Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Dawn of War 2 - problem z językiem angielskim [Rozwiązany]

8 postów w tym temacie

Wrzuciłem to do wątku o problemie z ustawieniem polskiego, ale niestety, Wojman go zamknął, zanim ktokolwiek zdążył odpowiedzieć, przekleję więc treść pytania tutaj:

Chciałem zmienić wersję językową na angielską z poziomu Steam. Wybrałem co trzeba, gra sobie ściągnęła potrzebne pliki, uruchamiam - błąd (Steam twierdzi, że mogę go zgłosić do nich, no to zgłosiłem). No dobra, zdarza się. Restart Steama na wszelki wypadek, uruchamiam DoW2 - błąd. Hmm... ok, to inaczej: sprawdźmy poprawność plików - działa wszystko. Uruchamiam - błąd. Lekko się zirytowałem, zmieniłem język na polski, gra znowu sobie ściąga pliki (co samo w sobie jest o tyle dziwne, że przecież polską wersję miałem już ZAINSTALOWANĄ, nie łatwiej by było zrobić kopie zapasowe zmienianych plików, żeby nie trzeba było kilkuset mega ściągać raz za razem?) i polska wersja działa normalnie. Angielską ściągnąłem ponownie - to samo, wyskakuje informacja o błędzie.

Coś chyba nie halo z tym wydaniem DoW2 (eXtra Klasyka) musi być, skoro tyle błędów generuje sama kwestia językowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już jest problem nie z wydaniem, a najprawdopodobniej z Twoją instalacją gry. Jeśli po ściągnięciu plików języka angielskiego gra nie uruchamia się, a sprawdzenie spójności nie wykazuje błędów, proponowałbym spróbować czegoś takiego:
1) Wyłącz Steam, a następnie usuń z katalogu X:\Steam\SteamApps\ (X to folder w którym zainstalowałeś program, np. C:\Program Files) pliki o rozszerzeniu .ncf powiazane z "Dawn of War 2" - np. "dawn of war 2.ncf".
2) Uruchom ponownie Steam. W menu Biblioteka gra będzie widoczna jako niezainstalowana. Kliknij na niej dwa razy aby rozpocząć instalację (pobieranie) gry przez Steam. Uwaga - nie będziesz oczywiście ściągać całej gry, pobrane zostaną tylko brakujące pliki.
3) Po zakończeniu pobierania sprawdź czy problem nadal występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 09:45, Solostran napisał:

To już jest problem nie z wydaniem, a najprawdopodobniej z Twoją instalacją gry. Jeśli
po ściągnięciu plików języka angielskiego gra nie uruchamia się, a sprawdzenie spójności
nie wykazuje błędów, proponowałbym spróbować czegoś takiego: [ciach]


Niestety, powyższy sposób nic nie dał. Błąd jak się pojawiał, tak się pojawia. "Przygotowanie do uruchomienia", świstnęło, gwizdnęło, BŁĄD. I tak za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 13:36, Solostran napisał:

Sprawdź czy pomoże usunięcie ustawień gry. Katalog z ustawieniami to Moje Dokumenty\My
Games\Dawn of War 2\Settings.


Nadal nic. Po wykasowaniu i restarcie folder Settings jest prawie pusty. Prawie, bo jest w nim podfolder Stats, ale plików nie ma żadnych. Błąd jak wyskakiwał, tak wyskakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, pokombinowałem trochę jak koń pod górę, pogadałem z Wujkiem Googlem i sprawa załatwiona. Save''y są, język angielski działa, czyli wszystko ok. Teraz tylko trzeba poczekać na tańszą wersję Chaos Rising żeby sprawdzić, czy nie będzie "konfliktu interesów" przy instalacji, ale to już temat na inną bajkę.

Dzięki za pomoc, Solostran :)

Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 06:10, Ring5 napisał:

Ok, pokombinowałem trochę jak koń pod górę, pogadałem z Wujkiem Googlem i sprawa załatwiona.
Save''y są, język angielski działa, czyli wszystko ok.


Fajne by było jakbyś napisał co zrobiłeś, że zaczęło hulać. Przydałoby się dla innych którzy będę mają/będę mieli podobny problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 06:10, Ring5 napisał:

Temat do zamknięcia.


W takim razie kłódeczka :P
Jak będziesz chciał podać rozwiązanie napisz bezpośrednio na mój adres mailowy: isildur(at)moderator.gram.pl
Wtedy umieszczę tutaj posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować