Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GC 09: Napoleon: Total War w 2010

37 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2009 o 13:09, Woo-Cash napisał:

> I zrobiliby Shoguna 2.

Nie shoguna, tylko "Starożytność" : Total War. Pisałem chyba o tym, byłby to Shogun i
Rome 2 w jednym. Ale na razie to tylko marzenia...


Shogun to średniowieczna Japonia a nie Starożytność. Zwróć uwagę że pojawia się tam broń palna. Jak już pisałem (całkiem niedawno) w temacie o Medievalu 2 liczyłem na Shoguna 2 od Rome do czasu ogłoszenia Empire. Początkowo jako samodzielna gra później jako dodatek (samodzielny) do M2 - IMO świetnie by się nadawał. Teraz Shogun wydaje mi się za małym tematem na samodzielną grę (np.: raczej odpadają bitwy morskie) i CA/SEGA się nie zdecyduje. Chętnie bym się miło rozczarował tylko żeby klimatu nie zepsuli ;-)
Należy pamiętać że od Shoguna się "wszystko" zaczęło... (od razu się w tej grze zakochałem :P) ...przydałby się jakiś refresh
Innym moim marzeniem jest "Fantasy" Total War... jeśli ktoś pamięta Master of Magic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 19:20, Opal_P napisał:


> > I zrobiliby Shoguna 2.
>
> Nie shoguna, tylko "Starożytność" : Total War. Pisałem chyba o tym, byłby to Shogun
i
> Rome 2 w jednym. Ale na razie to tylko marzenia...
>

Shogun to średniowieczna Japonia a nie Starożytność. Zwróć uwagę że pojawia
się tam broń palna. Jak już pisałem (całkiem niedawno) w temacie o Medievalu 2 liczyłem
na Shoguna 2 od Rome do czasu ogłoszenia Empire. Początkowo jako samodzielna gra później
jako dodatek (samodzielny) do M2 - IMO świetnie by się nadawał. Teraz Shogun wydaje mi
się za małym tematem na samodzielną grę (np.: raczej odpadają bitwy morskie) i CA/SEGA
się nie zdecyduje. Chętnie bym się miło rozczarował tylko żeby klimatu nie zepsuli ;-)
Należy pamiętać że od Shoguna się "wszystko" zaczęło... (od razu się w tej grze zakochałem
:P) ...przydałby się jakiś refresh
Innym moim marzeniem jest "Fantasy" Total War... jeśli ktoś pamięta Master of Magic :-)


No tak... shoguna nie grałem, bo jestem za "młody" na takie gry. niemniej jednak warto by zastanowić się nad przeniesieniem akcjii o kilkaset lat wstecz. A zawsze lepsze 2 w 1 :P

Fantasty: TW? Dobre xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby zrobili jakąś grę Total War w jakimś znanym uniwersum. Np. Star Wars: Total War. Morza to normalnie kosmos, prowincje to planety (tzn. każda planeta po kilka(naście) prowincji), no i jednostki to np. oddział Szturmowców a dowódca to jakiś Mroczny albo Jasny Jedi. Itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłbym go ale za 80zł anie 140 jak to cdprojekt informuje. troche sporawo jak za kilkanascie lat rozgrywki. Za to jestem przychylnie nastawiony do kampani fabularyzowanej. jest to fajny pomysł dodający smaku rozgrywce. Oczywiście tylko wtedy kliedy dostepny bedzie tryb wolny czytli podstowy we wszystkich total warach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, wolałbym żeby to był dodatek do Empire. Jako samodzielna gra może być zbyt liniowa, bo w końcu będziemy mieli normalnie kampanie i pewnie będzie chodziło o to, żeby towarzyszyć Napoleonowi we wszystkich jego bitwach. No i gra na 100% będzie na silniku Empire, jak i prawdopodobnie kolejna część. Czekam więc na okres wojen światowych, bo z opisu wynika, że Napoleon będzie początkiem mini-serii, tak więc pewnie tworzy się i kolejna, "prawdziwa" część TW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 14:04, RamboPL napisał:

Fajnie jakby zrobili jakąś grę Total War w jakimś znanym uniwersum. Np. Star Wars: Total War.


W sumie to jest już coś w tym stylu. Zwie się Star Wars: Empire at War i ma MNIEJ WIĘCEJ zbliżoną mechanikę. Znaczy się mapę strategiczną, złożoną z planet połączonych korytarzami, na których kieruje się ekonomią, buduje i przemieszcza jednostki, wysyła specjalnych agentów; oraz mapę taktyczną - co ciekawe na dwóch poziomach, czyli walka w kosmosie gdy starasz się o zdobycie przestrzeni powietrznej nad planetą, a potem walka na lądzie gdy dokonujesz już na ową planetę desantu. Największa różnica? Mapa strategiczna jest w Real Time. No i masz raptem tylko dwie frakcje (trzy, gdy liczymy z dodatkiem) ale przynajmniej dzięki temu unikamy kuriozum jak z jakiejś wcześniejszej gry, gdy dało się Gunganami besztać Rebelię... ^^''

A co do meritum sprawy, czyli samego N:TW to..... cóż, Empire był chyba największą mą porażką w historii zakupów gier, największym wyrzutem sumienia oraz żalem nad straconą na tego gniota sumą pieniędzy. Aczkolwiek wiem że ja jeden robaczek nie wpłynę na losy wielkiego developera moim bojkotem ich wypocin, to baaardzo szczerze życzę panom z "Creative" Assembly aby tak, jak oszukali oni nas, graczy, tak byśmy my przy kolejnej okazji op*****nia nas z pieniędzy pokazali im gdzie ich miejsce. Czyli na śmietniku historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh czytaj dokładniej napisałem że z jakiegoś znanego uniwersum, ale SW podałem jako przykład. A dla mnie zakup Empire, był bardzo dobry. Tylko z tym Napoleonem, to se w kulki lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 14:21, RamboPL napisał:

Eh czytaj dokładniej napisałem że z jakiegoś znanego uniwersum, ale SW podałem jako przykład.


Nooo, to ja po prostu chciałem być uprzejmy i pomocny, bo może akurat byś był zainteresowany, ale - tradycyjnie zresztą w naszym wspaniałym społeczeństwie - za to co najwyżej można dostać w nos.

Dzięki.

20090822154158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:15, wawel12 napisał:

zrobili niedopracowanagrę , a teraz będą ją dodatkami łatać, ciekaw jestem co z tego
wyjdzie.


Napoleon:TW to ma być samodzielna gra a nie dodatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2009 o 15:42, Dexter_McAaron napisał:

Nooo, to ja po prostu chciałem być uprzejmy i pomocny, bo może akurat byś był zainteresowany, (...)


Jako fan SW dawno wiedziałem o istnieniu tejże gry ;) Jeżeli Cię uraziłem po stokroć przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy wyjdą normalni ludzie na forum gram.pl ^.-. Dodatek, a następna gra serii, to jest co innego...

Co do samego N:TW, to pewnie krótkie, ale widowiskowe będzie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak miło, że CA robi nową część zamiast naprawić swoją poprzednią „wielką i wspaniałą” pełną błędów produkcją tj. Empire’m;) IMO od czasu Rome z każdą częścią jest coraz gorzej i wątpię żeby N:TW coś zmienił:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzięli by się panowie z CA za coś czego jeszcze nie było. Albo remake Shoguna, no albo nie wiem. Może Egipt: Total War, albo Faraon: Total War :P Ciekaw jestem jak by wyglądał Total War we współczesności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować