Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

A co sądzicie o:
Vampire Hunter D: Bloodlust
Rurouni Kenshin - OAV''ki jak i odcinkowy?
Rurouni jak dla mnie rewelacja - to poczucie humoru w odcinkowej wersji jak i świetna kreska, muzyka i sposób kreacji głównych bohaterów w OAV''kach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 13:53, Mairead napisał:

Vampire Hunter D: Bloodlust

Oki ty mnie dorwałaś w Kościele to ja się nad tobą poznęcam w Mandze :-]
VMD uważam za jedno z fajniejszych anime. Osobiście oglądałem je w wersji z angielskimi głosami to po prostu CUDO. Głosy są przecudnie dobrane, szczególnie podobały mi się te należące do D(cichy, spokojny, opanowany świat może się wokół walić, a on pozostaje spokojny) oraz Meiera Linka (głosy z bardziej Szlachecką nutką tylko z świecą szukać Meier brzmi po prostu cudownie. Dalej jeśli chodzi o fabułę to niezwykle przyjemna i ciekawa, no i dowiadujemy się paru ciekawostek na temat samego D. Walki są naprawdę śliczne chociaż nigdy nie trwają długo I To mi się właśnie podoba. Rozwiązania mają miejsce dość szybko i nie ciągną się w nieskończoność. Mhm o czym by tu jeszcze... Aaaa Racja Klimat. Ten jest naprawdę cudowny, nie wiem kto wpadł na pomysł by połączyć ze sobą odrobinkę Victoriańskiej Anglii z Sporą Dozą świata po wielkim upadku cywilizacyjnym lub innej wielkiej katastrofie i do tego dodał dziki zachód, ale według mnie zasługuje na Pełne Złociste Jasne Piwo :-]. No i jeszcze zakończenie, wypowiedź Talk-To-Handa (symbionta D) "Nie jesteś taki zły, ty się tylko źle ubierasz" zwaliła mnie i moich kumpli z nóg ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do jednego z wcześniejszych postów:
Tajemnicze złote miasta to było chyba moje pierwsze anime i muszę przyznać, że wycisneło na mnie swoje pietno (dzieki niemu zainteresowałem sie historią), ale muszę (z odrobina wstydu ;)) się przyznać, że o tym, ze to anime dowiedziałem sie 2 lata temu :D. Mam to nagrane na kasetach, ale serio przez 15 lat nie skojarzyłem, że to produkcja japońska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 13:53, Mairead napisał:

Rurouni Kenshin - OAV''ki jak i odcinkowy?
Rurouni jak dla mnie rewelacja - to poczucie humoru w odcinkowej wersji jak i świetna kreska,
muzyka i sposób kreacji głównych bohaterów w OAV''kach.


Kenshin OVA, szczególnie Trust & Betrayal czyli bodajże Reminescence to mistrzostwo, jedno z moich TOP10
a odcinkowy... fajne do pewnewgo momentu, a moment ten to zerwanie z fabuła mangi, ktora zostala wyprzedzona, co jak zwykle było wielkim błędem fabuła mangowa konczy sie gdzies na 6x odcinku i wtedy Kenshin zaczyna sie uganiac za demonamii okultystami, moim zdaniem pomysl byl bardzo chybiony, ale ogolnie anime bylo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie NAJ z anime to by były:
-Vampire Hunter D - Bloodlust za klimat
-Cowboy Beebop i Samurai Champloo za klimat

A co sądzicie o anime typu komediowego bo z tego co zauważyłem u moich znajomych, to zasadniczo głównie to takie oglądają??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 13:00, DrizztDoU napisał:

Strasznie mi się zpodobało anime Black Blood Brothers tylko ma jedną wadę 12 odcinków:(


obejrzalem jakies 5 odcinkow i sobie odpuscilem, historia zapowiadala sie ciekawie, ale ile moze sie zapowiadac... przez polowe seri? to coś jak z Mai-Otome, do 26 odcinka sie rozwijalo i sie skonczylo, nic specjalnego sie w tej serii nie dzialo, tak samo w BBB
w dodatku jeszcze ta okropna kreska rodem z escaflowne, czy czegos podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki to ja drapnę temat nowego chaptera One Piece. Nio Nio Oda-sensei znowu pokazuje pazur. Szykuje się niezwykle ciekawy arc z szkieletem w tle, nie ma co to będzie widok kiedy ten stanie się członkiem załogi (w końcu Luffy już się zdecydował uczynić go członkiem załogi a od jego decyzji NIE MA ODWOŁANIA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was koledzy pytanie. Czy ktoś zamawiał prenumeratę GITS SAC 2nd GIG? A jeśli tak, to czy otrzymał już drugi numer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 16:08, Xanax napisał:

Mam do Was koledzy pytanie. Czy ktoś zamawiał prenumeratę GITS SAC 2nd GIG? A jeśli tak, to
czy otrzymał już drugi numer?


A co to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GITS SAC 2nd GIG --pod tym tajemniczym skrótem kryje się seria anime Ghost in the Shell Stand Alone Complex 2nd GIG (czyli drugi sezon). :)
Teraz już wiadomo o co chodzi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 16:15, Xanax napisał:

GITS SAC 2nd GIG --pod tym tajemniczym skrótem kryje się seria anime Ghost in the Shell Stand
Alone Complex 2nd GIG (czyli drugi sezon). :)
Teraz już wiadomo o co chodzi? ;)

Wiadomo, wiadomo :D Ale ja tego nie kupuję... Chociaż manga jak i anime bardzo dobre :)

P.S.
Czy "komiksy" W.I.T.C.H. zaliczylibyście do mangi? Osobiście tego nei czytam, ale ostatnio wpadł mi w ręce jeden numer (mojej siostrzenicy) i z nudów przeczytałem... Powiem Wam, że to to bardzo ciekawe jest :) Ładna kreska, fabuła też w zasadzie fajna... Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 19:16, Diddle napisał:

>
Czy "komiksy" W.I.T.C.H. zaliczylibyście do mangi? Osobiście tego nei czytam, ale ostatnio
wpadł mi w ręce jeden numer (mojej siostrzenicy) i z nudów przeczytałem... Powiem Wam, że to
to bardzo ciekawe jest :) Ładna kreska, fabuła też w zasadzie fajna... Co o tym sądzicie?

Ja bym je zaliczyl do mangi, skierowanej do konkretnej grupy wiekowej, glownie do dziewczynek. To w sumie to samo co mangi skierowane chlopcow/nastolatkow/ecchi i takie tam. Chociaz to tylko moja opinia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 19:16, Diddle napisał:

Co o tym sądzicie?

To czy coś jest mangą czy nie nie zależy od opinii. Podstawowej, Najważniejsze i Jedyne pytanie brzmi. Czy zostało to stworzone przez Japończyków ?? Jeśli odpowiedź brzmi nie to NIJAK nie można tego nazwać mangą, w sumie to sam pomysł niesamowicie mi się kojarzy z historiami nazywami "Magical Girls" najlepiej znanym w Polsce przykładem była "Sailor Moon", a mi się wydaje że WITCH czerpie chyba całkiem sporo z tego, tyle że zostaje pytanko, czy to twór Japoński, bo jak nie to Mangą to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o.0 a od kiedy japończycy mają monopol na mangę?! Czytałem wiele mang autorstwa włochów, itp. I są bardzo porządne. Nawet sam byś się zdziwił ile twoich ulubionych mang i anime ma nie-japońskie korzenie :P

P.S.
Szykałem o WITCH trochę w necie i na kilku forach okazało się, że dużo młodzieży płci męskiej (grającej w CS''a Call of Duty, itp.) zaczytuje się w W.I.T.C.H. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 12:05, Diddle napisał:

o.0 a od kiedy japończycy mają monopol na mangę?!

Ech bo to jest ICH twór, ich nazwa na komiks, oraz słówko którego się używa do określenia Japońskiego Komiksu. W Kawaii swego czasu, autor jednego artykułu wbijał czytelnikom do głowy (całkiem słusznie) że jeśli komiks nie został stworzony przez człowieka od małego wychowanego w Japońskim Społeczeństwie to to NIE JEST MANGA. Dla przykładu bodaj Koreańczycy czy ktoś zaczął wydawać własne komiksy i u NICH to się nazywa Manwha czy jakoś tak, nie pamiętam niestety pisowni.
Cytat z Wikipedii
Manga (jap. 漫画: man – niepohamowane, ga – obrazy) – japońskie słowo wywodzące się ze sposobu ozdabiania rycin i innych form sztuki użytkowej, współcześnie oznacza japoński komiks.
Koniec cytatu z Wikipedii

Dnia 03.02.2007 o 12:05, Diddle napisał:

Szykałem o WITCH trochę w necie i na kilku forach okazało się, że dużo młodzieży płci męskiej
(grającej w CS''a Call of Duty, itp.) zaczytuje się w W.I.T.C.H. :D

Cóż przyznam się że obejrzałem parę odcinków, ale to zwyczajnie nie są klimaty dla mnie. Wolę Kim Possible obecnie :-] Poza tym z tego co pamiętam to dość popularne (acz nieoficjalne) jest to że chłopaki czytają mangi przeznaczone dla dziewczyn i wicersa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 12:05, Diddle napisał:

o.0 a od kiedy japończycy mają monopol na mangę?! Czytałem wiele mang autorstwa włochów, itp.
I są bardzo porządne. Nawet sam byś się zdziwił ile twoich ulubionych mang i anime ma nie-japońskie
korzenie :P


Zacznijmy od tego że mangą w Japonii nazywa się ogólnie komiks. Poza Japonią mangą zwykło się nazywać Japońskie komiksy (nie chodzi tu o kreskę, chcociaż jest ona charakterystyczna w mangach). Coś co ma podobną kreskę jak manga, ale nie jest japońskiego pochodzenia, mangą nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra powiedzmy, że się z Wami zgodzę, jednak połowa populacji na świecie uważa iż manga może być zrobiona przez każdego. Druga strona fanatyków uważa, że manga może być robiona tylko przez japończyków... ehhh i komu teraz wierzyć?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 15:01, Diddle napisał:

Druga strona fanatyków uważa, że manga może być robiona tylko
przez japończyków... ehhh i komu teraz wierzyć?? :P

Bo ta pierwsza strona jest niedoinformowana, a ja się osobiście za fanatyka nie uważa, lubię komiksy, nie tylko Japońskie, ale również np. Amerykańskie(Batman na ten przykład), albo Francuskie (Asterix i Obelix) :-] Mogę się mylić ale ty chyba widzisz zależność Manga=Dobry komiks, co jest oczywistą bzdurą bo Manga=Komiks Japoński. Można jakiś komiks zrobić "W stylu mangi" czyli np. korzystając z mangowego sposobu rysowania, ale to Nie Będzie Manga, bo to jest Czysto Japoński Komiks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się