• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Menio04

Po chwili grania czarny obraz

Pytanie

Witam
Mam problem z komputerem. Po kilkunastu minutach grania czy to w Wowa czy Stalkera nagle komputer sie zawiesza na monitorze przez 2-3 sekundy pisze "tryb oszczędnościowy" i czarny ekran sie pojawia. Karta graficzna nie dawno wróciła z servisu wiec chyba jest sprawna. Mam ati 4850 od asusa, intel 5200e, 4 gb ram. Podczas grania program wykazuje, że temperatura na karcie nie przekracza 60 stopni (zmieniłem chłodzenie na accelero twin turbo). Monitor jest sprawny. Nie wiem co to może być. Może jakiś wirus albo coś? Z góry dziękuje za opowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.11.2009 o 14:23, The-Darkest napisał:

Wejdz w opcje zasilania z panelu sterowania i wylacz opcje wchodzenia w tryb uspienia
i oszczedzania energii.

Wątpię, żeby o to chodziło ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zasilacz to Silentez Power Supply 450w a tryb uśpienia itd mam wyłączone. A i np jak gram w risen to nic sie nie dzieje. To na pewno nie przez gry bo są oryginalne, a risen sprawnie działa u mojego kolegi, wiec to cos z komputerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2009 o 17:21, Menio04 napisał:

A i jak jestem w menu w Stalkerze to zasilacz tak piszczy, ale jak juz wejde do gry to
juz jest ok.

Wywal ten zasilacz i kup coś normalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2009 o 18:49, Menio04 napisał:

Może być to przez jakiś wirus? Nie mam antyvirusa juz od dluższego czasu.


Raczej nie jest o sprawka wirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2009 o 22:12, Menio04 napisał:

Czyli jedyny sposób żeby to sprawdzic jest kupno nowego zasilacza?


A nie możesz od jakiegoś znajomego pożyczyć zasilacza na kilka godzin? Tak czy inaczej, ten twój nie bez powodu znajduje się na tzw. czarnej liście zasilaczy i to zapewne on powoduje problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Byłem u kumpla informatyka, to mówił, że to może być też od procesora, bo wieczorem zauważyłem, że dźwięk też się zawiesza i w kółko leci jakiś ułamek muzyki czy głosu. A przeciez jakby to było przez zasilacz to by sie chyba restartował komputer a nie zawieszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.11.2009 o 12:52, Menio04 napisał:

Byłem u kumpla informatyka, to mówił, że to może być też od procesora, bo wieczorem zauważyłem,
że dźwięk też się zawiesza i w kółko leci jakiś ułamek muzyki czy głosu. A przeciez jakby
to było przez zasilacz to by sie chyba restartował komputer a nie zawieszał.


Zgodnie z tą tezą posądzić możesz nawet pamięci RAM.
Proponuję zrobić tak:
a) Instalujesz Orthos Stress Prime, włączasz dowolny test (byleby procka obciążał w 100%) i zostawiasz kompa na pół godziny.
b) Uruchamiasz kompa z płyty z Memtestem ( http://www.memtest.org/ ,masz tam takie coś jak pre-compiled ISO). Zostawiasz aż nie skończy (kilka godzin zejdzie).

Zwis w pierwszym z testów = uszkodzony procek lub zasilacz (nie da rady na tym etapie jeszcze stwierdzić, który z tych podzespołów).
Zwis w drugim teście, który obciąża zasilacz minimalnie, podobnie jak procek = uszkodzone pamięci RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować