Zaloguj się, aby obserwować  
Dartitwo

Seria BlazBlue

8 postów w tym temacie

Takie małe info na początek:

BlazBlue: Calamity Trigger

Arc System Works ( producent )
Aksys Games ( wydawca )
gry akcji ( walki )
17 czerwca 2010 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )

Platformy:

PC, PS3, X360

Bijatyka HD w pełnym tego słowa znaczeniu. Dwunastu wojowników, rozbudowane style walki oraz dopracowany tryb multiplayer to najważniejsze cechy BlazBlue: Calamity Trigger.

BlazBlue: Calamity Trigger to przekonwertowana z automatów arcade bijatyka, oferująca niespotykaną wcześniej jakościowo dwuwymiarową oprawę graficzną w wysokiej rozdzielczości. Wyprodukowało ją studio Arc System Works – pomysłodawca serii Guilty Gear, które namieszało niegdyś na polu mordobić 2D.

W BlazBlue: Calamity Trigger otrzymaliśmy możliwość wyboru postaci spośród dwunastu unikalnych wojowników, opracowanych z dbałością o najdrobniejsze detale. Każdy z nich cechuje się odmiennym, ale rozbudowanym stylem walki, oraz blisko 1800 klatkami animacji, dzięki czemu oglądanie walk jest tu czystą przyjemnością. Wszystko obserwujemy oczywiście w najwyższej dostępnej rozdzielczości, z uwzględnieniem sprite’ów poszczególnych postaci, które dosłownie kipią od szczegółów.

Na potrzeby nowych wersji gry autorzy opracowali szereg nowych elementów: dynamiczniejszą oprawę muzyczną, tła, a także tryb Story Mode, w którym poznajemy historię każdego z dwunastu bohaterów. Interesujące jest to, że Arc System Works zdecydowało się na pozostawienie graczowi wyboru pomiędzy angielską i japońską ścieżką dźwiękową, dzięki czemu w trakcie walk usłyszymy interesująco brzmiące głosy aktorów odpowiedzialnych za dubbing z Kraju Kwitnącej Wiśni.

BlazBlue: Calamity Trigger oferuje również opcję rozgrywki przez sieć. Do dyspozycji fanów oddane zostały dwie formy prowadzenia walk – mecze rankingowe (punktowane) oraz publiczne, które pełnią rolę spotkań towarzyskich. W ramach tych drugich można np. utworzyć specjalne lobby, w którym maksymalnie sześciu graczy podejmie się próby wyłonienia najlepszego wojownika.

BlazBlue: Continuum Shift

Arc System Works ( producent )
Aksys Games ( wydawca )
gry akcji ( walki )
01 lipca 2010 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )
październik 2010 ( Europejska data premiery ) (PAL)
lipiec 2010 ( data premiery w USA ) (NTSC)

Platformy:

PS3, X360

gry-online.pl

Zapraszam do komentowania wątku.

Od siebie dodam że nie mogę sie doczekać żeby zagrać, jednak jest pewna rzecz której nie rozumiem, ponieważ widziałem wersje na PC Continuum Shift''a, którego nie powinno być, a Calamity Trigger''a nie. Wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Continuum Shift na PC istnieje jedynie w formie roma odpalanego przez emulator, gdyż nie zapominajmy, że ten tytuł ukazał się najpierw na automatach. Ścieżka ta nie jest jednak legalna. Więc póki co my PCtowcy będziemy musieli póki co pocieszać się Calamity Triggerem... o ile ktoś wyda go w Polsce, ewentualnie sprowadzi. Chociaż nie wiem, czy CT już w ogóle wyszedł w wersji na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć, że patrząc na screeny przypomina mi to Guilty Gear, ale właśnie zauważyłem, że za grę odpowiadają ci sami twórcy. W GG grało się przyjemnie, więc może to byłoby również ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 13:57, Dartitwo napisał:

Od siebie dodam że nie mogę sie doczekać żeby zagrać, jednak jest pewna rzecz której
nie rozumiem, ponieważ widziałem wersje na PC Continuum Shift''a, którego nie powinno
być, a Calamity Trigger''a nie. Wie ktoś coś na ten temat?


Continuum Shift który od początku roku krąży po sieci to scrackowana wersja Arcade. Można ją uruchomić na PC''tach dzięki temu, że TaitoX, automat na którym hula gra to troszkę zmodyfikowany komputer z jakąś specjalną wersją WIN XP.
Ogólnie rzecz biorąc to sporo okrojona wersja, jest tylko arcade i tryb dla dwóch graczy, żadnego story, żadnych trening modów i tylko jedna rozdzielczość - 1280x720.

Calamity Trigger wbrew temu co piszą na Gry-Online na PC''ty JESZCZE nie wyszło nad czym wielce ubolewam.
W każdym bądź razie warto czekać, bo gra zaoferuje cross-play z xBoxami, a to oznacza całkiem sporą społeczność online, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem osób do grania :>

Cieszę się, że na forum jest jakiś miłośnik bijatyk ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 14:04, LosBadylos napisał:

Calamity Trigger wbrew temu co piszą na Gry-Online na PC''ty JESZCZE nie wyszło nad czym
wielce ubolewam.


A znasz jakąś przybliżoną date wydania? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem limitke na allegro na ps3 za 120 złotych. Już miałem brać, ale jakoś bardziej skłaniam się do kupna Super Street Fighter IV. Chociaż kręcą mnie klimaty BlazBlue jestem pewny, że szybko się grą znudzę (mało zawodników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 14:54, Dartitwo napisał:

A znasz jakąś przybliżoną date wydania? ;)


Z tego co kiedyś czytałem grę odwleczono bez podania żadnej orientacyjnej daty wydania :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś wieści na temat wydanie w Polsce? Bo zachód od miesiąca bawi się wersją PC a my jak zwykle zostaliśmy na lodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować