Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2008 o 00:21, Kalejdoskop86 napisał:

I jak mówię, że np. będę przez 5 minut AFK (nie podaję powodu, a np. pójdę do łazienki)
to też /ooc ? :P


To już zależy od gildii, zazwyczaj nie, po prostu "zwykły" kanał to zasięg słuchu, słyszą to tylko osoby z twojego otoczenia, no chyba że dasz "shout" potem masz kanał serwera, kanał krainy (Aquilonia, Cimmeria, Stygia) kanał gildii i privy "szeptane" oczywiście nie musisz mieć tych wszystkich kanałów włączonych naraz bo by ci cały ekran zajęły i z napływu informacji nic byś już nie wiedział :P

Dnia 31.07.2008 o 00:21, Kalejdoskop86 napisał:

Mówiąc szczerze to się uśmiałem z głębokiego zachwycenia zawartego w tej wiadomości.
:D



Z tym ubijaniem go to właśnie na przeszkodzie staje mechanika. Myśleliśmy by go zwabić , postawić kilku ludzi przy rezz poincie, potem zabić i killowac przy rezzie. Ale po śmierci możesz sobie wybrać dowolny rezz point w krainie a wszystkich nie obstawimy przecież ;) To był taki typ charakteru, że przyleciałby już zbuffowany z innego rezpointa i zabawa toczyła by się naprawdę długo i nieprzyjemnie. Coś jak wsza za kołnierzem, jak rozumiesz co mam na myśli ^_^ (oczywiście to dobre rozwiązanie dla tych gankowanych, bo mogą uniknąć ciągłego zabijania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 00:36, RavenSoul napisał:

To już zależy od gildii, zazwyczaj nie, po prostu "zwykły" kanał to zasięg słuchu, słyszą
to tylko osoby z twojego otoczenia, no chyba że dasz "shout" potem masz kanał serwera,
kanał krainy (Aquilonia, Cimmeria, Stygia) kanał gildii i privy "szeptane" oczywiście
nie musisz mieć tych wszystkich kanałów włączonych naraz bo by ci cały ekran zajęły i
z napływu informacji nic byś już nie wiedział :P

Acha, a to RP PvP ogólnie jest dobrze rozwinięte, tj. czy wczuwają się i nie śmieją się, jak ktoś za bardzo się wczuwa albo chociaż trochę znają prozę Howarda?

Dnia 31.07.2008 o 00:36, RavenSoul napisał:

Z tym ubijaniem go to właśnie na przeszkodzie staje mechanika. Myśleliśmy by go zwabić
, postawić kilku ludzi przy rezz poincie, potem zabić i killowac przy rezzie. Ale po
śmierci możesz sobie wybrać dowolny rezz point w krainie a wszystkich nie obstawimy przecież
;) To był taki typ charakteru, że przyleciałby już zbuffowany z innego rezpointa i zabawa
toczyła by się naprawdę długo i nieprzyjemnie. Coś jak wsza za kołnierzem, jak rozumiesz
co mam na myśli ^_^ (oczywiście to dobre rozwiązanie dla tych gankowanych, bo mogą uniknąć
ciągłego zabijania)

Heh, dziwny koleś. :D

Pamiętasz, jak mówiłeś o "pl" w xywach? A czy jest tak, że idzie sobie taki (przykład podany w tym temacie parę stron wcześniej) "MaciusPogromcaBalrogów" ? I czy problem z nickami "default xx" już rozwiązany?

Z ciekawości pytam, na jakim sprzęcie i monitorze grasz w AoC? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 00:40, Kalejdoskop86 napisał:

Acha, a to RP PvP ogólnie jest dobrze rozwinięte, tj. czy wczuwają się i nie śmieją się,
jak ktoś za bardzo się wczuwa albo chociaż trochę znają prozę Howarda?


Pomimo survivalowego charakteru rozgrywki, jest sporo graczy która stara się odgrywać RP niestety ich teren do popisu jest bardzo mały a przeszkód naprawdę multum. Słyszałem jak Stygianie zorganizowali sobie pielgrzymkę do świątyni seta jako event, to oczywiście wpadł pan E ze swoją gildią i wyżynali ich aż tamci zrezygnowali i event odpuścili. później ta gildia się tłumaczyła, że to był ich własny event, że Crom im kazał przybyć do Stygiii pobić niewiernych itp bzdury ( nie pomogły tłumaczenia jakim bóstwem jest Crom itd.) poza tym bardzo RP to było.... 6 highlevelowych cymmeryjkczyków siekało ok 30 - 40 Stygian, po śmierci przybiegało z pobliskiego rezza znów i tak do znudzenia (statystyki)

Dnia 31.07.2008 o 00:40, Kalejdoskop86 napisał:

Pamiętasz, jak mówiłeś o "pl" w xywach? A czy jest tak, że idzie sobie taki (przykład
podany w tym temacie parę stron wcześniej) "MaciusPogromcaBalrogów" ? I czy problem z
nickami "default xx" już rozwiązany?


Są ale na serwerach RP to są tępieni za nie Roleplayowe nazwy i zazwyczaj losują nową postać.( hehe, tu pozdrowię barbarzyńcę BritneyBeers , który poległ kilkanaście razy z mojego miecza i setki razy z mieczów innych , reroll postaci zrobił dopiero na 30 którymś levelu, twardy był ^_^)
O tym problemie default xx to nie słyszałem nic...

Dnia 31.07.2008 o 00:40, Kalejdoskop86 napisał:

Z ciekawości pytam, na jakim sprzęcie i monitorze grasz w AoC? :>


monitor to mam crt 17'' intel coreduo e6750 2,6mhz 4gb ramu gf8800GT ( zanim nie przestałem grać to co patch to mniej fps miałem niestety)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 00:55, RavenSoul napisał:

Pomimo survivalowego charakteru rozgrywki, jest sporo graczy która stara się odgrywać
RP niestety ich teren do popisu jest bardzo mały a przeszkód naprawdę multum. Słyszałem
jak Stygianie zorganizowali sobie pielgrzymkę do świątyni seta jako event, to oczywiście
wpadł pan E ze swoją gildią i wyżynali ich aż tamci zrezygnowali i event odpuścili. później
ta gildia się tłumaczyła, że to był ich własny event, że Crom im kazał przybyć do Stygiii
pobić niewiernych itp bzdury ( nie pomogły tłumaczenia jakim bóstwem jest Crom itd.)
poza tym bardzo RP to było.... 6 highlevelowych cymmeryjkczyków siekało ok 30 - 40 Stygian,
po śmierci przybiegało z pobliskiego rezza znów i tak do znudzenia (statystyki)

Buahahahh! :D
To mnie już rozwaliło. Nie dość, że zepsuli im rozrywkę, to jeszcze piszą brednie nt. Croma (co jak co, ale powinni wiedzieć jakim bóstwem jest Crom) . Smutne to musiało być, rzeź masowa... tylko czy poza rozrywką dostaje się coś za evencik? I czy eventy w AoC to są ustawiane jakoś czy po prostu jeden mówi "idziemy do lasu na polowanie" i idą? :)

Dnia 31.07.2008 o 00:55, RavenSoul napisał:

Są ale na serwerach RP to są tępieni za nie Roleplayowe nazwy i zazwyczaj losują nową
postać.( hehe, tu pozdrowię barbarzyńcę BritneyBeers , który poległ kilkanaście razy
z mojego miecza i setki razy z mieczów innych , reroll postaci zrobił dopiero na 30 którymś
levelu, twardy był ^_^)
O tym problemie default xx to nie słyszałem nic...

Dobrze, że są tępieni...
A "default xx" to bug był, że zamiast nazwy postaci to się pojawiało.

Dnia 31.07.2008 o 00:55, RavenSoul napisał:

> Z ciekawości pytam, na jakim sprzęcie i monitorze grasz w AoC? :>

monitor to mam crt 17'' intel coreduo e6750 2,6mhz 4gb ramu gf8800GT ( zanim nie przestałem
grać to co patch to mniej fps miałem niestety)

Czyżby ich patche szły w kierunku tego, co robiły G3? Różne działanie?
btw. tak poza tematem, będę mieć trochę lepszy sprzęt od ciebie i mam pytanie: czy lepszy pod względem wydajności jest Core 2 Duo 2.66ghz czy ten 3ghz? Bo nie wiem, co wybrać, różne opinie słyszałem.
btw2. dlaczego jesteś raz on-line, a drugi raz nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2008 o 01:04, Kalejdoskop86 napisał:

Buahahahh! :D
To mnie już rozwaliło. Nie dość, że zepsuli im rozrywkę, to jeszcze piszą brednie nt.
Croma (co jak co, ale powinni wiedzieć jakim bóstwem jest Crom) . Smutne to musiało być,
rzeź masowa... tylko czy poza rozrywką dostaje się coś za evencik? I czy eventy w AoC to są ustawiane jakoś >czy po prostu jeden mówi "idziemy do lasu na polowanie" i idą? :)


Różnie, najczęściej się umawialiśmy na guild channelu, ale czasami to spontanicznie wypływało. Na przykład jak z wcześniej wspominanym kolegą widzieliśmy że ktoś próbuje gankować słabszych, to pomagaliśmy, przedstawialiśmy się ( chociaż jak wiadomo nazwy są widoczne) coś tam poopowiadaliśmy, często wspomogliśmy w jakimś quescie, taki spontan na mniejszą skalę jest bezcenny :P Z "zasady nie odpowiadaliśmy na hasła typu: LFP (looking for party) for quest:blebleble. Nas to nie ruszało
Ale jak ktoś jako postać poprosił o pomoc w zabiciu wodza Vanirów, w celu takim a takim, bo kazał mu ten i ten, to zawsze chętni byliśmy

Dnia 31.07.2008 o 01:04, Kalejdoskop86 napisał:

btw. tak poza tematem, będę mieć trochę lepszy sprzęt od ciebie i mam pytanie: czy lepszy
pod względem wydajności jest Core 2 Duo 2.66ghz czy ten 3ghz? Bo nie wiem, co wybrać,
różne opinie słyszałem.


uhh , tu już nie do mnie pytanie kolego, niestety nie za bardzo śledzę rynek hardware''owy więc nie wiem :P

Dnia 31.07.2008 o 01:04, Kalejdoskop86 napisał:

btw2. dlaczego jesteś raz on-line, a drugi raz nie? :D


a tak ostatnio na dial upie jade i mnie coś rozłącza czasami, sygnał słaby mam :/ Tak to jest, w anglii mieszkam a nie stać mnie na neta przez kabel ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 01:20, RavenSoul napisał:

Różnie, najczęściej się umawialiśmy na guild channelu, ale czasami to spontanicznie wypływało.
Na przykład jak z wcześniej wspominanym kolegą widzieliśmy że ktoś próbuje gankować słabszych,
to pomagaliśmy, przedstawialiśmy się ( chociaż jak wiadomo nazwy są widoczne) coś tam
poopowiadaliśmy, często wspomogliśmy w jakimś quescie, taki spontan na mniejszą skalę
jest bezcenny :P Z "zasady nie odpowiadaliśmy na hasła typu: LFP (looking for party)
for quest:blebleble. Nas to nie ruszało
Ale jak ktoś jako postać poprosił o pomoc w zabiciu wodza Vanirów, w celu takim a takim,
bo kazał mu ten i ten, to zawsze chętni byliśmy

Heh, piękne. :)

Mam nadzieję, że na RP PvP nie ma żadnych ludzi, którzy wysyłają linki do stron, albo maile w celu przejęcia konta?

Dnia 31.07.2008 o 01:20, RavenSoul napisał:

uhh , tu już nie do mnie pytanie kolego, niestety nie za bardzo śledzę rynek hardware''owy
więc nie wiem :P

;)

Dnia 31.07.2008 o 01:20, RavenSoul napisał:

a tak ostatnio na dial upie jade i mnie coś rozłącza czasami, sygnał słaby mam :/ Tak
to jest, w anglii mieszkam a nie stać mnie na neta przez kabel ^_^

To jak w AoC grałeś? ^^
btw. a nie grasz już z powodu łatek, które powodowały, że AoC gorzej chodził? I czy AoC nie powodował jakiś uszkodzeń sprzętu czy ukrócenia jego życia? Płynnie chodziło na jakich ustawieniach? :>
btw2. będziesz jutro na forum? Jak tak to kiedy, bo za chwilę idę spać niestety, mam wizytę u lekarza, a z chęcią bym jeszcze popisał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 01:26, Kalejdoskop86 napisał:

Mam nadzieję, że na RP PvP nie ma żadnych ludzi, którzy wysyłają linki do stron, albo
maile w celu przejęcia konta?


są niestety i trzeba uważać, jest także sporo goldsellerów którzy non stop spamują kanał główny i privy, może coś z tym zrobią w końcu....

Dnia 31.07.2008 o 01:26, Kalejdoskop86 napisał:

btw. a nie grasz już z powodu łatek, które powodowały, że AoC gorzej chodził? I czy AoC
nie powodował jakiś uszkodzeń sprzętu czy ukrócenia jego życia? Płynnie chodziło na jakich
ustawieniach? :>


Mi się coś zaczęło psuć od czasu AoC, jakoś często niebieski ekran mam i reset. Nie gram, bo na razie nie mam tyle czasu, Płacąc 26 funtów za 2 miesiące a grając po godzinę max dwie w tygodniu i 4-6h w weekend po prostu mi się to nie opłaca na razie

Dnia 31.07.2008 o 01:26, Kalejdoskop86 napisał:

btw2. będziesz jutro na forum? Jak tak to kiedy, bo za chwilę idę spać niestety, mam
wizytę u lekarza, a z chęcią bym jeszcze popisał. ;)


Jestem codziennie, odezwę się , jak Cię spotkam, akurat jutro mam wolne więc będę od rana. Spokojnej nocy i do jutra zatem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oż w mordę, ile tekstu :D

Coś by się tam sprostowało z tego co mówicie, ale fajnie się was słucha :P

Istotna rzecz:
"W tej Tarantii właśnie jest tak: ryneczek, wyjście (czytaj:arena bitwy) a zaraz obok ryneczku rezz point, więc nikt się karami nie przejmuje, bo ma parę kroków do nagrobka zazwyczaj)"

Chodzi prawdopodobnie o Tarntię Noble District ;)
Sama Old Tarantia - miasto - jest duża i nie można w niej nikogo atakować.
Noble District to dzielnica, w której pvp jest juz dozwolone, a to z tego powodu, że są tam jakieś hm.."zamieszki":D

Taki szczególik :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2008 o 16:04, Skwarek pl napisał:

Co do wątku o angielskim, to możesz się pokusić o poszukanie na serwerze na który się
wybierasz jakiejś gildii, która zrzesza polskich graczy, lub gildie, która ma paru polaków.
Jakbyś wybrał pvp-rp to zapraszam do gili "Riddle of Steel" jest nas tam 3 polaków i
reszta to ludzie z całej europy, mili i pomocni :D



Witam serdecznie. Czy mógłbys odezwać sie na moje gg 7540153 ? Bardzo będę wdzięczny. Pozdrawiam pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 02:37, zawcia napisał:

Chodzi prawdopodobnie o Tarntię Noble District ;)
Sama Old Tarantia - miasto - jest duża i nie można w niej nikogo atakować.
Noble District to dzielnica, w której pvp jest juz dozwolone, a to z tego powodu, że
są tam jakieś hm.."zamieszki":D

Taki szczególik :>


@zawcia mój błąd. Oczywiście masz racje. Nie grałem prawie 2 miesiące już :/ Chodziło mi o Tesso i wyjście do Wild lands of Zelata, całkowicie mi to z głowy wyleciało, przepraszam.... Teraz wszystko stało się jasne chyba ^_^
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech:D Celowałbym w Tesso, ale myślałem, że jak już mowa o tawernie to jednak Noble District :)
W sumie bez różnicy, ważne że się leją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dobrze, że czytanie takich linków nic nie robi... ale szkoda, że tak jest. :/

@zawcia
I jak, wyszukałeś jakąś nieużywaną książkę o Conanie? Jak tak to nie wiem, oszaleję z radości. Żadnej nie znalazłem, a szukam od dość dawna. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tego gościa, co wszystkich zabija. Czy można uciec mu (albo innemu rzeźnikowi) z pomocą (o ile taka jest) funkcją niewidzialności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:27, Kalejdoskop86 napisał:

Mam pytanko odnośnie tego gościa, co wszystkich zabija. Czy można uciec mu (albo innemu
rzeźnikowi) z pomocą (o ile taka jest) funkcją niewidzialności?


Cześć :P
Teoretycznie się da w mieście szczególnie, bo możesz wejść w tryb hide ( oczywiście nie w czasie walki) problem polega na tym, że tylko klasa rouge ( ranger,barbarian,assassin) może się poruszać w trybie hide do woli, inne klasy bardzo szybko tracą staminę przy każdym kroku, i już po parunastu metrach są odkryci i bez staminy w dodatku. Napisałem, że teoretycznie w mieście, bo niedopracowanie było takie, że gracz nawet z bardzo wysokim spotem rzadko Cię dostrzegł, a byle noob npc lub zwierzak jakiś prawie zawsze Cię odkrywał nieważne ile punktów umiejętności w hide się władowało, to strasznie utrudniało przemykanie poza miastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 17:09, RavenSoul napisał:

Cześć :P

Wybacz, że wtedy zapomniałem. Zawsze niewyspany wstaję jak muszę wstać. ^_^

Dnia 31.07.2008 o 17:09, RavenSoul napisał:

Teoretycznie się da w mieście szczególnie, bo możesz wejść w tryb hide ( oczywiście nie
w czasie walki) problem polega na tym, że tylko klasa rouge ( ranger,barbarian,assassin)
może się poruszać w trybie hide do woli, inne klasy bardzo szybko tracą staminę przy
każdym kroku, i już po parunastu metrach są odkryci i bez staminy w dodatku. Napisałem,
że teoretycznie w mieście, bo niedopracowanie było takie, że gracz nawet z bardzo wysokim
spotem rzadko Cię dostrzegł, a byle noob npc lub zwierzak jakiś prawie zawsze Cię odkrywał
nieważne ile punktów umiejętności w hide się władowało, to strasznie utrudniało przemykanie
poza miastami.

Acha...
A masz może mapę Hyborii z AoC? Autorzy AoC mówili, że dokonali pewnych zmian, tylko jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2008 o 21:30, Kalejdoskop86 napisał:

Wybacz, że wtedy zapomniałem. Zawsze niewyspany wstaję jak muszę wstać. ^_^


przecież nic się nie stało, po prostu się przywitałem :P

Dnia 31.07.2008 o 21:30, Kalejdoskop86 napisał:

A masz może mapę Hyborii z AoC? Autorzy AoC mówili, że dokonali pewnych zmian, tylko
jakich?

Polecam tę tutaj, jest hiperaktywna, a w opisie niektóre regiony mają nawet opcję flythrough (czyli filmik z lotu ptaka nad daną krainą) piękna sprawa.
http://www.wikiaoc.com/Hyboria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 21:39, RavenSoul napisał:

przecież nic się nie stało, po prostu się przywitałem :P

;)

Dnia 31.07.2008 o 21:39, RavenSoul napisał:

Polecam tę tutaj, jest hiperaktywna, a w opisie niektóre regiony mają nawet opcję flythrough
(czyli filmik z lotu ptaka nad daną krainą) piękna sprawa.
http://www.wikiaoc.com/Hyboria

Ładna strona, a mapka Hyborii w prawdzie niedokładna, ale dowiedziałem się. I Hyrkanię też można zwiedzić? A Mu i Lemurię (zwłaszcza to pierwsze ;) ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wiem, że padło już tutaj takie pytanie, i musze się przyznać do winy, że nie potrzebnie pytającego wyśmiałem: /
Przepraszam.
I ponawiam jego pytanie.
Jeśli ktoś z Was gra na ENG serwach, to czy ma zamiar na PL przejść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 21:44, Kalejdoskop86 napisał:

Ładna strona, a mapka Hyborii w prawdzie niedokładna, ale dowiedziałem się. I Hyrkanię
też można zwiedzić? A Mu i Lemurię (zwłaszcza to pierwsze ;) ) ?

Ajajaj! Nie zauważyłem, nie można zwiedzić tych i jeszcze innych terenów, a szkoda... :/

btw. a mógłbyś przedstawić fragment rozmowy w rp pvp? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda, bo chyba nie na pisaniu jednej wypowiedzi na 3 strony... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2008 o 21:44, Kalejdoskop86 napisał:

Ładna strona, a mapka Hyborii w prawdzie niedokładna, ale dowiedziałem się. I Hyrkanię
też można zwiedzić? A Mu i Lemurię (zwłaszcza to pierwsze ;) ) ?


Hmm, tam pod mapką są wypisane wszystkie dostępne lokacje na razie. Zapewne po jakimś czasie dojdą nowe, ale powinni pierw te dopracować i skończyć imho ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować