• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
berth801

Problem z nagrywarką DVD

Pytanie

A więc posiadam nagrywarkę dvd LITE-ON DVDRW LH-20A1H mam z nią problem ponieważ nie czyta płyt DVD i CD (niektóre CD czyta bez problemów) próbowałem zainstalować World Of Warcraft i właśnie wtedy odkryłem ten problem i proszę was o pomoc ^^ (jestem w tych sprawach ciemny więc prosze o tumaczenie tego jak dziecku ;d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Najpierw upewnij się, że sprawdzane płyty nie są uszkodzone, żeby uniknąć wtopy :) Potem pozostaje ci oddać napęd do serwisu, można co prawda próbować bawić się płytkami do czyszczenia, ale z własnego doświadczenia wiem, że to guzik daje (z resztą one służą tylko do czyszczenia, a padniętego lasera to magicznie nie zregenerują :)). Na szczęście napędy są teraz tanie, więc jeśli masz jakiegoś starocia, to nie ma co ubolewać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.02.2010 o 14:59, berth801 napisał:

A więc posiadam nagrywarkę dvd LITE-ON DVDRW LH-20A1H mam z nią problem ponieważ nie
czyta płyt DVD i CD (niektóre CD czyta bez problemów) próbowałem zainstalować World Of
Warcraft i właśnie wtedy odkryłem ten problem i proszę was o pomoc ^^ (jestem w tych
sprawach ciemny więc prosze o tumaczenie tego jak dziecku ;d)


Mam naped tej samej marki czyli Lite-on.
Nie czyta mi płyt CD, natomiast DVD bez problemu.
Mam też problemy z mechanizmem, ponieważ naped często w ogóle nie chce się otworzyć.
Według mnie, to po prostu badziewne napędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Płyta na pewno nie jest uszkodzona bo u znajomych działała bez problemów , zostaje mi tylko wybrać się do sklepu i kupić nowy . Dzięki ;] można temat zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja tam wiem jedno: nigdy więcej napędów Lite-On i LG... Kiedyś byłem skłonny dopłacić te 50-100 zł żeby mieć super nagrywarkę i po co? I tak padły po roku/dwóch... A LG ma jeszcze wielkiego minusa za serwis, który oddaje tylko wyczyszczony napęd, co z tego że nadal wadliwy :)

Kup sobie jakąś taniochę i tyle, nie warto przepłacać :)

EDIT: dodam, że w domu nadal mam 7-8 letni (nie pamiętam) napęd DVD Toshiby, który do dzisiaj działa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2010 o 16:13, Azvar napisał:

Ja tam wiem jedno: nigdy więcej napędów Lite-On i LG... Kiedyś byłem skłonny dopłacić
te 50-100 zł żeby mieć super nagrywarkę i po co? I tak padły po roku/dwóch... A LG ma
jeszcze wielkiego minusa za serwis, który oddaje tylko wyczyszczony napęd, co z tego
że nadal wadliwy :)

Kup sobie jakąś taniochę i tyle, nie warto przepłacać :)

EDIT: dodam, że w domu nadal mam 7-8 letni (nie pamiętam) napęd DVD Toshiby, który do
dzisiaj działa :P


dlaczego LG to lipa, są niezłe.
ja osobiście mam Philipsa, i od 3 lat działa bez zarzutu.
a lite on to rzeczywiście lipa. ludzie w necie strasznie na to klna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uwalony napęd, do wymiany, najlepiej na jakąś inną marke [a bodaj nwet jakis pioneer ]
Tez używałem Lite-Onów swego czasu, ale firma straszne zeszła na psy ostatnimi laty, ich 3 napędy przeżyły u mnie niecałe 2 lata tylko, dokładnie najczęstsze usterki to na początku problemy z odczytem płyt Cd i wybiórczo niektórych DVD [z reguły pada na płytki dwuwarstwowe] - a koniec końców napęd czyta potem tylko 1 warstwowe dvdki i to tez z problemami a nie nagrywa kompletnie nic [ani cd ani dvd].

A teraz od prawie póltora roku użytkuję nagrywarkę Pioneera, kosztowała mnie ledwo 130zł i do dziś zero problemów [gdzie z lit-onami już po roku użytkowania zaczynały się cyrki]
Nagrywam w sumie sporo - bo i kinomanem jestem [a co za tym idzie każdy nowo zakupiony film od razu dostaje swoją kopię zapasową], sporo fotografuje cyfrówką i zdjęcia tez wypalam na płyty co by mieć porządek i nie mulic kompa wysokiej rozdzielczości fotkami w zastraszająco dużych ilościach...
Średnio 10 płytek dvd na tydzień wypalam jak dobrze pójdzie [+ opcjonalnie jakieś bzdety na cdki] a napęd działa jak marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2010 o 18:21, Pietro87 napisał:

Uwalony napęd, do wymiany, najlepiej na jakąś inną marke [a bodaj nwet jakis pioneer
]
Tez używałem Lite-Onów swego czasu, ale firma straszne zeszła na psy ostatnimi laty,
ich 3 napędy przeżyły u mnie niecałe 2 lata tylko, dokładnie najczęstsze usterki to na
początku problemy z odczytem płyt Cd i wybiórczo niektórych DVD [z reguły pada na płytki
dwuwarstwowe] - a koniec końców napęd czyta potem tylko 1 warstwowe dvdki i to tez z
problemami a nie nagrywa kompletnie nic [ani cd ani dvd].

A teraz od prawie póltora roku użytkuję nagrywarkę Pioneera, kosztowała mnie ledwo 130zł
i do dziś zero problemów [gdzie z lit-onami już po roku użytkowania zaczynały się cyrki]
Nagrywam w sumie sporo - bo i kinomanem jestem [a co za tym idzie każdy nowo zakupiony
film od razu dostaje swoją kopię zapasową], sporo fotografuje cyfrówką i zdjęcia tez
wypalam na płyty co by mieć porządek i nie mulic kompa wysokiej rozdzielczości fotkami
w zastraszająco dużych ilościach...
Średnio 10 płytek dvd na tydzień wypalam jak dobrze pójdzie [+ opcjonalnie jakieś bzdety
na cdki] a napęd działa jak marzenie.


U mnie napęd nie nagrywa tylko cd. Tak samo nie czyta cd. Dvd nagrywa i czyta, ale są problemy z mechanizmem, bo się zakleszcza i w ogóle nie otwiera się tacka :P

EDIT:
A mógłbyś mi podać model napędu? skoro sprawdzony i dobry, czemu bym mial nie kupic takiego samego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja posiadam Samsung SH-S203-D ;)
Póki co nie mam na co narzekać :)

No może na brak ,,Light Scribe" w moim modelu nagrywarki, ale to dodatkowa funkcja w napędach , więc nie gniewam się ;PP xD
Płytki szybko nagrywa , na płycie z oprogramowaniem dostałem Nero 7 i Znajduje się tam także dostęp do Pobrania najnowszego "Firmware" do tego napędu ;P
PoZdRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pioneer DVR-216D, nie wiem czy go jeszcze gdzieś dostaniesz, ostatnio też kumpel się pytał jaki mam napęd bo jego zdechł i jak chciał kupić ten model to nie mógł go za cholerę znaleźć [albo zwyczajnie cienko szukał =P ]

A co do twojego problemu z brakiem odczytu CD - to tak jak pisałem zaczyna zdychać prawdopodobnie optyka, jak ci to nie wadzi na razie to możesz ten napęd że tak to ujmę brutalnie zajechać do śmierci i dopiero wtedy wymienić [jak już odmówi współpracy z DVD].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2010 o 22:40, Pietro87 napisał:

Pioneer DVR-216D, nie wiem czy go jeszcze gdzieś dostaniesz, ostatnio też kumpel się
pytał jaki mam napęd bo jego zdechł i jak chciał kupić ten model to nie mógł go za cholerę
znaleźć [albo zwyczajnie cienko szukał =P ]

A co do twojego problemu z brakiem odczytu CD - to tak jak pisałem zaczyna zdychać prawdopodobnie
optyka, jak ci to nie wadzi na razie to możesz ten napęd że tak to ujmę brutalnie zajechać
do śmierci i dopiero wtedy wymienić [jak już odmówi współpracy z DVD].


No taki mam plan, tylko mocno się trzyma dość i DVD czyta nie powiem że lepiej, ale wciaż całkiem nieźle, podobnie z nagrywaniem na DVD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.02.2010 o 16:13, Azvar napisał:

EDIT: dodam, że w domu nadal mam 7-8 letni (nie pamiętam) napęd DVD Toshiby, który do
dzisiaj działa :P


Bo te stare napedy są niezawodne przez lata...lata... i choćbyś chciał je zajechać, to i tak ci się nie uda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zarówno LS jak i konkurencyjne LF to przereklamowane bajerki. W teorii brzmi to fajnie, w praktyce nie opłaca się tak płyt wypalać. Sam mam nagrywarkę z LF i jakoś niespecjalnie chce mi się coś drukować, mimo że mam jeszcze zapas kilku płyt do drukowania... Przy zakupie powinno to mieć drugorzędne znaczenie, chyba że ktoś tak jak ja chce po prostu zobaczyć jak to działa (tutaj przy okazji potwierdzam: LF po prostu miażdży LS pod względem jakości wydruku, ale dostępność płyt i ceny to tragedia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować