Zaloguj się, aby obserwować  
SongoX

Pro Evolution Soccer 2011

15 postów w tym temacie

http://www.gram.pl/news_8Q3rGei3_Pro_Evolution_Soccer_2011_nowe_screeny_i_fragmenty_gameplayu.html Pod tym linkiem mamy pierwszy gameplay i screeny z gry. Na rewolucję w tym roku się nie zapowiada. PC''towcy uważniej się tytułowi przyglądają niż konsolowcy, ponieważ oni mają to szczęście i EA Sports od kilku lat funduje im FIFE z nowoczesnym silnikiem graficznym. Jak uważacie PES w tym roku będzie tylko odgrzewanym kotletem, czy nadrobi część zaległości do FIFY nowej generacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat od jakichś 3 godzin gram w demko już i ogólnie fakt, rewolucji raczej nie będzie, ale gra się bardzo przyjemnie. Cieszy mnie system podań i to, że nie da się już tak łatwo strzelić bramki z dystansu, jak w poprzednich edycjach. Bardzo mała zmiana jest z bramkarzami, chociaż kilka interwencji poprawili, szkoda, że nie więcej.

Gdyby kogoś irytował filmik puszczany w kółko po każdym meczu, w settings zaznaczcie opcję Disable Movie Playback.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozegrałem już kilkanaście meczów w nowym PES-ie i muszę przyznać że choć wielkiej rewolucji nie ma gra mi się naprawdę przyjemnie, na plus na pewno mogę zaliczyć grafikę, nowe animacje (choć bieg niektórych zawodników nadal wygląda żałośnie), fizykę piłki, nowy system podań. PES 11 jest na pewno o wiele lepszy od poprzedniej części, o wiele lepszy jest także od Fify 11 na pc, w której demo też grałem lecz mimo zapowiadanych ogromnych zmian nie widzę w niej nic co mogłoby zagrozić najnowszemu PES-owi.

Bolączką dema jest mała liczba drużyn, jednak i z tym już sobie można poradzić, patchmakerzy już zrobili 25 nowych drużyn (lista poniżej) i można je pobrać z tych oto linków (pliki ważą razem ok 800mb):


PART 1 - http://uploaded.to/file/zr0p53
PART 2 - http://uploaded.to/file/693fjf
PART 3 - http://uploaded.to/file/9vuliu

Lista dostępnych drużyn :
Anglia
Francja
Niemcy
Włochy
Holandia
Portugalia
Japonia
Argentyna
Hiszpania
Manchester United
Tottenham Hotspur
Inter
A.C. Milan
Real Madryt
Barcelona
Bayern Monachium
Szwecja
Chorwacja
Irlandia
Irlandia Północna
Szkocja
Turcja
Czechy
Grecja
Roma
Olympique Lyon
Chivas
Internacional
Australia
Wybrzeże Kości Słoniowej
Korea Południowa
Ghana

źródło: issonline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy premiera w Polsce już była? Ja gram od paru dni, ale coś nie widzę w tym temacie ruchu :)
W moim odczuciu nowy PES nie jest taki zły jak go przedstawiają media. Wszyscy w mediach mówią o tym, że nowa Fifa jest najlepszą piłką na PC. Ale czy na pewno?
Zacznijmy od tego w czym moim zdaniem gra EA rzeczywiście góruję:

1) Drybling - ilość możliwych sztuczek do wykonania jest naprawdę niesamowita i trzeba naprawdę dobrego ogrania by je wszystkie potrafić wykonać. Ja sam umiem zrobić jakieś 8 trików, co chyba nie jest nawet połową tego co oferuje nam gra.

2) Licencje - każdy liczący się zespół i liga znajduje się w Fifie. Jedyną drużyną niemającą oryginalnego stroju jaką udało mi się znaleźć w grze była... nasza reprezentacja. Pewnie jest jeszcze trochę podobnych zespołów, ale nie przyglądałem się temu specjalnie.

3) Komentarz - Może nie jest on idealny i czasami wkurza, ale zawsze lepiej słyszeć polskich komentatorów niż angielskich.

4) Animacje - pomimo, że zauważyłem w PES-ie trochę nowych ruchów to na dłużą metę i tak Fifa ma przewagę.

5) Muzyka - soundtrack jest świetnie dobrany zresztą jak w każdej grze EA

Ale mimo tego wszystkiego grając cały sezon menadżerski nie byłem zadowolony. Obrońcy w tej grze, niezależnie od poziomu trudności są niemal nie do minięcia i trzeba ich pokonywać podaniami lub długim łukiem. To jest dla mnie największą udręką tej gry bo nie pozwala na swobodne i efektowne rajdy.
Za to nowy PES zrobił na mnie pozytywne wrażenie od pierwszego uruchomienia. Fajne, wygodne i efektowne menu, powrót sklepiku z dodatkami widzianego ostatnio w PES-ie 6, lepsza muzyka - to wszystko stworzyło pozytywne pierwsze wrażenie. W licencjach wciąż jest biednie, ale zainstalowałem od razu PES EDIT PATCH 0.1 i 0.2 (polecam) i nie było to już większym problemem.
Graficznie z dalekich ujęć jest naprawdę efektownie. Gorzej na zbliżeniach, ale i tak lepiej niż w Fifie 11. Przejdźmy jednak do najważniejszego - jak się gra. A tutaj od samego początku ogromny minus (który być może z dłuższym ograniem zniknie) - system podań. Nie wiem, czy to ja nie umiem się nim posługiwać, czy sam w sobie jest słaby, ale bardzo ciężko posłać podanie dokładnie tam gdzie się chcę (choć miał on niby w tym pomóc). Ale być może po przyzwyczajeniu będzie zaletą bo czasami udaje mi się posłać piękne piłki. Co do reszty gameplayu, moim zdaniem jest lepiej, zdecydowanie lepiej niż w 2010. Doszły nowe animacje, piłka ładnie się podkręca przez co strzały i dośrodkowania wyglądają efektowniej. Ogólnie prezentuje się to bardzo dobrze. Do tego lepsze przerywniki od tych drętwych z Fify podczas zmian itp.
Póki co tyle mogę powiedzieć bo nie grałem jeszcze długo, ale w ciągu następnych dni postaram się to jakoś sensowniej i dokładniej opisać.
Dodaję kilka screenów:

20101010193836

20101010193849

20101010193909

20101010193919

20101010193930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 11:46, Chlorofil napisał:

Mam pytanie. Mam zamiar zakupić PESA 2011. Jak się gra przez neta ? Czy są gracze którzy
grają przez neta ?

Zależy na co chcesz zakupić. Na pewno są gracze, na PS3 w sieci wielu spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować