Zaloguj się, aby obserwować  
bambinomio

Dzieci mają negatywne doświadczenia z Internetem

25 postów w tym temacie

Ja mam parę przykrych wspomnień. Głównie odnośnie różnych for, do tego parę klanów w różnych grach okazywały być zbiorem dzieciarni neo. No ale cóż, taki internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dla ludzi. Od czasu do czasu znajdzie się parę kwaśnych jabłek. Rodzice są odpowiedzialni za wychowanie potomstwa, nie internet. Przykre doświadczenia z dziećmi neo są przykładem nieostrożnych lub często nieświadomych rodziców.
Obecne, kiedy młode pokolenie rodziców wychowane na internecie powinno wiedzieć jakie zagrożenia on niesie. Sprzęt i oprogramowanie daje rodzicom dużą kontrolę (nie 100%, ale dużą) władzę nad rodzajem informacji z którego dzieci mogą korzystać. Tylko, no właśnie, kto z tego korzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zjawisko jest takie silne bo pojawiło się na granicy takich a nie innych pokoleń. Duża część dzisiejszych rodziców nie potrafi obsługiwać komputerów w stopniu takim jak ich dzieci... To chyba jest główną przyczyną. To, że internet jest stosunkowo młodym zjawiskiem i rodzice nie zawsze potrafią przekazać dzieciom zasady jakie w nim obowiązują, bo sami ich nie znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są dwa wyjścia z tej sytuacji: albo w przyszłości się to poprawi przez zwiększenie świadomości rodziców (co jest dość prawdopodobne) albo się, gdyż z tego co widzę to niektórzy rodzice nie są wcale mądrzejsi od ich pociech. No bo jak dziecko ma być wychowane przez, dajmy na to, dresa i blachare? W moim mieście spotykam coraz więcej takich par z dziećmi, którzy przeklinają w miejscach publicznych tak bardzo, że głowa mała. I ja się pytam, niby jakie pokolenie ma później wyrosnąć z takim przykładem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować