• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Flank3r

Problem z płytą PLAY nr 9/2007

Pytanie

Zobaczyłem że w numerze wrześniowym PLAY-a jest na płycie gra Vietcong. Po zamówieniu prenumeraty tego numeru i odczekaniu kilku dni dostałem nareszcie gazetę. Po uruchomieniu komputera postanowiłem zainstalować Vietcong. Lecz gdy włożyłem płytę komputer zachowuję się tak jak by ją zaczynał czytać lecz po chwili przestaje lub czyta płytkę normalnie. Czekam lecz menu się nie otwiera (nie martwiłem się tym bo w starych numerach CD-Action też menu mi się nie otwiera). Postanowiłem więc wejść do mój komputer i eksplorować płytę lecz gdy klikam PPM i czekam na otwarcie okna nic się nie dzieje (tylko kursor zmienił się w klepsydrę) gdy klikam na zamknij w prawym górnym rogu żeby zamknąć to pisze mój komputer brak odpowiedzi gdy chcę zakończyć jego pracę teraz to znika mi cały pulpit oprócz tapety. Ale czasem płytę udaje mi się eksplorować lecz gdy klikam na Vietcong setup to pisze: Ukończono tylko część żądana ReadProcessMemory lub WriteProcesMemory (jak klikam na inne instalki to jest to samo). Nie wiem co robić a chcę pograć. Nie będę wysyłał do reklamacji bo wiem że są problemy z płytami z PLAY-a. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 21.04.2009 o 15:26, kulpamen napisał:

. Nie
będę wysyłał do reklamacji bo wiem że są problemy z płytami z PLAY-a. Bardzo proszę o
pomoc.

A niby czemu nie wyślesz jej do reklamacji? Czyli że niby wszystkie płyty mają ten problem? ja bym mimo wszystko spróbował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2009 o 15:32, Piterixos napisał:

A niby czemu nie wyślesz jej do reklamacji? Czyli że niby wszystkie płyty mają ten problem?
ja bym mimo wszystko spróbował...


No dobra masz rację. Ale przed wysłaniem sprawdził bym może jakiś sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po wielu wyjmowaniach i wkładaniach oraz restach płyta zaczęła chodzić. Uruchomiłem Vietcong setup, wybrałem miejsce instalacji, kliknołem OK i... i nic-płyta się nie kręci, czarne tło instalatora oraz brak odpowiedzi. Ktoś wie co zrobić żeby gra się zainstalowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2009 o 18:46, kulpamen napisał:

Po wielu wyjmowaniach i wkładaniach oraz restach płyta zaczęła chodzić. Uruchomiłem Vietcong
setup, wybrałem miejsce instalacji, kliknołem OK i... i nic-płyta się nie kręci, czarne
tło instalatora oraz brak odpowiedzi. Ktoś wie co zrobić żeby gra się zainstalowała?

Jeśli problem leży po stronie płyty (a na to może wskazywać opis) to nawet jeśli zostanie ona odczytana przez napęd to problemy mogą występować później. Pierwsze pytanie - czy sprawdzałeś czy płyta tak samo zachowuje się na innym komputerze? Jest to najszybszy sposób na wykluczenie winy Twojego komputera (choć niestety nie zawsze skuteczny).
Możesz również spróbować skopiować zawartość całej płyty do jakiegoś folderu na dysku twardym i uruchomić instalację z dysku twardego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może zaraz pójdę sprawdzić do kolegi ta płytę ale jak chcę skopiować plik (np instalator vietcong) z DVD to wyskakuje mi komunikat: nie można skopiować vietcong: Parametr jest niepoprawny. A jak klikam na niego 2 razy to pisze: D:\vietcong.EXE nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2009 o 20:03, kulpamen napisał:

Może zaraz pójdę sprawdzić do kolegi ta płytę ale jak chcę skopiować plik (np instalator
vietcong) z DVD to wyskakuje mi komunikat: nie można skopiować vietcong: Parametr jest
niepoprawny. A jak klikam na niego 2 razy to pisze: D:\vietcong.EXE nie jest prawidłową
aplikacją systemu Win32.

Obawiam się, że trzeba będzie reklamować płytę - takie komunikaty najczęściej świadczą o uszkodzeniu pliku instalacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować