Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Theatre of War 2: Afryka - recenzja

8 postów w tym temacie

Po raz kolejny przekonałem się że warto wypróbować demo przed zakupem gry. Tym razem tak zrobiłem i dobrze się stało. Uchroniło mnie to przed nieuchronną frustracją i żalem źle wydanych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 07:38, Hansin napisał:

Po raz kolejny przekonałem się że warto wypróbować demo przed zakupem gry. Tym razem
tak zrobiłem i dobrze się stało. Uchroniło mnie to przed nieuchronną frustracją i żalem
źle wydanych pieniędzy.

Racja. Jeszcze przeczytać recenzje na stronach takich jak gram.pl :) i podobnych. Warto jeszcze na YouTubie zobaczyć gameplay gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kupię i tak. Bugi czy inne głupotki mnie nie zrażają a pierwsza cześć była dla mnie jedną z bardziej wciągających strategii w jakie grałem w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie: wg mnie gra jest bardzo dobra. Co do recenzji, to była pisana zdaje się na kolanie, bo autorowi nie starczyło czasu na przestudiowanie opcji gry. Opisana w artykule opcja automatycznej pauzy daje się wyłączyć (plik options, ustawiający opcje gry), napisy z komunikatami (rozkazami albo informacjami porzydatnymi dla rozrgrywki) są półprzezroczyste i znikają po chwili. Mi gra nie wychodzi sama do windowsa, daje sie natomiast bezproblemowo minimalizowac do paska zadań bez wpływu na działanie. Grafika bardzo fajna (drżenie kamery przy silniejszych strzałach, animacje żołnierzy - super), dźwięk trochę mniej (strzały fajne, ale np. samoloty rzężą jak nie wiem co ale nie jak samoloty). Nie ma też niektórych ważnych broni (np. części czołgów, w tym mojego ulubionego Churchilla, ale pojawiły się już darmowe mody z całą furą nowych pojazdów i dodanymi nowymi opcjami). Pomimo tych minusów gra robi bardzo pozytowne wrażenie, ma bogate opcje i niezłą encyklopedię broni (ze świetnymi modelami pojazdów i bogatym opisem), wydana w wersji z polskimi napisami lub w całości po angielsku. Ze względu na monotonię otoczenia (ale w końcu to Afryka, czego się spodziewać?) i małą liczbę map oraz brak muzyki dałbym 4.5 lub 5 na 6. Aha, co ważne: jak dla mnie - bardzo wysoka grywalność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Storm of War: Battle of Britain studio Maddox nie może mieć "na koncie", jak widnieje w recenzji, bowiem to gra na którą nadal czekamy... już kilka lat niestety... Ale będzie niebawem, jak mówi Oleg. Be Sure... ;D

Co do ToW, to gra jest bardziej irytująca niż grywalna, ale nie od dziś wiadomo, że na polu gier strategicznych z okresu II Wojny Światowej jest tylko jeden król...
Combat Mission oczywiście i nadal się nic zmieniło w tym temacie, więc tym bardziej czekajmy na zapowiedziane na ten rok Combat Mission: Normandy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, która gra jest najlepsza to już kwestia gustu i myślę że rostrząsanie tego nie ma sensu. Kwestia która z gier jest dobrze pomyślana i zrobiona. TOW 2 to bynajmniej nie wspaniała gra bez wad, ale należy jej się sprawiedliwa ocena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogulnie gra jest dość fajna tyle że niemoge kożystać ze wszystkich dodatków bo katalog jest tylko na 32strony a w spisie podano 80stron jak mam znaleść resze i dlaczego ta pałza automatycznie się włącza jak ją wyłączyć jak uzupełniać uzbrojenie i naprawiać sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować