Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram - Historia Blizzard Entertainment - Warcraft kontratakuje

42 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2010 o 15:15, Ring5 napisał:

> Myślisz że jaka by była reakcja fanów SC1 gdyby wprowadzono drastyczne zmiany? Hę?
Taka, jak fanów WarCraft 2 gdy wyszła trójka. Nie przypominam sobie wtedy zbyt wielu
głosów sprzeciwu. Wprost przeciwnie.

A to nie pamiętam, tym bardziej że w W2 nie grałem. Zresztą nigdy nie zadowolisz wszystkich. Nie wiadomo czy te drastyczne zmiany sprawdziłyby się w przypadku tej serii i widocznie ludzie z Blizza mieli taką a nie inną wizję.
Gdyby zrobili bohaterów jak w W3 to by się fani doczepili że kopiują swoje stare pomysły zamiast nowe dać itd. Mimo że uwielbiam herosów w W3 i sposób grania nimi, a także wszelkie elementy RPG w grach, to nawet nie zauważyłem braku tego w SC2. Ta seria tego nie potrzebuje wg. mnie.

Dnia 30.08.2010 o 15:15, Ring5 napisał:

Ponadto stwierdzenie, że gra mogła być gorsza idealnie podsumowuje dzisiejszą mentalność
zarówno graczy, jak i developerów. Kiedyś krytyka opierała się na założeniach, że gra
mogła być lepsza. Dziś ludzie się cieszą, bo mogło być gorzej... Po czymś takim naprawdę
już nie trzeba nic dodawać.


Nie o to mi chodziło. Na długo przed premierą SC2 pogodziłem się z myślą, że może być słaba i już nawet to wybaczyłem Blizzardowi, no bo jak długo można tworzyć genialne, kultowe, porywające gry? Nawet najlepsi kiedyś się wyczerpują. A po pierwszych minutach w SC2 pomyślałem: "Oni znów to zrobili! Udało im się!"
Co prawda nie jest to gra tak magiczna co pierwsza część, bo wspomnienia robią swoje, ale na pewno godny następca i zdecydowanie więcej niż się spodziewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj Warcraft był moją pierwszą strategią, tego się nigdy nie zapomina:) A teraz człowiekowi zostało i tnie ostro w WoW:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować