Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Datel pozywa Microsoft

26 postów w tym temacie

To trochę tak, jakby jakiś glazurnik podał was do sądu, że nie wpuściliście go do domu, bo on też u was chciał położyć kafelki. Opamiętajcie się w osądach, bo nienawiść do microsoftu przyćmiewa wam umysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 17:33, MARTZ napisał:

Opamiętajcie się w osądach, bo nienawiść do microsoftu przyćmiewa wam umysły


Dokładnie.
To jest ich konsola i mają pełne prawo o niej decydować.

Ktoś powyżej podał przykład z samochodem.
Analogiczną do przykładu z newsa będzie sytuacja kiedy dany producent samochodu "banuje" wszystkie paliwa prócz jednego. Dajmy na to instaluje czujnik, który blokuje samochód w chwili użycia tego "niedozwolonego". Wtedy, znając licencję/umowę, kupujesz je i procesujesz się, czy po prostu wybierasz inne? I jakie masz podstawy do roszczeń?
Mam X360 i oryginalne akcesoria, uważam, że mogłyby być tańsze, ale według mnie M$ ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To trochę tak, jakby jakiś glazurnik podał was do sądu, że nie wpuściliście go do domu, bo on też u was chciał
>położyć kafelki. Opamiętajcie się w osądach, bo nienawiść do microsoftu przyćmiewa wam umysły

Jakoś nie widzę sensu w tym porównaniu. Chodziło Ci chyba o to, że ktoś zabronił glazurnikowi wejść do nas do domu, ale to nie byliśmy my, i w dodatku pozwał on tą osobę do sądu. Logicznie myśląc to my też powinniśmy jego pozwać bo zabrania nam korzystać z czyichś usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Ja was ludzie nie rozumiem. Xbox z numerkiem 360 to konsola M$, tak? No tak. Więc nie bardzo pojmuję to, czemu ktoś inny ma decydować o tym, czy mogą być do niego podczepiane akcesoria firm XYZ...
Jeśli komuś nie odpowiada polityka M$, to super - nie musi kupować ICH produktu, bo na rynku są alternatywy, tak? No tak.
Dla mnie to normalne, że to oni, a nie jakaś chora komisja ustala, co może być obsługiwane przez ich produkt...
Przykładów jest masa, te podane wyżej są w 100% prawidłowe. Jeśli ci się nie podoba cena/jakość/polityka to zwyczajnie odpuść dany produkt. Rozumiem, jakby był rozdawany za darmo, to wtedy by konkurencję miótł... A skoro nie jest i ludzie to kupują, to znaczy, że wszystkim to odpowiada.

Ps. Tak propo. Kupując oryginalne akcesoria się wie, co się kupuje - sprawdzona marka, jakość. A kupując zamiennik... Cóż, zamiennik to zamiennik - i zawsze będzie gorszy od oryginału.
Ja grając jeszcze na konsolach zawsze używałem tylko tych akcesoriów sygnowanych przez producenta danej konsoli - i o dziwo nigdy się na tym nie zawiodłem, a np. znajomi kupujący tansze zamienniki często musieli je... cóż, zamieniać na kolejne zamienniki, bo te pierwsze zwyczajnie padały, co w ogólnym rozrachunku stawiało ich w gorszej sytuacji ode mnie, bo to oni (finalnie) wydawali więcej ode mnie.

Jeszcze jednak uwaga - czytając większość Waszych komentarzy odniosłem wrażenie, że pewne osoby tak niecierpią Microsoftu, że piszą byle g, żeby tylko firmę poniżyć. I tutaj taka mała dygresja - skoro produkty te są tak złe, to mam dwie rady - pierwsza, jeśli już serio chcecie je komentować - róbcie to w sposób uargumentowany, podając co jest złe i DLACZEGO, a nie takie ogólniki - złe, bo złe.
A druga rada... Po prostu ich nie kupujcie i przerzućcie się np. na konsolkę Sony, bo skoro M$ jest takie "fe"...


Serdecznie pozdrawiam...
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 18:43, Mohair napisał:

Ps. Tak propo. Kupując oryginalne akcesoria się wie, co się kupuje - sprawdzona marka,
jakość. A kupując zamiennik... Cóż, zamiennik to zamiennik - i zawsze będzie gorszy od
oryginału.


Po pierwsze... To że coś jest oryginalne, wcale nie znaczy że lepsze.. Nie wiem skąd taki wniosek wysuwasz.. To że coś ma znaczek firmy wcale nie znaczy że jest porządne.. To raz.. A dwa jeśli masz wybór pomiędzy lepszym drogim, a troche mniej lepszym o wiele tańszym, to człowiek który umie liczyć i kalkulować (a nie wyrzucać pieniądze bo ma za dużo i mu to zwisa) WOLI drugą wersję !

Przyrównam Ci to tak jak byś nie rozumiał...

Masz 2 karty graficzne.. Jedna to "świeża bułeczka", druga ma pół roku.. Jeśli weźmiesz ich specyfikacje, zobaczysz że różnią się od siebie nieznaczną liczbą np shaderów, albo pamięcią. Weźmiesz następną specyfikacje i zobaczysz że przy teście jakości wychodzi, że w grze będziesz miał różnice 4-9 FPS. Patrzysz na ceny obydwóch i stwierdzasz że ta "półroczna" jest o 30-50% tańsza. I co.. powiesz mi że kupisz tą pierwszą..?
Jeśli tak to jesteś inny i masz za dużo pieniędzy ;]

Dnia 24.11.2009 o 18:43, Mohair napisał:

Jeszcze jednak uwaga - czytając większość Waszych komentarzy odniosłem wrażenie, że pewne
osoby tak niecierpią Microsoftu, że piszą byle g, żeby tylko firmę poniżyć. I
tutaj taka mała dygresja - skoro produkty te są tak złe, to mam dwie rady - pierwsza,
jeśli już serio chcecie je komentować - róbcie to w sposób uargumentowany, podając co
jest złe i DLACZEGO, a nie takie ogólniki - złe, bo złe.
A druga rada... Po prostu ich nie kupujcie i przerzućcie się np. na konsolkę Sony, bo
skoro M$ jest takie "fe"...


Złe bo złe.. ha.. Niektóre produkty MS właśnie takie są.. Co Ci mam wymieniać..? Każdy kto na niego narzeka ma swoje powody.. IE, Vista - to jedne z bardziej popularnych. Poza tym jak czytasz co nieco to powinnieneś wiedzieć jaką polityke ma MC, jak zaczynał, i dlaczego większość ludzi denerwuje ta firma (kupowanie darmowych produkcji - jak są dobre - psucie ich i wstawianie jako płatne usługi). Zasługi MS można długo wymieniać, ale te drugie "zasługi" również. Tam gdzie jest duża kasa nigdy nie będzie stawiane na ludzi, tylko na to żeby "wydoić" jak najwięcej..

A co do tego Twojego fefowania... Człowiek, który nie lubi jeść ani pić ma sobie kroplówke podłączyć..? Od niektórych rzeczy odejść się nie da, albo ma się ograniczoną możliwość, tam gdzie mam wybór, dokonuje go, dlatego X-boxa nie posiadam, a tam gdzie musze się dostosować, komentuje i mówie co mi nie pasuje..

Swoją drogą może ktoś z Twojej rodziny pracuje w MS że taka świetna firma to jest..?

I taka jeszcze jedna mała uwaga... Forum jest po to, żeby pisać własne opinie.. Ba.. nawet masz taki przycisk czasami jak "komentarz".. Więc czego się czepiasz..? (jak już tak dużo napisałem to może dodam jeszcze jeden przykład apropo Twojej uwagi "komentowania" MS.. Tak mi się przypomina jak sie czegoś szuka w google.. ludzie wchodzą na forum - bo google ich tam odesłało - piszą swoje pytanie.. a najbardziej typowa odpowiedź to "a googlować nie umiesz ???" - czasami tak myśle że ludzie nie myślą za nim coś napiszą...)

Dnia 24.11.2009 o 18:43, Mohair napisał:

Serdecznie pozdrawiam...
M.



Ja również Cię serdecznie pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 13:08, Ndejo napisał:

Po pierwsze... To że coś jest oryginalne, wcale nie znaczy że lepsze.. Nie wiem skąd
taki wniosek wysuwasz.. To że coś ma znaczek firmy wcale nie znaczy że jest porządne..
To raz.. A dwa jeśli masz wybór pomiędzy lepszym drogim, a troche mniej lepszym o wiele
tańszym, to człowiek który umie liczyć i kalkulować (a nie wyrzucać pieniądze bo ma za
dużo i mu to zwisa) WOLI drugą wersję !

Przyrównam Ci to tak jak byś nie rozumiał...

Masz 2 karty graficzne.. Jedna to "świeża bułeczka", druga ma pół roku.. Jeśli weźmiesz
ich specyfikacje, zobaczysz że różnią się od siebie nieznaczną liczbą np shaderów, albo
pamięcią. Weźmiesz następną specyfikacje i zobaczysz że przy teście jakości wychodzi,
że w grze będziesz miał różnice 4-9 FPS. Patrzysz na ceny obydwóch i stwierdzasz że ta
"półroczna" jest o 30-50% tańsza. I co.. powiesz mi że kupisz tą pierwszą..?
Jeśli tak to jesteś inny i masz za dużo pieniędzy ;]

>

Dnia 26.11.2009 o 13:08, Ndejo napisał:

Złe bo złe.. ha.. Niektóre produkty MS właśnie takie są.. Co Ci mam wymieniać..? Każdy
kto na niego narzeka ma swoje powody.. IE, Vista - to jedne z bardziej popularnych. Poza
tym jak czytasz co nieco to powinnieneś wiedzieć jaką polityke ma MC, jak zaczynał, i
dlaczego większość ludzi denerwuje ta firma (kupowanie darmowych produkcji - jak są dobre
- psucie ich i wstawianie jako płatne usługi). Zasługi MS można długo wymieniać, ale
te drugie "zasługi" również. Tam gdzie jest duża kasa nigdy nie będzie stawiane na ludzi,
tylko na to żeby "wydoić" jak najwięcej..

A co do tego Twojego fefowania... Człowiek, który nie lubi jeść ani pić ma sobie kroplówke
podłączyć..? Od niektórych rzeczy odejść się nie da, albo ma się ograniczoną możliwość,
tam gdzie mam wybór, dokonuje go, dlatego X-boxa nie posiadam, a tam gdzie musze się
dostosować, komentuje i mówie co mi nie pasuje..


Zazwyczaj oryginalny sprzęt jest przynajmniej dobry, osobiście nie spotkałem się by jakieś peryferium od tego samego producenta sprawiało problemy, a niestety zamienniki tak (i nie mówię tu o problemach z PS 2, które przytoczyłem wcześniej).

Porównanie niezbyt, a właściwie w ogóle Ci się nie udało, porównujemy producentów, a nie dwa inne produkty, zamienniki są jednak ZAZWYCZAJ gorsze jakościowo lub mają tendencję do nie do końca kompatybilnej pracy. Tak na marginesie te 4-9 FPS to całkiem sporo.

Nie wiem czy znasz powiedzenie: "Biednego nie stać na tanie rzeczy".

Co do drugiej części to akurat się zgadzam, a brak prawdziwej alternatywy dla systemów na PCty szczególnie doskwiera. Linuxy idealne nie są, a Windowsy są za mocno zakorzenione na rynku by móc się bez nich obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować