• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Don2

32 czy 64 bit?

Pytanie

witam, mam zamiar kupić windows 7, i nie wiem który wybrać (chodzi mi o bity), 32, czy 64? czym to się różni?
mój komputer:
Intel Core 2 quad Q9550 2.83GHz
8GB RAM
GeForce GTX 260 896mb
750GB HDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

W skrócie 32 bity obsługują do 4 GB pamięci (wliczając tą na karcie graficznej). Gdybyś zainstalował takowy na podanym komputerze, system wykryłby nieco ponad 3 GB RAMu. Systemy 64-bitowe obsługują więcej pamięci w zależności od wersji (16 GB w przypadku Home Premium do 192 w Ultimate). Odpowiedź jest więc prosta - bierz Windows 7 64-bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hmmm... rzeczywiście, mam aktualnie xp-ka 32 bit i pisze mi że mam 3,25GB RAM
a słyszałem że wersje 64 bitowe nie są dopracowane, albo że źle chodzą, to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Te plotki dotyczą pewnie Win XP 64-bit. Rzeczywiście słyszałem że jest niedopracowany (sam nie używałem, więc nie oceniam), jednak zarówno Vista jak i obecnie Seven (obie wersje 64-bit) nie sprawiały mi nigdy kłopotów z użytkowaniem. A to że jakoby nie działają stare gry, to bzdura - sam grałem w StarCrafta i Diablo I i działały bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2009 o 20:03, Don2 napisał:

dzięki za podpowiedzi, mam jeszcze pytanie, czy opłaca mi się kupować takie cuś:
http://allegro.pl/show_item.php?item=811974828&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.


Ja tam widzę tylko jedną wersję i to prawdopodobnie tylko 32-bit, a do tego to nawet nie jest pełnoprawny system tylko upgrade z XP lub Visty (jeżeli posiadasz zarejestrowany oryginał). Musisz zwracać uwagę na takie szczegóły, 32 i 64 bit to są zupełnie inne wersje systemu. Najlepiej to kup to z kimś kto zna się na rzeczy, bo wiadć że jesteś w tych tematach zielony, a 400-500 zł piechotą nie chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pytałem się sprzedającego, i są 2 płytki, z 32 i 64 bit.
a co do pełnoprawności... hmmm... z tego co wiem, upgard jest legalny i ,,pełnoprawny'''', przecież są wersje windows 7 BOX uaktualnienia: http://sklep-ms.pl/121,1,1,kategoria,Home_Premium.aspx, więc myśle że z tym nie będzie problemu, btw. w temacie nie ma pytania czy jest to legalne, ale dziękuję za troskę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2009 o 21:31, Don2 napisał:

pytałem się sprzedającego, i są 2 płytki, z 32 i 64 bit.
a co do pełnoprawności... hmmm... z tego co wiem, upgard jest legalny i ,,pełnoprawny'''',
przecież są wersje windows 7 BOX uaktualnienia: http://sklep-ms.pl/121,1,1,kategoria,Home_Premium.aspx,
więc myśle że z tym nie będzie problemu, btw. w temacie nie ma pytania czy jest to legalne,
ale dziękuję za troskę ;D


Płytki mogą być i dwie, ale jeżeli twój system który jest upgradowany to 32bitowy, to możesz to tylko zrobić do 32 bitowej wersji. Co zresztą jest wyraźnie napisane w licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.11.2009 o 13:22, Don2 napisał:

a mogę zainstalować 7 64bit osobną (po prostu w sklepie kupioną, np http://allegro.pl/item812103195_windows_7_home_premium_pl_64_bit_dvd_oem_promocja.html
)
czy też muszę 32bit?


Jeżeli nie będzie to na zasadzie upgradu, to możesz sobie zainstalować wersję 64bitową. W tym wypadku ogranicza cię tylko wymagania sprzętowe.
Taka mała uwaga co do wersji OEM. Ta wersja przypisuje się do płyty głównej, więc instalacja na innej płycie głównej (na przykład z powodu wymiany sprzętu) może być pogwałceniem licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować