Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Tak jak w tytule wyżej czyli ogólna dyskusja o tkz "japońskich komiksach" i ich odpowiednich na erkanie telewizora / kina... Co sądzicie o mandze, jaką czytacie, co oglądacie...
Ja bardziej preferuje tę związane ze światem fantasy ... typu Slayers, kiedyś rónież zatwardziały fan Dragon Balla, teraz już miej :P Jeżeli chodzi o te dwa tytuły to oglądałem jak i zarówno czytałem...
A myślę że na tym forum jest wiele fanów mangi i anime..

Zapraszam do dyskusji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mangi i anime najbardziej lubie fantasy i cyberpunk moja top lista to : New Dominion Tank Police, Ghost in the Shell I&II, Neon Genesis Evangelion, Hellsing, Trigun, Cowboy Bebop, Appleseed, Ninja Scroll i wiele innych : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 13:30, Vaxinar napisał:

Na Hyperze te anime nieraz troszkę dziwne lecą :D Ale nieraz też oglądam jak jest coś ciekawego..


Dlaczego dziwne? Po prostu bardzo różne. Ja tam oglądam na Hyperze wszystkie serie jakie puszczają. Jak do tej pory wszystko mie się podobało, mniej lub bardziej. Przynajmniej jest w czym wybierać i każdy może coś dla siebie znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 13:49, Daimon_Frey napisał:

Dlaczego dziwne?
Po prostu bardzo różne. Ja tam oglądam na Hyperze wszystkie serie jakie puszczają. Jak do tej pory wszystko mie się podobało,
mniej lub bardziej. Przynajmniej jest w czym wybierać i każdy może coś dla siebie znaleźć.


Tu chodziło mi o fabułe niektórych z nich... A Wybór faktycznie jest dość duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione to "Cowboy Bebop", "Neon Genesis Evangelion"; a z pełnometrażowych: filmy Hayao Miyazakiego ("Spirited Away", "Ruchomy Zamek Hauru", "Mój sąsiad Totoro"), "Metropolis", "End of Evangelion", "Ninja Scroll", "Ghost in the shell". I wciąż chcę więcej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam"Triguna" , "GreatTeacher Onizukę" i " Berserka". W swojej kolekcji mam : SLayers ,Slayers Try,Yaibę i Soul Huntera- z polskim lektorem:DDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 13:14, okil1 napisał:

Ja polecam"Triguna" , "GreatTeacher Onizukę" i " Berserka". W swojej kolekcji mam : SLayers ,Slayers Try,Yaibę i Soul Huntera-
z polskim lektorem:DDDD


Hmm to ciekawie, ale czym się różni "Slayer" od "Slayers" ? Dotąd sądziłem, że to jedno anime i manga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 13:18, Vaxinar napisał:

Hmm to ciekawie, ale czym się różni "Slayer" od "Slayers" ? Dotąd sądziłem, że
to jedno anime i manga.


Napisał dwa razy Slayers, dwie serie w tym jedna z podtytułem Try ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie absolutnym The Best (na dzień dzisiejszy) w anime jest Spirited Away : W Krainie Bogów. Spodobało mi się też Metropolis (nowe, starego nie widziałem), Księżniczka Mononoke i Arjuna. Obecnie w sprzedaży za 20 zeta jest Ghost In The Shell - z pewnością go kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tu znajdę cel mych poszukiwań. Czy ktoś z was wie może gdzie można zdobyć takie stare japońskie anime pt. ''''Tosho Daimos''''<pol. tłumaczenie Generał Daimos>. Kiedyś leciało to na TV Polonia waraz z takimi hitami jak Yattaman, Chibi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 19:51, shinian napisał:

Może tu znajdę cel mych poszukiwań. Czy ktoś z was wie może gdzie można zdobyć takie stare japońskie anime pt. ''''Tosho
Daimos''''<pol. tłumaczenie Generał Daimos>. Kiedyś leciało to na TV Polonia waraz z takimi hitami jak Yattaman, Chibi;)


Nie wiem czy można gdzieś całkowicie legalnie. Napewno nie u nas w kraju. Ale są alternatywne źródła takie jak sieci p2p z których większość fanów anime korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 22:42, Daimon_Frey napisał:

Nie wiem czy można gdzieś całkowicie legalnie. Napewno nie u nas w kraju. Ale są alternatywne źródła takie jak
sieci p2p z których większość fanów anime korzysta.


Wolałbym legalnie-pięknie takie kolekcje na półce wyglądają;) Wie ktoś może na jak długi okres czasu wydawana jest licencja na daną serię anime? Może już poprostu Daimosa nie ma nigdzie w sprzedaży;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 23:08, shinian napisał:

Wolałbym legalnie-pięknie takie kolekcje na półce wyglądają;) Wie
ktoś może na jak długi okres czasu wydawana jest licencja na daną serię anime? Może już poprostu Daimosa nie ma nigdzie
w sprzedaży;(


U nas napewno nie ma, nie wiem czy w ogóle kiedyś był u nas w kraju wydawany. Jak wiesz nie mamy jeszcze prężnego rynku mangi i anime.
Ale jest jedno miejsce gdzie mógłbyć zdobyć legalnie - Japonia, tam napewno by się gdzieś znalazło ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 08:30, Daimon_Frey napisał:

U nas napewno nie ma,
nie wiem czy w ogóle kiedyś był u nas w kraju wydawany. Jak wiesz nie mamy jeszcze prężnego rynku mangi i anime.
Ale jest
jedno miejsce gdzie mógłbyć zdobyć legalnie - Japonia, tam napewno by się gdzieś znalazło ;P


Dziwne tylko dlaczego firma JPF wydająca u Nas mange nie zamówi tego z Japoni ?
Przecież jest wielu takicg fanów tych najstarszych mang, więc by sobie ładnie zarobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najlepsze anime to:
1. GTO - Great Teacher Onizuka
2.Apleseed
3.Hellsing
4.Last Exile
5.Neon Genesis Evangelion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się