• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
UnknownBoy

Internet UPC

Pytanie

Mam taki problem: mianowicie co jakieś 20-30 minut rozłącza mi się internet.
Jest to internet Fiber Power 8 mb/s i modem jest podłączony do USB. Poza tym mam ograniczenie prędkości pobierania. Czy to wina podłączenia modemu do USB? Czy podłączenie do karty sieciowej rozwiąże mój problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 24.01.2010 o 15:48, UnknownBoy napisał:

Mam taki problem: mianowicie co jakieś 20-30 minut rozłącza mi się internet.
Jest to internet Fiber Power 8 mb/s i modem jest podłączony do USB. Poza tym mam ograniczenie
prędkości pobierania. Czy to wina podłączenia modemu do USB? Czy podłączenie do karty
sieciowej rozwiąże mój problem?

Kiedy rok temu zakładałem internet 10Mb/s też miałem taki problem. Przez modem podłączony przez USB szło ok 4Mb/s. Pełen transfer otrzymałem dopiero przy karcie sieciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2010 o 17:10, Tomek1120 napisał:

> Mam taki problem: mianowicie co jakieś 20-30 minut rozłącza mi się internet.
> Jest to internet Fiber Power 8 mb/s i modem jest podłączony do USB. Poza tym mam
ograniczenie
> prędkości pobierania. Czy to wina podłączenia modemu do USB? Czy podłączenie do
karty
> sieciowej rozwiąże mój problem?
Kiedy rok temu zakładałem internet 10Mb/s też miałem taki problem. Przez modem podłączony
przez USB szło ok 4Mb/s. Pełen transfer otrzymałem dopiero przy karcie sieciowej.


Ok. Jedną sprawe mam wyjaśnioną. A teraz, jak masz internet przez kartę sieciową, to nie rozłącza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2010 o 18:25, UnknownBoy napisał:

Ok. Jedną sprawe mam wyjaśnioną. A teraz, jak masz internet przez kartę sieciową, to
nie rozłącza się?

Nic się nie rozłącza, spróbuj zadzwonić do nich, może coś robią na linii. Jak długo masz ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2010 o 22:56, Tomek1120 napisał:

> Ok. Jedną sprawe mam wyjaśnioną. A teraz, jak masz internet przez kartę sieciową,
to
> nie rozłącza się?
Nic się nie rozłącza, spróbuj zadzwonić do nich, może coś robią na linii. Jak długo masz
ten problem?


No, z jakiś tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2010 o 09:05, UnknownBoy napisał:

Mam nadzieję, że jak już zrobie z tą kartą sieciową tego neta, to wszystko będzie cycuś.

Nie no zaraz zaraz. Jeśli nie masz karty sieciowej nie będziesz miał połączeń lokalnych, a w przypadku laptopa także wi fi. Kartę sieciową to ty masz na pewno inaczej nie miałbyś w ogóle dostępu do neta.
Jeśli masz oprogramowanie od UPC to zainstaluj tylko to od modemu (w przypadku rozłanczającego się neo pomaga). Kolejna sprawa- masz techniczne możliwości połączenia 8mb? Np u mnie we wsi max to bodaj 2mb które i tak ponoć będzie mulić. Co do rozłączania- też tak mam przez router jeśli wyjmę kabel ethernet i komputer nie sprawdzi adresu mac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2010 o 10:53, Witcher1990 napisał:

> Mam nadzieję, że jak już zrobie z tą kartą sieciową tego neta, to wszystko będzie
cycuś.
Nie no zaraz zaraz. Jeśli nie masz karty sieciowej nie będziesz miał połączeń lokalnych,
a w przypadku laptopa także wi fi. Kartę sieciową to ty masz na pewno inaczej nie miałbyś
w ogóle dostępu do neta.
Jeśli masz oprogramowanie od UPC to zainstaluj tylko to od modemu (w przypadku rozłanczającego
się neo pomaga). Kolejna sprawa- masz techniczne możliwości połączenia 8mb? Np u mnie
we wsi max to bodaj 2mb które i tak ponoć będzie mulić. Co do rozłączania- też tak mam
przez router jeśli wyjmę kabel ethernet i komputer nie sprawdzi adresu mac.


Mam normalny stacjonarny komp, nie laptopa.
Nie mam obecnie zainstalowanej karty sieciowej, dlatego mam zrobione pod usb.
Mieszkam w mieście 70000tys. mieszkańców, dlatego na bank mam mozliwość podłaczenia neta 8 mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2010 o 10:53, Witcher1990 napisał:

> Mam nadzieję, że jak już zrobie z tą kartą sieciową tego neta, to wszystko będzie
cycuś.
Nie no zaraz zaraz. Jeśli nie masz karty sieciowej nie będziesz miał połączeń lokalnych,
a w przypadku laptopa także wi fi. Kartę sieciową to ty masz na pewno inaczej nie miałbyś
w ogóle dostępu do neta.
Jeśli masz oprogramowanie od UPC to zainstaluj tylko to od modemu (w przypadku rozłanczającego
się neo pomaga). Kolejna sprawa- masz techniczne możliwości połączenia 8mb? Np u mnie
we wsi max to bodaj 2mb które i tak ponoć będzie mulić. Co do rozłączania- też tak mam
przez router jeśli wyjmę kabel ethernet i komputer nie sprawdzi adresu mac.


Gdyby nie oferowano u niego takiej prędkości to by jej nie miał.. UPC o tym informuje, jakie są możliwości... nie wiem jak TPSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 25.01.2010 o 14:52, Assurubalit napisał:

Gdyby nie oferowano u niego takiej prędkości to by jej nie miał.. UPC o tym informuje,
jakie są możliwości... nie wiem jak TPSA

No właśnie o to chodzi, że nie ma tych 8mb.
Powiem ci na przykładzie znajomego, który chciał założyć neo 8mb. Dzwonił 4-5 razy do typów z tpsy i oto co mu powiedzieli
1. Tak na pewno będzie net
2. Nie nie będzie
3. Przyślemy kogoś żeby sprawdził
4. Ja nie wiem proszę dzwonić gdzieś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2010 o 21:25, Witcher1990 napisał:


> Gdyby nie oferowano u niego takiej prędkości to by jej nie miał.. UPC o tym informuje,

> jakie są możliwości... nie wiem jak TPSA
No właśnie o to chodzi, że nie ma tych 8mb.


I z tego co napisałem wynika, że to nie wina UPC, ale wina sprzętu UnkownBoy, czy też połączenia... albo po prostu próbował coś ściągać z serwera o odczuwalnej ograniczonej prędkości..

W przypadku UPC chciałem zwiększyć prędkość do 50 mbps, to od razu sprawdzili w systemie i padła odpowiedź aby zadzwonić po za jakiś czas, bo może wtedy będzie dostępna taka prędkość.. A i zasięg poszczególnych prędkości można sprawdzić na stronie UPC.. http://www.upc.pl/obsluga_klienta/jak_zamawiac/sprawdz-dostepnosc-uslug/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A zadam takie pytanie: wam nie przerywa połączenia pod kartami sieciowymi? Jeśli tak, to u mnie też będzie dobrze. Może nie jest to duże miasto, ale w miejscowości która ma 70000 mieszkańców nie powinno być problemów z internetem 8 mb/s... Narazie mam pod USB. Może to po prostu wina podłączenia pod USB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować