Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

W Rome generałowie stanowili dość dużą siłę i mieli wyraźny wpływ na bitwę. W Empire za to zupełnie nie grali żadnej roli i głównie się ich posyłało na artylerię :D A teraz widzę, że znów są bardzo cenną jednostką i mogą zdecydować o ewentualnej wygranej bądź przegranej. W sumie oddaje to dość dobrze historyczne zmiany wartości konnicy na polu bitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 15:59, Axuwax napisał:

Mam pecha ;/
Nie mogę zainstalować gry bo steam jest zbyt zajęty ''p
Jakaś rada ???


Poczekaj aż Steam znajdzie chwilkę czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że nie ma to jak ściągać 20 giga z internetu, bo z płyty nie chce instalować x/
Dobrze że przynajmniej mam dobry internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skasuj cala zawartosc gry jak odmowi instalacji z plyty i od razu bez resetowania steama sprubuj jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:57, Miniu napisał:

Skasuj cala zawartosc gry jak odmowi instalacji z plyty i od razu bez resetowania steama
sprubuj jeszcze raz.

Ja miałem dziwną sytuacje bo mi od razu z płyty zaczęło XD nic nie majsterkowałem ze steamem, potem końcówke pobierało z neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 16:31, Buachu napisał:

Może już to naprawili w jakimś wewnętrznym patchu na steamie :D

Gre miałem w sobote po premierze więc mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zainstalowane. Odpalam grę i wywala mnie do systemu z błędem ;p Dopiero po resecie komputera pojawiła się jakaś aktualizacja. Działa gra na ultra DR11, niestety nie mam już dziś czasu na grę bo jutro prezentacja maturalna z polskiego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to może mi się zdaje czy to może nowy patche coś namieszał, ale ma problem z auto ostrzałem jednostek.
Zazwyczaj jak ktoś mi właził w powiedzmy pole ostrzału mnichów to ci pruli do niego jak tylko przestąpił czerwoną linię, obecnie dochodzi niemal do połowy zasięgu a ci wydają tylko pojedyncze stęknięcia z muszkietów.
Tak samo łucznicy, niby stoją, mają wroga zasięgu i nic, dopiero jak wyda im się komendę ręcznie to cały oddział zaczyna pruć do wroga, co ciekawe nawet nie przesuwając się o milimetr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaznaczyć ikonkę ''wolnego ostrzału''(czy jakoś tak). Chociaż nie zalecam tego na artcie i wszelkich jednostkach wybuchowych :D
u łuczników jak najbardziej wskazane ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:06, Buachu napisał:

Musisz zaznaczyć ikonkę ''wolnego ostrzału''(czy jakoś tak).

Ja to mam cały czas zaznaczone i cały pic polega na tym ,że jednostki nie reagują na wroga w zasięgu tak jak powinny.

Dnia 11.05.2011 o 22:06, Buachu napisał:

Chociaż nie zalecam tego na artcie i wszelkich jednostkach wybuchowych :D

Art jest cienki jak sik komara, nie wiem jak ludzi mogą brać coś takiego, dzisiaj w oblężeniu wybrałem mangonele ogniowe, cel ataku wieża i pociski trafiały we wszytko do okola tylko nie w nią.
Zresztą mnie to mnie nieco rozbawiło, bo zazwyczaj jak ja jestem ostrzeliwany to pierwszy strzał zabija mi generała a tutaj jak wieża stała tak stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja grałem oblężenie to przeciwnicy mieli Mangonelę na 9 poziomie. Wszystko zniszczyli co mogli, żadnego chybionego strzału nie oddali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:33, Smooqu napisał:

Jak ja grałem oblężenie to przeciwnicy mieli Mangonelę na 9 poziomie. Wszystko zniszczyli
co mogli, żadnego chybionego strzału nie oddali :)


Ehhh... komputer ma ewidentnie za dobrze... to widać w każdym calu...

Kiedy rozgrywałem od początku kampanie na poziome "trudnym" (w grze, czyli wychodziło na taki średni) to kiedy zniszczyłem frakcje a następnie wszczęła ona bunt i zajęła mi prowincje (czyli frakcja narodziła się na nowo) mieli odrazu 3/4 oddziału z 3-4 poziomem doświadczenia oraz dowódce z 5 "gwiazdkami"...

To trochę śmieszne (

Spoiler

i wkurwiajace :(

) że chłopi ze wsi się zbuntowali i stworzyli zabójczą armie...


Jak dla mnie gra pod tym względem jest do kitu... Tak jak jedna prowincja utrzymuje 2 pełne oddziały wyszkolonych ludzi ( co u gracza natychmiast kończy się bankructwem) i w mieście wroga nikt się nie buntuje pomimo iz nie mają żywności (bo rozwalam farmy szpiegiem) i inne budynki... powinno to być upodobnione do tego co "przeżywa" gracz, jak np pojawiająca się armia buntowników która trzeba zniszczyć aby utrzymać prowincje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie by było gdyby buntowniczej armii buntowała się prowincja bo sami się utrzymać nie mogą (lol). Powstało by przez to ''buntownicze koło'' ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraźny spadek płynności przy takich samych ustawieniach co wcześniej; wywalanie do pulpitu; nie ma odpowiedniej czcionki przy 1920x1080* (widać że jest spikselizowana i lekko rozmyta by to ukryć). Co to motyla noga ma być?!

*nie wiem jak przy innych ustawieniach rozdzielczości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:49, ChevChelios napisał:

Ehhh... komputer ma ewidentnie za dobrze... to widać w każdym calu...


To co pisałem to było w trakcie bitwy multiplayer.

Poziom trudny musi być trudny, jak masz problemy na nim to zmniejsz poziom (nie pisze tego ze złośliwością), bo im wyższy poziom tym większy bonus dostaje komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować