
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8PE800 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)
Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale i845PE
Pamięć fizyczna 2048 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Typ BIOS''u Award Modular (03/01/04)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)
Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran
Karta wideo NVIDIA GeForce 7600 GT (256 MB)
Monitor NEC MultiSync FE791SB [17" CRT] (3850695YB)

Moja karta ma owy bajer , że pamięć występuje w formacie ddr3 .

Różnica między GT a GS jest dosyć wysoka. GT jest o wiele lepsza .

W assasin creeda nie gram u siebie gdyż z powodu olbrzymiej ilości NPC gra obciąża procek i jedynie śmiga na 2 rdzeniowych dlatego se odpuściłem , gdyż zabawa na low detal mnie nie kręci :D .

Dla porównania :
http://www.programosy.pl/program,3dmark-05.html

Uzyskałem na :
1204x768
bez analizingu
optymalne ustawienie co do filtering
i bez fixed framerate
5119 punktów

http://wyslijto.pl/plik/246z95uhbp
plik z zapisem wyniku dla porównania

Jak sam przeprowadzisz test to stwierdzisz czy się opłaca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować