Zaloguj się, aby obserwować  
Hoplita

Tworzenie stron WWW

357 postów w tym temacie

Help

Tworzę stronę. Wszystkie aktualizacje na stronie głównej są robione na bieżąco, natomiast na podstronach nic nie mogę zmienić. Daję nowy plik a zmiany się nie dokonują .Ma ktoś jakąś radę?
Na razie do testowania strony używam darmowego hostingu, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia.

Na przeglądarce gdy otwieram z dysku twardego, wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 15:03, spider88 napisał:

Help

Tworzę stronę. Wszystkie aktualizacje na stronie głównej są robione na bieżąco, natomiast
na podstronach nic nie mogę zmienić. Daję nowy plik a zmiany się nie dokonują .Ma ktoś
jakąś radę?
Na razie do testowania strony używam darmowego hostingu, ale to chyba nie powinno mieć
znaczenia.


Jak jest prosta strona to nie ma znaczenia czy to jest płatny hosting czy nie

Dnia 15.01.2009 o 15:03, spider88 napisał:

Na przeglądarce gdy otwieram z dysku twardego, wszystko jest ok.


To chyba wina odwołań do plików wchodzących w strony. Na serwerach opartych o systemy UNIXowe ważna jest wielkość liter podawana w ścieżce dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 16:22, Piterus_Von_Drackus napisał:

Jak jest prosta strona to nie ma znaczenia czy to jest płatny hosting czy nie

To już załatwiłem, teraz aby przyspieszyć pracę chcę wiedzieć czy da się to jakoś ustawić aby nie poprawiać odnośników które przy tworzeniu mają adres C:/"coś tam" . Po wgraniu na stronę oczywiście wszystko trzeba ręcznie poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 16:26, spider88 napisał:

> Jak jest prosta strona to nie ma znaczenia czy to jest płatny hosting czy nie
>
To już załatwiłem, teraz aby przyspieszyć pracę chcę wiedzieć czy da się to jakoś ustawić
aby nie poprawiać odnośników które przy tworzeniu mają adres C:/"coś tam" . Po wgraniu
na stronę oczywiście wszystko trzeba ręcznie poprawiać.


Należy stosować odwołania względne. Podam tai przykład:
Załóżmy, że strona się odwołuje do takiego linku C:/folder1/folder2/folder3/folder_strony/grafika/grafika.jpg. Twój programik pewnie wstawia coś takiego. Załóżmy, że plik głowny strony się znajduje w katalogu folder_strony. W takim wypadku mozna podać scieżkę dostępu taką grafika/grafika.jpg i powinno śmigać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 16:36, Piterus_Von_Drackus napisał:

i powinno śmigać :)


Dobra, jako że zaraz będę śmigał do domciu, to jutro przebadam sprawę i będę próbował. Jak coś to będę krzyczał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 16:39, spider88 napisał:

> i powinno śmigać :)

Dobra, jako że zaraz będę śmigał do domciu, to jutro przebadam sprawę i będę próbował.
Jak coś to będę krzyczał ;)


Okej Jestem do dyspozycji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zacząć swoją stronę www. Problem w tym, że zupełnie się na tym nie znam. :/
Czy jest może jakiś program, najlepiej po polsku, który nadawałby się dla takiego amatora jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 14:02, witkab napisał:

Chciałbym zacząć swoją stronę www. Problem w tym, że zupełnie się na tym nie znam. :/
Czy jest może jakiś program, najlepiej po polsku, który nadawałby się dla takiego amatora
jak ja?


Co do programu to ja polecam Notepad++, ale trzeba mieć przynajmniej do niego podstawy znajomości języka w którym zamierzasz pisać stronę. :) A jeden z najlepszych kursów HTML znajdziesz na stronie http://kurshtml.boo.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam kilka pytan.
czy rejestrujac sie na home.pl i oplacajac nowa domene mozna wgrac swoja strone WWW z komputera???
czy wgrywajac strone glowna wgrywaja sie tez podstrony???

bardzo prosze o pomoc!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 15:19, mateuszbanach0 napisał:

witam, mam kilka pytan.
czy rejestrujac sie na home.pl i oplacajac nowa domene mozna wgrac swoja strone WWW z
komputera???
czy wgrywajac strone glowna wgrywaja sie tez podstrony???

bardzo prosze o pomoc!!!!


Ad 1) Kupując samą domenę nie uzyskujesz miejsca na pliki, tylko przekierowanie na odpowiedni ades, gdzie się znajdują pliki. Musisz mieć jeszcze serwer. Być może Home.pl ma taką promocję, że do domeny dodaje serwer gratis. Zresztą na płatnych serwerach tylko się dostaje miejse na dysku, bez żadnych skryptów. No chyba, że sobie doinstalujesz z poziomu cPanelu o ile taką możliwość dał operator.

Ad 2) To zależy jak obszerna jest Twoja strona. Jeżeli ma kilka podstron to musisz je też wgrać, aby strona była kompletna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 15:33, Piterus_Von_Drackus napisał:

> witam, mam kilka pytan.
> czy rejestrujac sie na home.pl i oplacajac nowa domene mozna wgrac swoja strone
WWW z
> komputera???
> czy wgrywajac strone glowna wgrywaja sie tez podstrony???
>
> bardzo prosze o pomoc!!!!

Ad 1) Kupując samą domenę nie uzyskujesz miejsca na pliki, tylko przekierowanie na odpowiedni
ades, gdzie się znajdują pliki. Musisz mieć jeszcze serwer. Być może Home.pl ma taką
promocję, że do domeny dodaje serwer gratis. Zresztą na płatnych serwerach tylko się
dostaje miejse na dysku, bez żadnych skryptów. No chyba, że sobie doinstalujesz z poziomu
cPanelu o ile taką możliwość dał operator.

Ad 2) To zależy jak obszerna jest Twoja strona. Jeżeli ma kilka podstron to musisz je
też wgrać, aby strona była kompletna.


a jest jakis rejestrator domeny, co mozna wgrac strone bezposrednio z komputera???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 15:35, mateuszbanach0 napisał:

a jest jakis rejestrator domeny, co mozna wgrac strone bezposrednio z komputera???


Chyba Cię nie zrozumiałem... Twój komputer ma pełnić rolę serwera? Czy po prostu chcesz gdzieś wgrać na sieci pliki strony? Bo jeśli pierwsze to musisz domenę podpiąć pod swoje IP. W drugim wypadku musiasz posiadać miejsce na serwerze. Domena jest tylko adresem pod który jest kierowana osoba chcąca odwiedzić Twoją stronę. Nie posiadając miejsca gość zostanie skierowany do nie istniejącego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 15:44, Piterus_Von_Drackus napisał:

> a jest jakis rejestrator domeny, co mozna wgrac strone bezposrednio z komputera???


Chyba Cię nie zrozumiałem... Twój komputer ma pełnić rolę serwera? Czy po prostu chcesz
gdzieś wgrać na sieci pliki strony? Bo jeśli pierwsze to musisz domenę podpiąć pod swoje
IP. W drugim wypadku musiasz posiadać miejsce na serwerze. Domena jest tylko adresem
pod który jest kierowana osoba chcąca odwiedzić Twoją stronę. Nie posiadając miejsca
gość zostanie skierowany do nie istniejącego miejsca.

nie, chodzilo mi ot to, czy sa jakies tanie/bezplatne serwery, na ktore mozna wgrac swoja strone www bezposrednio z kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 15:46, mateuszbanach0 napisał:

nie, chodzilo mi ot to, czy sa jakies tanie/bezplatne serwery, na ktore mozna wgrac swoja
strone www bezposrednio z kompa.


Sprecyzuj pytanie, bo to jest jakieś takie... głupie? Przecież dane, które wgrywasz na swój serwer, pochodzą z Twoje komputera. Tworzysz sobie stronę na komputerze, a potem pliki wysyłasz na serwer. Ot, cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 23:25, DJ Danielus napisał:

Standardowy rozmiar czcionek na stronie wynosi 12px czy 14px? ;) Sprawdzam obydwie i
jedna wydaje się za duża, a druga za mała.


Droga dlugiej, ciezkej i pokretnej dedukcji wnioskuje zatem ze 13 px ;)

A czy na pewno masz ta sama czcionke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 13:42, DJ Danielus napisał:

No właśnie nie wiem - Arial jest standardem czy Times?


Times na pewno nie bo to czcionka szeryfowa. Zatem sadze, ze to Arial ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować