Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2005 o 20:15, Albatross napisał:

Proszę o pomoc:)

W klasztorze otrzymałem zadanie "wykupić 3 zwoje u Ignaza w Khorinis". Wie ktoś o jakie dokładnie zwoje
chodzi? W dzienniku nie jest sprecyzowane, a jak wykupiłem 3 dowolne, przypadkowe, to u zleceniodawcy nie było żadnego okna
dialogowego.



Na pewno chodzi o zwój zaklęcia Niepamięć (tak to się nazywało)?

Nie znam tego questa, ale jest to na początku bodaj jedyny dostawca (i przy okajzi wynalazca) tegóż wspaniałego zaklęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 20:15, Albatross napisał:

Proszę o pomoc:)

W klasztorze otrzymałem zadanie "wykupić 3 zwoje u Ignaza w Khorinis". Wie ktoś o jakie dokładnie zwoje
chodzi? W dzienniku nie jest sprecyzowane, a jak wykupiłem 3 dowolne, przypadkowe, to u zleceniodawcy nie było żadnego okna
dialogowego.

Chodzi o otchłań albo jakiś inny na zapomnienie Ignaz dajeci zadanie że ci daje jeden żebyś na kimś wypróbował:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 16:51, Albatross napisał:

Backside & radekk --> thx, o te zwoje chodziło (ale zostałem oszukany, bo zleceniodawca dał mi chyba 150 sztuk złota
a wydałem 300 :P)

Misje z klasztoru są najtrudniejsze w grze,ponieważ jest strasznie mało informacji przy zadaniach.Jedno z zadań wymagało znajomości zadania z jedynki.(chodzi o pokonanie golema)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:01, Darkstar181 napisał:

> Backside & radekk --> thx, o te zwoje chodziło (ale zostałem oszukany, bo zleceniodawca dał mi chyba 150 sztuk złota

> a wydałem 300 :P)
Misje z klasztoru są najtrudniejsze w grze,ponieważ jest strasznie mało informacji przy zadaniach.Jedno
z zadań wymagało znajomości zadania z jedynki.(chodzi o pokonanie golema)


wcale niekoniecznie wystarczyło zejść po młot inossa i spytać się gościa a onm opowiedział ci historie. tylko najpier trzeba było wiedzieć że on tam jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:09, hunter22 napisał:

Jedno pytanko:
Kto ukradł Bosperowi łuk (złodziej ukrywa się w dzielnicy portowej, tyle wiem)? To jedno z zadań na początku
gry. Dzięki.


Ten łuk zwinoł ktoś z kanałów gdzie jest Gildia złodzieji ino nei pamiętam imienia.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:09, hunter22 napisał:

Jedno pytanko:
Kto ukradł Bosperowi łuk (złodziej ukrywa się w dzielnicy portowej, tyle wiem)? To jedno z zadań na początku
gry. Dzięki.


Łuk Bospera znajdziesz w jednej ze skrzyń w gildii złodziei (musisz mieć zdolność otwieranie zamków). Żeby znależć gildię złodziei w dzielnicy portowej wskocz do wody i płyń w prawo. Wejście jest za załomem skalnym. Ale i tak musisz mieć klucz - dostaniesz chyba od Nagura, jeśli zrobisz dla niego misję albo po zabiciu jednego kolesia (jeśli wydałeś straży złodzieja z targowiska idź do tawerny w dzielnicy portowej i jej właściciel powie ci że ktoś chce z tobą rozmawiać). W skrzyniach znajdziesz też srebro Coragorna i złoty talerz żony Onara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:09, hunter22 napisał:

Jedno pytanko:
Kto ukradł Bosperowi łuk (złodziej ukrywa się w dzielnicy portowej, tyle wiem)? To jedno z zadań na początku
gry. Dzięki.

Musisz przyjąć zadanie od kupca (chyba Jora?) złapać złodzieja Rengaru i wydać go straży. Gildzia nasle na Ciebie zabójcę, jak go pokonasz, znajdziesz klucz. Potem poszukaj drzwi do tego klucza i wstąp do Gildii Złodzieji. Nauczą Cię kraść i skradać się, więc idź dopiero jak będziesz miał punkty nauki i pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:22, KrzysztofMarek napisał:

> Jedno pytanko:
> Kto ukradł Bosperowi łuk (złodziej ukrywa się w dzielnicy portowej, tyle wiem)? To jedno z zadań
na początku
> gry. Dzięki.
Musisz przyjąć zadanie od kupca (chyba Jora?) złapać złodzieja Rengaru i wydać go straży.
Gildzia nasle na Ciebie zabójcę, jak go pokonasz, znajdziesz klucz. Potem poszukaj drzwi do tego klucza i wstąp do Gildii
Złodzieji. Nauczą Cię kraść i skradać się, więc idź dopiero jak będziesz miał punkty nauki i pieniadze.



Można również Rengaru nie wydać i po jeszcze kilku akcjach - hmm, bandyci na lewo od farmy Akila , mają rybę z zamówieniem od handlarza rybami i coś tam jeszcze się robiło, aż wreszcie w tawernie karczmarz informuje, że czeka na nas koleś - on nam daje klucz.

Pokrętnie troche, bo dawno nie grałem i 5/10 pamietm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:25, Backside napisał:

> > /.../
Można również Rengaru nie wydać i po jeszcze kilku akcjach - hmm, bandyci na lewo od farmy Akila , mają
rybę z zamówieniem od handlarza rybami i coś tam jeszcze się robiło, aż wreszcie w tawernie karczmarz informuje, że czeka
na nas koleś - on nam daje klucz.

Pokrętnie troche, bo dawno nie grałem i 5/10 pamietm ;)

Nie, jak ktoś już grał to wie o co Ci chodzi, ale prościej jest złapać Rengaru. Halvora też można nie wydac ale warto spróbowć wcześniej, jak ma dobry łuk, to z dystansu wykończy złodzieji i będzie miał dwa mistrzowskie miecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:10, Łukasz.G napisał:

> > Backside & radekk --> thx, o te zwoje chodziło (ale zostałem oszukany, bo zleceniodawca dał mi chyba 150 sztuk
złota
>
> > a wydałem 300 :P)
> Misje z klasztoru są najtrudniejsze w grze,ponieważ jest strasznie mało informacji
przy zadaniach.Jedno
> z zadań wymagało znajomości zadania z jedynki.(chodzi o pokonanie golema)

wcale niekoniecznie
wystarczyło zejść po młot inossa i spytać się gościa a onm opowiedział ci historie. tylko najpier trzeba było wiedzieć że
on tam jest..

Faktycznie,przypomniało mi się że była jakaś historia o królu Rhobarze który pokonał golema właśnie tym młotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha tego zabójcy nie trzeba zabijać.Wystarczy uciec mu,pójść do tawerny powiadomić gospodarza o tym że gość chciał nas zabić,potem wracamy a tu leży ciałó zabójcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 18:19, Darkstar181 napisał:

aha tego zabójcy nie trzeba zabijać.Wystarczy uciec mu,pójść do tawerny powiadomić gospodarza o tym że gość chciał nas zabić,potem
wracamy a tu leży ciałó zabójcy.


No tak ale cyz z przyjemoscia wykonania zadania samodzielnie? Najlepiej sie troszke pomeczyc i miec satysfakcje ze to Ty a nie ktos inny zabil tego goscia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabicie Atilli nie stanowi żadnego problemu, nawet dla niedoświadczonego gracza.
Wystarczy użyć zaklęcia Bryła Lodu. W ten sposób można pokonać większość przeciwników, choć nie wszystkich naturalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 10:38, walgierz napisał:

Zabicie Atilli nie stanowi żadnego problemu, nawet dla niedoświadczonego gracza.
Wystarczy użyć zaklęcia Bryła Lodu. W
ten sposób można pokonać większość przeciwników, choć nie wszystkich naturalnie :)


No, chyba, że jest się nie-magiem i chce sie poczuć "smak Gothica" czyli rozprawę bronią ręczną :].

Ale przyznam się sam, że Noc Kruka stawia czasem zbyt wysokie wymagania i przechodzenie nie posługując się mocno ułatwiającymi czarami.. Grałem dochodząc do bodajże 13 lvl po wyjściu z Góniczej Doliny, a po wyjściu z Jarkendaru bodajże 23 lvl (jako Łowca, inwestujący w siłę)

Nie zdało się to na zbyt wiele, bo zabicie Smoka z Kamiennej Fortecy było po prostu niemożliwe. Normalnie moja nawaławica ciosów nie dawała mu pola do manewru dopóki nie odfrunął.

A on, jakby z żelaza, nie reaguje na moje ciosy i zieje ogniem. Niestety taki stan rzeczy, po wieelu próbach, skończył się na rzucenia dwa razy zaklęcia Lodowa Falaa (Bryła nie działa) i nawalaniu.
Kolejny smok został zmniejszony ;p - nie wiem nadal czy to bug czy to celowe działania twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 10:38, walgierz napisał:

Zabicie Atilli nie stanowi żadnego problemu, nawet dla niedoświadczonego gracza.
Wystarczy użyć zaklęcia Bryła Lodu. W
ten sposób można pokonać większość przeciwników, choć nie wszystkich naturalnie :)


no nibya tak ale co ta za przyjemność?? ja tam zawsze walę z kuszy lub łuku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 16:21, Łukasz.G napisał:

> Zabicie Atilli nie stanowi żadnego problemu, nawet dla niedoświadczonego gracza.
> Wystarczy użyć zaklęcia Bryła
Lodu. W
> ten sposób można pokonać większość przeciwników, choć nie wszystkich naturalnie :)

no nibya tak ale co
ta za przyjemność?? ja tam zawsze walę z kuszy lub łuku..

mi się nigdy skurczybyka nie udało pokonać bez użycia czarów.Być może dlatego że do przystępuje do gildi złodzieji już na początku gry, a tego gościa co zabił posłańca Baltrama bardziej opłaca się wydać i zwrócić przesyłkę kupcowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 15:20, Backside napisał:

Ale przyznam się sam, że Noc Kruka stawia
czasem zbyt wysokie wymagania i przechodzenie nie posługując się mocno ułatwiającymi czarami..

czy wymagania sa wysokie zalezy od tego jak kto kombinuje ;-] bo akurat cala gre mozna przejsc uzywajac tylko samych zwojow ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 17:39, trollf napisał:

> Ale przyznam się sam, że Noc Kruka stawia
> czasem zbyt wysokie wymagania i przechodzenie nie posługując się mocno
ułatwiającymi czarami..
czy wymagania sa wysokie zalezy od tego jak kto kombinuje ;-] bo akurat cala gre mozna przejsc uzywajac
tylko samych zwojow ;-]


Właśnie o tym pisałem...

Zostanę Kowalem, pójdę na trochę na farmę do Benneta, wrócę z ilością 100 mieczy, zarobię na tym kupę kasy i nakupuję sobie tyle zwojów, że pokonam smoka na 1-szym poziomie - tylko gdzie w tym zabawa ???

Dla mnie liczy się przede wszystkim walka mieczem, jeśli chodzi o Gothica 1 to też umiejętne łączenie tego z łukiem i różnymi czarami.

Z kolei zmniejszanie smoka w 4-rech przypadkach to żadna zabawa, także jego zamrażanie to kwestia szybkości klikania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować