Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 i kolejny Need For Speed w produkcji

38 postów w tym temacie

Nie wiem co EA chce nam udowodnic ? Ze co co rok wydaja gre - wszystkie serie tych niegdys jak ze cudownych gier dzis schodzi na psy i nie daja juz dakiej radosci jak kiedys. I co ledwo zapowiedza te wszystkie NFS''y i Battlefield''y (DC2 i 1943) to juz zapowiadaja nastepne. Mogli by sie postarac i wydac jakas porzadna gre :/

A za pewne nie dlugo EA bedzie ciagle wydawac gry, to bedziemy je mogli zobaczyc w chipsach i platkach ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś, coroczna dawka tasiemców dziwi? I najgorsze jest to, że mimo ciągłego podawania tego samego, z inną cyferką, ludzie to kupują. Pierwszy Battlefield, był niemalże cudem - oto shooter w multi, o jakim marzyłeś. niestety, spece z EA, traktują sprzedaż gier, tak samo jak sprzedaż mydła.

Gdy ktoś mnie się spyta, jak wygląda tasiemiec, to mam problem - mogę wskazać albo większość serii EA, albo tego długiego, płaskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 00:40, Wujek-Alfred napisał:

Mogli by sie postarac i wydac jakas porzadna gre :/



Mają same takie, pozwólcie, że przekleję notkę han_solo_79 z innego forum:

"EA ostatnio wydaje same beznadziejne gry" - mówią, a ja się zastanawiam czy to tylko takie gadanie dzieciaków, ponieważ najeżdżanie na teh evil EA zawsze jest w modzie, czy też jest to jednak
prawda. W celu weryfikacji tej tezy sprawdziłem na metacristics średnie oceny
wszystkich gier EA wydanych na PeCeta w latach 2008 i 2009. Wypisałem też
oceny użytkowników, tak aby sprawdzić którymi grami EA wybitnie zaszło graczom
za skórę.

Zmieniłem trochę kryteria oceniania i tak:

91-100 - gra wybitna
81-89 - gra bardzo dobra
66- 80 - gra dobra
46-65 - gra przeciętna
21- 45 - gra słaba
11-20 - gra beznadziejna
0-10 - gra tragiczna

Po kolei: Tytuł gry - ocena metacritics - (ocena użytkowników)

BattleForge - 75 – (6,7)
Burnout Paradise: The Ultimate Box - 87 – (8,1)
Command & Conquer 3: Kane''s Wrath – 77 – (7,5)
Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising – 64 – (8,2)
Command & Conquer: Red Alert - 82 - (6,8)
Crysis: Warhead - 84 - (8,1)
Dead Space - 86 - (7,9)
FIFA09 - 77 - (7,0)
FIFA Manager 09 - 69 - (8,0)
Littlest Pet Shop - N.A.
Mass Effect - 89 - (8,3)
Mercenaries 2: World in Flames - 70 - (5,5)
Mirror''s Edge - 80 - (8,2)
MySims - 70 - (5,6)
Need for Speed: Undercover - 65 - (3,4)
NHL 09 - 62 - (3,2)
SimCity Societies: Destinations - 62 - (5,0)
Spore - 84 - (4,5)
Spore: Creepy & Cute Parts Pack - 53 - (4,5)
The Godfather II - 63 - (5,6)
The Lord of the Rings: Conquest - 57 - (6,1)
The Sims 2: Apartment Life - 75 - (7,2)
The Sims 2: FreeTime - 74 - (7,7)
The Sims 2: IKEA Stuff - N.A.
The Sims 2: Kitchen & Bath Interior Design Stuff - N.A.
The Sims 2: Mansion & Garden Stuff - N.A.
The Sims 3 - 86 - (8,3)
The Sims: Castaway Stories - 73 - (8,0)
UEFA Euro 2008 - 66 - (8,1)
Warhammer Online: Age of Reckoning - 86 - (8,2)

Wyniki:

Gry znakomite: 0
Gry bardzo dobre: 8
Gry dobre: 11
Gry przeciętne: 7
Gry słabe, beznadziejne, tragiczne: 0
Gry nieocenione: 4

Wnioski:

Cokolwiek powiedzieć o EA i jak bardzo nie psioczyć na ich praktyki z
zabezpieczeniami i seryjnym wydawaniem kolejnych części, nie produkuje ono
gniotów, ma trochę gier przeciętnych, ale przeważają produkcje dobre i bardzo
dobre. Może zdanie o EA byłoby ciut lepsze gdyby jednak, chociaż raz na dwa
lata trafiła im się gra znakomita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu podziwiam EA... W końcu skończyli z Black Box (znane m.in. z NFS: UC), które potrafiło zniszczyć tą przepiękną ścigałkę. NFS: Shift by Criterion, to będzie hit!!! Ostatnie NFS''y było robione na odpie***l co zaowocowało złą opinią u graczy zawascynowynymi NFS: U2 czy MW...

A co do Battlefield 3 to dobrze, że będzie kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@PolandGamer: NFS: Shift nie robi bodajże Criterion, ale inne studio. Co do samego tematu to niezbyt słodko to widzę. Nie zrobili jeszcze NFS: Shift, który zdaniem EA będzie rewolucją, a już robią nowego NFSa - o dziwo też rewolucję. Hmm dodajmy do tego, że najpewniej ukaże się rok po Shifcie. Tak więc, każda nowa część ma być rewolucją. No to ładnie nam się panowie rozkręcili. Chciałbym przypomnieć, żę Pro Street też miał być rewolucją. Wyszło jak wyszło. Kolejny rok i kolejna rewolucja - Undercover. To ponoć wyszło gorzej niż wyszło :p Po takich wypowiedziach martwię się o NFS: Shift. Może być on jedynie zarobieniem jak największej kasy, przed kolejną wielką rewolucją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli wyścigi w nowym NFS będą na torach to nie kupię...
oczekuje iż nowy NFS będzie mieszanką MW i U2... czyli tuning, pościgi policyjne, cykl dnia i nocy, dużo samochodów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2009 o 09:45, szeretucha napisał:

Chciałbym przypomnieć, żę Pro Street też miał być rewolucją.


Rewolucją to to nie było ale był to całkiem dobry kawałek softu (lepszy niż jakiś tam Carbon) z trochę zrypanyumi trybami (drift? co jest kurna? Przez ten drift gry nie skończyłem)

>Kolejny rok i kolejna rewolucja - Undercover. To ponoć wyszło gorzej niż

Dnia 11.06.2009 o 09:45, szeretucha napisał:

wyszło :p


UC nie jest słaby - fabuła jest całkie, całkiem chociaż przewidywalna do bólu, samochody i sterowanie też obejdzie, trasy są za to jedne z lepszych i przypominają stare NFS, spartolono natomiast optymalizację i UI gry za co ocena musi powędrować 3 oczka w dół. Jakby przepisali tę grę od nowa myślę, że podeszłaby pod NFS:MW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi o produkcję gniotów, czy niedopracowanych gier. Chodzi o to, że EA bierze dobrą markę i potrafi ją pięknie, wręcz podręcznikowo i idealnie ROZPIERDOLIĆ. Rzucić w śmietnik cały klimat, zmienić porshe na jakieś składane japońskie składaki, wydawać rok w rok to samo, z inną datą i lekko zmienioną grafiką... Oni traktują gry nie jak dorobek kulturalny - tak jak np. niektórzy traktują filmy ( nie mówię tutaj o o Hollywodzkich shitach, typu Spiderman 666 ), tylko jak towar, którym można się podetrzeć i rzucić go w kąt. Dobre gry, są u nich zazwyczaj pierwszą częścią z serii - do rewolucji i innowacji, zaliczam min. Dead Space, BattleForge, Warhammera online ( po prostu lubię te klimaty ;/ ). Księgowość i finanse, wypierają to, co ma mieć gra. po jakimś czasie, zostaje tylko puste pudełko, z naklejoną ceną - zawartość już była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie macie sie o co martwic, Criterion robi tego nowego NFS''a! Jedyna bolaczka to to ze w sklepach ukaze sie wersja beta gry, bo nie starczy czasu na naprawienie jej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wujek-Alfred
Delegat
11.06.2009, 00:40

Nie wiem co EA chce nam udowodnic ? Ze co co rok wydaja gre - wszystkie serie tych niegdys jak ze cudownych gier dzis schodzi na psy i nie daja juz dakiej radosci jak kiedys. I co ledwo zapowiedza te wszystkie NFS''y i Battlefield''y (DC2 i 1943) to juz zapowiadaja nastepne. Mogli by sie postarac i wydac jakas porzadna gre :/

A za pewne nie dlugo EA bedzie ciagle wydawac gry, to bedziemy je mogli zobaczyc w chipsach i platkach ;p

Zgadzam się ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z NFS''em powinni skonczyc , a co do BF to hciałym kolejnego ale w tak krótkim czasie ??? A do tego że jeszcze nadal pracująnad BF BD2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 08:55, plasot79 napisał:

Mają same takie, pozwólcie, że przekleję notkę han_solo_79 z innego forum:

"EA ostatnio wydaje same beznadziejne gry" - mówią, a ja się zastanawiam czy to tylko
takie gadanie dzieciaków, ponieważ najeżdżanie na teh evil EA zawsze jest w modzie, czy
też jest to jednak
prawda. W celu weryfikacji tej tezy sprawdziłem na metacristics średnie oceny
wszystkich gier EA wydanych na PeCeta w latach 2008 i 2009. Wypisałem też
oceny użytkowników, tak aby sprawdzić którymi grami EA wybitnie zaszło graczom
za skórę.

Zmieniłem trochę kryteria oceniania i tak:

>/-ciach-/

Dnia 11.06.2009 o 08:55, plasot79 napisał:

Po kolei: Tytuł gry - ocena metacritics - (ocena użytkowników)

>/-ciach-/

Dnia 11.06.2009 o 08:55, plasot79 napisał:

Wnioski:

Cokolwiek powiedzieć o EA i jak bardzo nie psioczyć na ich praktyki z
zabezpieczeniami i seryjnym wydawaniem kolejnych części, nie produkuje ono
gniotów, ma trochę gier przeciętnych, ale przeważają produkcje dobre i bardzo
dobre. Może zdanie o EA byłoby ciut lepsze gdyby jednak, chociaż raz na dwa
lata trafiła im się gra znakomita.


Nie wiem skąd to przeklejałeś ale oceny nie oddają prawy. RA1 ma 6,8, a RA3 8,2? :O Sorry ale połowa z tych gier to totalne gnioty. NFS był genialny, a teraz go niszczą przez seryjne wydawanie. Fifa też była dobra do jakieś 2000 teraz same gnioty. C&C też rozwalili. Reszta akurat im wyszła np Dead Space oki. Mass Effect nie wiem co tu robi. Simsy to jedyna seria która z kolejną częścią jest coraz lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 11:00, loczyn napisał:

/.../Fifa też była dobra do jakieś 2000 teraz same gnioty.

Akurat FIFA 09 i 08 to najlepsze piłkarskie gry w jakie grałem, zresztą to nie tylko moje zdanie. Mówię oczywiście o wersjach konsolowych. NHL 09 również trzyma poziom, podobnie NBA 09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 11:17, R0obson napisał:

Akurat FIFA 09 i 08 to najlepsze piłkarskie gry w jakie grałem, zresztą to nie tylko
moje zdanie. Mówię oczywiście o wersjach konsolowych. NHL 09 również trzyma poziom, podobnie
NBA 09.

Dla mnie najlepsza to 98'', z NFSów to Porshe, z Red Alertów to 2 a z BF to 1945 i Vietnam. Może po prostu jestem stary dziad i się nie znam na nowych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować