Zaloguj się, aby obserwować  
RyderxDD

Rysy na Płytach ;\

82 postów w tym temacie

Witam mam problem taki jaką kupię grę orginanla to po paru dniach się robią rysy , ale jak ? dbam o nie po skończeniu gry odkładam do pudełka / i teraz mam 5 płyt do naprawy i cały koszt 50zł ... \\ powie mi ktoś czym jest przyczyna ? tych rys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 17:00, RyderxDD napisał:

Witam mam problem taki jaką kupię grę orginanla to po paru dniach się robią rysy , ale
jak ? dbam o nie po skończeniu gry odkładam do pudełka / i teraz mam 5 płyt do naprawy
i cały koszt 50zł ... \\ powie mi ktoś czym jest przyczyna ? tych rys

Głupie pytanie...tarcie, co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 17:03, MacoRIP napisał:

> Witam mam problem taki jaką kupię grę orginanla to po paru dniach się robią rysy
, ale
> jak ? dbam o nie po skończeniu gry odkładam do pudełka / i teraz mam 5 płyt do naprawy

> i cały koszt 50zł ... \\ powie mi ktoś czym jest przyczyna ? tych rys
Głupie pytanie...tarcie, co innego?

ale w napędzie ? ;\\ i w pudełku by się tarło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 17:09, Zauri napisał:

no a w czym jak nie w napedzie ? im lepszy naped tym mniej bedziesz mial rys, proste...

to co oni prodokoja ;\\ za badziewie ile taki napęd kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 17:11, RyderxDD napisał:

> no a w czym jak nie w napedzie ? im lepszy naped tym mniej bedziesz mial rys, proste...

to co oni prodokoja ;\\ za badziewie ile taki napęd kosztuje ?

:-) Ja mam nagrywarkę bodajże z Philipsa...i żadnych rys ;) Za 120zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 17:11, RyderxDD napisał:

to co oni prodokoja ;\\ za badziewie ile taki napęd kosztuje ?


mam w kompie 2 napedy dvd, jeden starszy NECa i nowszy od LG, ten neckowski rysowal plyty prawie za kazdym razem jak do niego je wkladalem, nowszy od LG robi to dosc sporadycznie, a jak sie zdarza to takie malutkie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też te rysy trochę dziwią. A mianowicie staram się dbać o płyty ale rysy są i tak:-/ I to wina napędu? Przecież płyta leży spokojnie na tacuszce..Chyba że to właśnie podczas wkładania i wyjmowania płyty powstają rysy?

RyderxDD Jak to? Pojawia ci się jedna czy dwie rysy i płyta do odnowienia? OMG. Mi też rysy robią się na płytach szybko, ale żeby po paru dniach gra czy coś innego co jest na płycie nie działało/ nie wczytywało się? Toż to ja przez 3 lata korzystałem z jednej dość mocno porysowanej płyty i wszystko było ok (niestety do czasu:-/...)
No chyba że to z tym twoim dbaniem o płyty jest coś nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 18:49, Piterixos napisał:

Mnie też te rysy trochę dziwią. A mianowicie staram się dbać o płyty ale rysy są i tak:-/
I to wina napędu? Przecież płyta leży spokojnie na tacuszce..Chyba że to właśnie podczas
wkładania i wyjmowania płyty powstają rysy?

RyderxDD Jak to? Pojawia ci się jedna czy dwie rysy i płyta do odnowienia? OMG.
Mi też rysy robią się na płytach szybko, ale żeby po paru dniach gra czy coś innego co
jest na płycie nie działało/ nie wczytywało się? Toż to ja przez 3 lata korzystałem z
jednej dość mocno porysowanej płyty i wszystko było ok (niestety do czasu:-/...)
No chyba że to z tym twoim dbaniem o płyty jest coś nie tak...

Mam gta 4 od miech i mam z 5 rys i zamierzam je usunąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 11:53, RyderxDD napisał:

Mam gta 4 od miech i mam z 5 rys i zamierzam je usunąć .


Pięć poważnych rys wynikających z jakiegoś hardkorowego użytkowania, czy pięć zwykłych rys powstałych w napędzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 11:57, Morris12 napisał:

> Mam gta 4 od miech i mam z 5 rys i zamierzam je usunąć .

Pięć poważnych rys wynikających z jakiegoś hardkorowego użytkowania, czy pięć zwykłych
rys powstałych w napędzie ?

w napędzie no chyba napęd nie jest uszkodzony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 12:08, S1m0N napisał:

Ja tam po instalacji od razu ściągam mini obraz i ładuje jako wirtualny, a oryginał w
pudełku leży non stop żeby się nie rysował.

a ja chcę do naprawy dać gta 4 to wyjdzie mnie 10zł xD .. ale przykładowo czemu taka gra nie chodzi bez płyty np : comany of heroes też leży w pudełku i 0 rys .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to wina użytkownika i tego jak traktuje płytkę a nie napędu. Jakoś moja płytka z Crysis choć jest używana intensywnie i to nie tylko przeze mnie nie ma rys.

Co więcej - jeśli napęd robi rysu to tylko na dwa sposoby - albo są one okrągłe albo przy dziurze na środku (co potrafi doprowadzić do złamania płyty).

Aha - płyta DVD to naprawdę twarda sztuka. Gdybyście zobaczyli Eternal Darkness, które kupiłem z Allegro to zastanawiali byście się gdzie ktoś tak ładnie wyszlifował podłogę tą płytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 12:12, hallas napisał:

Jak na moje to wina użytkownika i tego jak traktuje płytkę a nie napędu. Jakoś moja płytka
z Crysis choć jest używana intensywnie i to nie tylko przeze mnie nie ma rys.

Co więcej - jeśli napęd robi rysu to tylko na dwa sposoby - albo są one okrągłe albo
przy dziurze na środku (co potrafi doprowadzić do złamania płyty).

Aha - płyta DVD to naprawdę twarda sztuka. Gdybyście zobaczyli Eternal Darkness, które
kupiłem z Allegro to zastanawiali byście się gdzie ktoś tak ładnie wyszlifował podłogę
tą płytą.

ale ja po ukończeniu odkładam ją do pudełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 12:19, RyderxDD napisał:

ale ja po ukończeniu odkładam ją do pudełka


Wystarczy, że położysz ją na biurku czy stole na jakiś tam moment. Więc wychodzi na to, że za każdym razem musisz używać rękawiczek (coś jak chirurdzy) by nie wybrudzić płyty oraz mieć zawsze sterylny pokój obłożony najlepiej folią bąbelkową - dla bezpieczeństwa swojego jak i płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 12:21, Morris12 napisał:

> ale ja po ukończeniu odkładam ją do pudełka

Wystarczy, że położysz ją na biurku czy stole na jakiś tam moment. Więc wychodzi na to,
że za każdym razem musisz używać rękawiczek (coś jak chirurdzy) by nie wybrudzić płyty
oraz mieć zawsze sterylny pokój obłożony najlepiej folią bąbelkową - dla bezpieczeństwa
swojego jak i płyty.

;\\\\ no trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 12:23, Piterixos napisał:

Ja to zawsze staram się bardzo delikatnie wyciągać i wkładać płytę z napędu/pudełka.
Tak by płyta nie dotknęła niczego:-)

ale porzycz komuś płytę to zaraz ma rysy kolega mój miał takie coś , porzyczył koledze płytę chyba Half-Life 2 odał mu ją i pełno rys ;p
ja jak mam porzyczyć płytę to tylko takiej osobie co wiem że nie zniszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 12:24, RyderxDD napisał:

;\\\\ no trudno


Rysy to nieodzowna część kultu jakim jest granie. Nic na to nie poradzisz :). Rzecz jasna nie zawsze takowe powstają, jednak po jakimś czasie zawsze parę skurczybyków pozostawi ślad na tym kawałku plastiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować