Zaloguj się, aby obserwować  
Silverburg

Age of Conan - szerzenie nienawisci narodowej

26 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2009 o 16:21, Silverburg napisał:

Sa jednakze osoby, ktorym sie to moze przeniesc na swiatopoglad. I to wlasnie o nich sie rozchodzi.

W takich grach postacie kierowane przez graczy walczą ze sobą. Nie wiem na prawdę kogo obchodzi w świecie Conana, czy postać innego gracza kierowana jest przez Polaka, Rosjanina czy Mongoła.
A co powiedzieć o grach wojennych, których akcja toczy się podczas II Wojny Światowej? Istny akt nawoływania do nienawiści dla narodu niemieckiego. W grach bokserskich jak pobijesz Murzyna, to znaczy że szerzysz rasizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nóż też rzekomo służy do krojenia żywności, a jest często używany w wielu awanturach domowych. Gra służy do rozrywki i odprężenia, a ktoś, kto ma poprzestawiane klepki w głowie uzna to za prawdziwy świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 16:31, R0bson napisał:

Nóż też rzekomo służy do krojenia żywności, a jest często używany w wielu awanturach
domowych. Gra służy do rozrywki i odprężenia, a ktoś, kto ma poprzestawiane klepki w
głowie uzna to za prawdziwy świat.


Tak jest! Zakazać młotków i gwoździ, na dodatek! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wydawcy zgodzili się na taki układ to znaczy, że nie widzą w tym żadnych problemów. Dodatkowo ta międzynarodowa "wojenka" ma być zorganizowana jednorazowo, więc nie wiem o co tyle krzyku. Powinniśmy czuć się raczej wyróżnieni, ponieważ jest to jedyny taki (z tego co mi wiadomo) serwer PvP. :)

No i za wygraną można otrzymać przedmioty związane z historią danego narodu (nie ma to jak "wożenie" się ze skrzydłami Husarów...). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historyczne gry wojenne to zupelnie inna bajka. Tam tresci narodowosciowe sa nieodzowne. W AoC sa conajmniej zbedne. Mieszanie prawdziwej historii ze swiatem Hyborii powoduje tylko powstanie watpliwosci. Gdyby po prostu stworzyli wspolny serwer slowa bym nie powiedzial. Mnie sie nie podoba wymuszona rywalizacja dwoch narodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 16:45, Baknak napisał:

No i za wygraną można otrzymać przedmioty związane z historią danego narodu (nie ma to
jak "wożenie" się ze skrzydłami Husarów...). :D


OMG! :D Wyobraziłem sobię conana ze skrzydełkami:P Jak dla mnie to jest o wiele większym przegięciem niż Rus VS PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować