• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Vantor_Zorin

Chyba mam keyloggera

Pytanie

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.07.2009 o 18:49, Vantor_Zorin napisał:

Witam,chyba mam keyloggera bo miałem proces WinCE3.exe , avast nie wykrył, ten plik już
usunąłem.Czy ja i moje konto w WoW-ie jest bezpieczne?


Witam, chyba złapałem jakiś tropikalny wirus dotykając małpy ręką, badania nic nie wykryły ale odrąbałem sobie dla pewności rękę, czy będe żyć?

Cholera wie!

Dobra, dosyć z sarkazmem, tak na serio:

1) usunięcie samego .exe rzadko eliminuje problem
2) spróbuj innym antywirusem, ja polecam Kaspersky AV 2009 lub AVG
3) jeżeli faktycznie był to jakiś keylogger to prawie na pewno twoje hasła do kont, które mógł on wykraść, nie są już bezpieczne
4) w przypadku WoW zakup coś co nazywa się Battle.net Mobile Authenticator http://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=en_GB&articleId=35970 , od niedawna jest dostępne na wybrane modele tel. kom. oraz za darmo na iPoda (w ten sposób możesz mieć 100% pewność, że żaden keylogger nie zagrozi twojemu kontu do WoWa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja sprawdził bym dysk duetem ad-aware + spybot

edit antywirusy jak sama nazwa wskazuje zajmują się przede wszystkim wirusami, od programików typu keyloger jest antyspyware (np 2 programy podanej przezemnie wyżej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.07.2009 o 19:16, S1G napisał:

Ja sprawdził bym dysk duetem ad-aware + spybot

edit antywirusy jak sama nazwa wskazuje zajmują się przede wszystkim wirusami, od programików
typu keyloger jest antyspyware (np 2 programy podanej przezemnie wyżej)


Nie KAV :) Które notabene u mnie kiedyś wykryło keyloggera, którego AdAware i Spybot Search&Destroy nie widziały. Po za tym najważniejsza jest nie kwarantanna, a aktywna ochrona (czyli skanowanie na bieżąco), inaczej nic nie da nawet codzienne skanowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jesteś pewien? KAV to jeden z "przewrażliwionych" antywirusów, i potrafi znaleźć szkodnika tam gdzie go niema (od czasu do czasu psuje przy okazji kod jakiegoś programu/gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.07.2009 o 19:02, Azvar napisał:

> Witam,chyba mam keyloggera bo miałem proces WinCE3.exe , avast nie wykrył, ten plik
już
> usunąłem.Czy ja i moje konto w WoW-ie jest bezpieczne?

Witam, chyba złapałem jakiś tropikalny wirus dotykając małpy ręką, badania nic nie wykryły
ale odrąbałem sobie dla pewności rękę, czy będe żyć?

Cholera wie!

Dobra, dosyć z sarkazmem, tak na serio:

1) usunięcie samego .exe rzadko eliminuje problem
2) spróbuj innym antywirusem, ja polecam Kaspersky AV 2009 lub AVG
3) jeżeli faktycznie był to jakiś keylogger to prawie na pewno twoje hasła do kont, które
mógł on wykraść, nie są już bezpieczne
4) w przypadku WoW zakup coś co nazywa się Battle.net Mobile Authenticator http://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=en_GB&articleId=35970
, od niedawna jest dostępne na wybrane modele tel. kom. oraz za darmo na iPoda (w ten
sposób możesz mieć 100% pewność, że żaden keylogger nie zagrozi twojemu kontu do WoWa)


Z chęcia bym to kupił tylko jak w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzisiaj z rana mam nie miłą niespodziankę, i proszę Was o szybką reakcję, bo nie wygląda to wesoło. Mianowicie gram w Metin 2. Nigdy nie używałem/ściągałem jakiś hacków, botów czy cholera wie jakiego innego badziewia. A to one są właśnie źródłami tych keyloggerów itp. Dzisiaj rano mój rezydent Spybot wyświetlił mi, że coś chcę zmienić coś w rejestrze i czy na to pozwalam. Czasami takie komunikaty wyskakują bo np wgrywam patche do Pesa czy coś, ale tym razem to coś miało nazwę Boot coś tam łamane przez klg czy kcl czy coś w tym stylu i się przestraszyłem. Od razu uruchomiłem NODa (on nie włącza mi się przy starcie) i wyświetlił mi zagrożenie, że jakaś aplikacja chcę uzyskać dostęp do programu Malwarebytes (czyli ochronnego przed takimi sprawami). Oczywiście szybko go usunąłem i rozpocząłem skanowanie Nodem i właśnie Malwarebytes Anti-Malware i zobaczymy jakie będą rezultaty. Co mam robić? Gry nie włączyłem dzisiaj, bo odpukać jakiś śmieć pobierze hasło i id. Proszę o szybką pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować