• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Clear

Creative Sound Blaster Live - problem.

Pytanie

Witam. Otóż mam problem z kartą Creative Sound blaster Live model SB0060. Gdy podłączam ową karte windows czyta ją normalnie. Mam możliwość regulacji dzwięku, mikrofonu w jej opcjach. Tylko problem tkwi w tym, że zadne sterowniki do niej nie działają i jestem bez głosu... Na stronie producenta też szukałem, być może nie dokładnie. Prosiłbym o pomoc. Jeśli będziecie potrzebować jakiś informacji na temat tej karty lub mojego komputera to piszcie.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Potwierdź, czy to jest Live 5.1 ? - jeśli tak to od razu podaj jaki masz system operacyjny może coś doradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.11.2009 o 12:50, TetraGramaton napisał:

Potwierdź, czy to jest Live 5.1 ? - jeśli tak to od razu podaj jaki masz system operacyjny
może coś doradzę.



Tak to jest Live 5.1.
Mam Windowsa XP Home Edition (Service Pack 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.11.2009 o 21:32, Clear napisał:

> Potwierdź, czy to jest Live 5.1 ? - jeśli tak to od razu podaj jaki masz system
operacyjny
> może coś doradzę.
>
>

Tak to jest Live 5.1.
Mam Windowsa XP Home Edition (Service Pack 3).

A z tych może wybieżesz odpowiedni http://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nDriverType=1#type_1
http://pobierz.pl/szukaj,sterownik-sound-blaster-live-5-1-digital.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kiedy tu http://infobot.pl/r/1uNB wejdziesz za kilka sekund pokaże się okno z pobieraniem Packa do tej karty.
Ja to mam i jestem od zawsze zadowolony z uwagi na Audio HQ i bogate możliwości mixera.

Instalacja przebiega pomyślnie ale może się zdarzyć zwiech więc dajemy reseta i próbujemy ponownie.

Jeśli będziesz miał jakieś problemy poinformuj mnie o szczegółach.

PS. Ze sterami Creative''a nie tylko ty masz problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Instalacja przechodzi bez problemu. Tylko dalej nie działa dźwięk. Audio HQ nie chce sie odpalić wogóle, pisze zebym reinstalował stery i tak ciągle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2009 o 14:30, Clear napisał:

Instalacja przechodzi bez problemu. Tylko dalej nie działa dźwięk. Audio HQ nie chce
sie odpalić wogóle, pisze zebym reinstalował stery i tak ciągle...

Sprawdź w zaawansowanych opjach czy czegoś nie masz przyciszonego. Posprawdzaj wszystko to co ma suwaki do siły dźwięku. Głosu nie będziesz miał jeśli będzie zaznaczony digital ooutput. To, że Audio HQ prosi o ponowną instalację nie robi różnicy. Też tak miałem i głos mi działał. Z tym mixerem jest jeszcze więcej problemów. Przez miesiąc będzie ci chodzić a później znowu sie pojawi taka komenda jaką wyżej napisałeś.
Czasem niektóre uruchomione programy w tle mogą się gryźć z uruchomionym mixerem.

Zrób jeszcze raz reinstlkę tylko najpierw usuń oprogramowanie do creative''a łącznie z czyszczeniem pozostałości w rejestrze. Oczywiście wykonaj setup z opcją zgodności ze starszymi systemami operacyjnymi. Kiedy ukończysz wejdź do menedżera urządzeń i sprawdź w multimediach i prześledź okiem czy nie masz jakiś pytajników, wykrzykników przy sprzęcie do odtwarzania audio. Potem zdaj mi relację.

P.S. Sprawdź jeszcze w wewnątrz obudowy czy karta się nie wyślizła ze slota. Tez miałem dwa razy taką niespodziankę i głowiłem się cóż to może być :D:D.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować