Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fable: Zapomniane Opowieści - dziś premiera!

114 postów w tym temacie

Mam tylko jedno pytanie czy swiat jest podzielony na sektory tak samo jak na konsoli ? czy swiat jest jak np. w gothicu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kozacki taniec, tak się zgina dziób pingwina i pocałuj mnie w d*pe he he. Nie mam najmniejszych problemów z grą, jeśli zacina wam się dźwięk to znaczy, że macie uruchomiona za dużo programów. Dużą wadą jest brak tłumaczenia napisów wypowiadanych w trakcie gry(nie wiem czy wogóle da się to zrobić), no ale jeśli nie znasz języka angielskiego na poziomie podstawowym to w jakim ty świecie żyjesz... Pudeło przypomina mi Tormenta(wydanie premierowe), też jest żep(jak ja kocham duże pudełka :D)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 21:31, Gosu napisał:

Mam tylko jedno pytanie czy swiat jest podzielony na sektory tak samo jak na konsoli ? czy
swiat jest jak np. w gothicu?

SEKTORY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydanie jest niesamowite. Pudełko, poradnik, instrukcja, karty - wszystko przepięknie zrobione ;) Mam dużo gier ale tak porządnie wydanej jeszcze nie miałem. Naprawde należą sie pochwały dla CDP za tak profesjonalne podejście do wydawania gier. Pozostali dystrybutorzy powinni brać z Was przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pomocy technicznej jest mały błond ponizej dałem zdjecie na ktorym widac ze w Minimalnych wymaganiach: Modem 56.6 Kbps do gry internetowej. tylko ze w Fable nie ma Multiplaera wiec poco to ?? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 22:46, Half-Devil napisał:

Kozacki taniec, tak się zgina dziób pingwina i pocałuj mnie w d*pe he he. Nie mam najmniejszych
problemów z grą, jeśli zacina wam się dźwięk to znaczy, że macie uruchomiona za dużo programów.
Dużą wadą jest brak tłumaczenia napisów wypowiadanych w trakcie gry(nie wiem czy wogóle da
się to zrobić), no ale jeśli nie znasz języka angielskiego na poziomie podstawowym to w jakim
ty świecie żyjesz... Pudeło przypomina mi Tormenta(wydanie premierowe), też jest żep(jak ja
kocham duże pudełka
:D)...

podobno niektórzy wielkością gadżetów rekompensują braki w wielkości pewnego organu ;)

co do spolszczenia to właśnie tutaj panowie i panie z CDP dali ciala... albo polonizowac wszystko albo nic, czasami teksty które nie są tłumaczone wnoszą pewne ciekawe i pożyteczne informacje więc warto by było żeby wszyscy mogli je zrozumieć
po drugie wieczna bolączka CDP czyli wydawanie gry wyłącznie na CD (na szczęście HoMM V będzie na DVD)... po prostu lipa :( koszt wytłoczenia jednej płyty DVD jest duuużo mniejszy niż 4 CD, pudełka na jedną płytę są tańsze niż te przeznaczone na 4, a i instalacja jest o wiele wygodniejsza bo nie trzeba mieszać płytami. nie wiem czemu jeszcze pokutuje u nas mit że DVD jest drogie i nikt go nie posiada, a to przecież nieprawda bo większość graczy posiada przynajmniej jeden napęd z obsługą DVD. przecież na aukcjach można już za 30 zeta kupić używane ale w pełni sprawne napędy więc nie sądzę że to mógłby być problem. poza tym za granicą jest wydanie na DVD więc też nie ma problemu ze zmianą typu nośnika. a tak dodatkowo to w wydaniach wielopłytowych (tak jak w fable) nośniki często są wkładane do pudełka jeden na drugi, co raczej nie zwiększa ich trwałości :P
po trzecie gra jest bardzo przyjemna, bardzo szybko działa, bez żadnych przycinek w grafice nawet na srednim sprzęcie, grafika jest milutka i bajkowa. niestety z cieniami związana jest wielka kaszana: na średnich ustawieniach (bo wyżej gra się po prostu wykrzacza) nawet z antyaliasingiem 6x cienie są są po prostu brzydkie, poszarpane i kwadraciaste. tak przy okazji dodam, że na wersji angielskiej pirackiej po włączeniu wysokich cieni pojawiał się komunikat o błędzie a nie tak jak tutaj
po czwarte: co z tego, że wiemy że zjedzenie np.szarlotki doładuje nam zdrowia jak nie wiemy (nawet w przybliżeniu) ile tego zdrowia dostaniemy. no i teraz weź się zastanawiaj w czasie walki czy zjeść marchewkę, kawałek mięsa czy może należy już sięgnąć po flaszkę (z miksturą zdrowia oczywiście)
po piąte: muzyka i owszem, czasami się rwie ale jakoś nie widzę tutaj reguły wspomnianej przez przedmówcę (chodzi o ilość włączonych programów), po prostu raz jest dobrze a raz nie i to na dźwiękówce X-fi
a tak poza tym wszystkim to trochę denerwują mnie różne bugi w grze np.jak wchodzimy do wody to fale (kółka) rozchodzą się również na ziemi (co jest totalnym bezsensem) albo "magiczne ściany" (odchodzisz metr od ścieżki i dalej ani rusz bo lokacja się kończy
podsumowując: nie jest źle, ale gra była by o wiele lepsza gdyby nie przedstawione wyżej niedoskonałości. na pewno nie jestem zawiedziony zakupem, choć pewien niedosyt i świadomość, że jednak mogło być lepiej pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej odpowie mi ktos na pytanie czy jak kupie grę to mi będzie chodzić??
Bo porzyczyłem od kolegi i mi nie chodzi
A mój komputer spełnia wymagaNIA GRY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 16:57, Chamberlyn napisał:

Miałem podobny problem z angielską wersją na PC. Problem się rozwiązał (rozdzielczość i opcje
graficzne były takie jak wybrałem) gdy ustawiłem opcje cieni na średnie (reszta na max). Spróbuj. :)


Miałem dokładnie to samo. Dzięki za radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem. Bardzo fajnie wydana, karty sie w sumie przydadza ;).
U mnie nie ma zadnego problemu z wyswietlaniem napisow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ma taki problem istaluje fable wszystko idzie ładnie gdy chce wejsc do gry wyskakuje mi okno z tym komunikatem naciskam jak zalecaja safe mode i klapa wywala mnie do wina-->("We are sorry, but we have detected that the game did not exit correctly. We recommend starting the game in safe mode. Safe mode may disable some advanced features of the game, but may allow you to play the game.") czy ktos wie co zrobic?? plz o pomoc

GF 4 TI 128mb, P4 3.0 HT, 512 ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tych bugow, ktore przeczytalem tak naprawde mnie bardziej obchodzi fabula i przebieg gry. To to powoduje, ze ta gra tak naprawde jest swietna. Naprawde wiele bym dal, by zagrac w ta gre. Moj komputer jest bardzo slaby i niestety nie ruszy mi, jednak ten tytul jest naprawde godny polecenia tym, kto lubi troche siekany i lamiglowek a przy tym naprawde ladnej grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2006 o 17:26, PolishgGuru napisał:

Witam ma taki problem istaluje fable wszystko idzie ładnie gdy chce wejsc do gry wyskakuje
mi okno z tym komunikatem naciskam jak zalecaja safe mode i klapa wywala mnie do wina-->("We
are sorry, but we have detected that the game did not exit correctly. We recommend starting
the game in safe mode. Safe mode may disable some advanced features of the game, but may allow
you to play the game.") czy ktos wie co zrobic?? plz o pomoc

GF 4 TI 128mb, P4 3.0 HT, 512 ram


Być może to wina karty graficznej... (nie wiem czy "tytan" PS 1.1 obsługuje :P) ale jak zwykle - zainstaluj najnowszego directa i sterowniki do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi na poczatku tekst po polsku wyswietlal sie albo nie. wiec sciagnolem sterowniki z polskiej strony nvidia ustawilem w sterownikach karty na odswiezaniu 75hertz i w grze tez wziolem na 75 i wszytko teraz mi sie wyswietla i w koncu nie gubie watku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje XBOX... nie wiem w sumie co NOWEGO dołozyli w zapomnianych opowieściach (które wątki poszerzyli) ale podstawowa wersja jest naprawde udana. Troche ciężko tylko zoastać złym bo każdy quest (no niemal każdy) jest po stronie dobra. Narazie dorobiłem sie małych rogów ;) no i morduje każdego merchanata który nie sprzedaje a i tak nic - ledwo małe różki. Ma ktoś sposób na demoniczny wygląd? Tylko wtedy da sie do statystyk wciągnąć sex ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broni nie - bron głóównie kupujesz (czasami leży coś w jakimś obozie). Zabity przeciwniek zostawia po sobie Expa (trzeba sie o niego "upomnieć" zeby doliczyło) oraz czasami jakies itemy (potiony, żarcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować