Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapowiedź Wiedźmina 2 to element większej imprezy branżowej

28 postów w tym temacie

Raczej zastosowanie cytatów, bardzo mądre zresztą. Polacy znają te cytaciki i mądrości ASa, Zachód niekoniecznie. Wplecenie ich zręcznie w rozmowy bohaterów to cwany krok w dziedzinie budowania klimatu.

Grobulus - W Wiedźminie klikasz w myszę, a co niby robisz w God of War? Piszesz sonety padem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 23:53, Grobulus napisał:

Wiedźmin jest imo przereklamowany,żywcem zerżnięte dialogi z książki(miałem takie dziwne
uczucie kiedy czytałem książkę bo najpierw przeszedłem grę,a to był dopiero pierwszy
tom(na szczęście srogo się zawiodłem i odpuściłem sobie Wiedźmina w książkach)


Bo moze, o dziwo, Wiedzmin gra jest oparta na ksiazkach Sapkowskiego i na dodatek Sapkowski zaakceptowal fabule gry? Wiec o co wlasciwie chodzi? Mialby byc wiedzmin bez klimatu z ksiazek? Tworcy gry nie moga "tak sobie" zapozyczac dialogow bo bylby to plagiat i naruszenie praw autorskich, musza miec na to specjalne zezwolenie tworcy wiec nie gadaj bzdur.

Dnia 09.03.2010 o 23:53, Grobulus napisał:

fabuła niemrawa i nudna(łał,jacyś bandyci kradną kosmetyki Wiedźminą...)

Zapewne lepsza jest w Oblivionie czy DAO, idz uratuj swiat. To przeciez taki swieży i nowatorski pomysl. Łał x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 11:15, Terrorite napisał:

> Wiedźmin jest imo przereklamowany,żywcem zerżnięte dialogi z książki(miałem takie
dziwne
> uczucie kiedy czytałem książkę bo najpierw przeszedłem grę,a to był dopiero pierwszy

> tom(na szczęście srogo się zawiodłem i odpuściłem sobie Wiedźmina w książkach)

Bo moze, o dziwo, Wiedzmin gra jest oparta na ksiazkach Sapkowskiego i na dodatek Sapkowski
zaakceptowal fabule gry? Wiec o co wlasciwie chodzi? Mialby byc wiedzmin bez klimatu
z ksiazek? Tworcy gry nie moga "tak sobie" zapozyczac dialogow bo bylby to plagiat i
naruszenie praw autorskich, musza miec na to specjalne zezwolenie tworcy wiec nie gadaj
bzdur.

No i co że mają zezwolenie?Nie da się wymyślić chociaż by podobnych dialogów które miały by klimat Wiedźmina(i przy okazji dzieci z YouTube mogły by się trochę pojarać przekleństwami i fajnymi "textami")i jednocześnie nie były zwyczajnie zerżnięte z książki?

Dnia 10.03.2010 o 11:15, Terrorite napisał:

> fabuła niemrawa i nudna(łał,jacyś bandyci kradną kosmetyki Wiedźminą...)
Zapewne lepsza jest w Oblivionie czy DAO, idz uratuj swiat. To przeciez taki swieży i
nowatorski pomysl. Łał x2

Mnie też nie nie jara już ratowanie świata,zresztą,wcale nie mówiłem że fabuła musi być jakimś "uber,epic,kick ass a pod koniec wybucha planeta".DAO i Obliviona nie widziałem na oczy i mam nadzieję że to się nie zmieni.

W sumie to najlepsze w Wiedźminie było przygotowywanie się do walki,tzn.medytujesz,pijesz eliksiry,smarujesz miecz powidłami i dopiero wtedy idziesz zabić mobka,całkiem fajny klimat nie powiem.Jeśli w dwójce to rozbudują to może nawet gra będzie miała u mnie jednego plusa.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2010 o 11:08, Ostrowiak napisał:

Grobulus - W Wiedźminie klikasz w myszę, a co niby robisz w God of War? Piszesz sonety
padem?

IMO walka w Wiedźmina absolutnie nie umywa się do walki z GoW''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2010 o 14:46, Grobulus napisał:

IMO walka w Wiedźmina absolutnie nie umywa się do walki z GoW''a.

Chyba to jest logiczne skoro należą do różnych gatunków prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 09.03.2010 o 23:53, Grobulus napisał:

,fabuła niemrawa i nudna(łał,jacyś bandyci kradną kosmetyki Wiedźminą...)


W Oblivionie według mnie fabuła była gorsza, ale tylko o trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 11:08, Ostrowiak napisał:

Raczej zastosowanie cytatów, bardzo mądre zresztą. Polacy znają te cytaciki i mądrości
ASa, Zachód niekoniecznie. Wplecenie ich zręcznie w rozmowy bohaterów to cwany krok w
dziedzinie budowania klimatu.

Niby tak, ale wypowiadanie dokładnie tych samych kwestii strasznie mnie irytowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ba, też to miałem. Cały irytujący chwyt z amnezją i wszelkie "odkrywanie?" świata to krok pod Zachód, my zapewne dostaniemy już kojarzącego wiedźmina na dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować