Zaloguj się, aby obserwować  
xywka_1

starożytny Rzym, Grecja itd. (głównie mity)

54 postów w tym temacie

bardzo lubię mity Grecki.rzymskie, odgapione nie ciekawią mnie.recy mają świetne mity.przyczt=ytajcie "mitologie"parandowskiego a będziecie wiedzieć czem tak sądzę.chyba ze juz znacie mity wiec piszcie jakie lubicie .powodzenia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 19:11, xywka 1 napisał:

ee...rozumiem że nie interesujecie się mitami...
może jednak ktoś napisze?


Uwielbiam mity! "Mitologia" Parandowskiego jest wspaniała! Mitologia innych państw jest wspaniała, a Rzymianie "co lepsze kawałki pożyczali" :). W ogóle lubię starożytność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 19:16, ShadowG napisał:




Rzymianie "co lepsze kawałki pożyczali" :).
Ogólnie kultura Rzymian jest oparta na kulturze Greków.



no właśnie!dlatego napisał "co lepsze kawałki napisali"a ty lubisz mity itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 19:17, xywka 1 napisał:

no!pierwszy kolo!:D
a jakie lubisz mity najbardziej?


Greckie. Moje ulubione to te o Demeter (poszukiwania córki) i o Zeusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię mity. Zresztą, gdyby nie one dzisiejsza kultura byłaby trochę uboga. W sztuce, literaturze, filmie, a nawet grach jest wiele nawiązań do antycznych mitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to w ogóle lubię historię - szczególnie starożytną.
A co do mitów to cóż - lubię poczytać ze względu na to, że podziwiam wielką wyobraźnie Greków. A właściwie tych, którzy te mity tworzyli czyli ogół. Wszystkie mity jako takie sa w miare normalne, ale jeden zawsze wzbudzał we mnie podziw - jeżeli tak można to nazwać - stworzenie świata. Dokładne przeciwieństwo Biblijnego stowrzenie. "Na początku był chaos". O tym jak ojciec pozjadał swoich 1000 synów i tak dalej i tak dalej. Ten, który to wymyślił miał niezła wyobraźnie - to właśnie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 19:19, Łowca Gier napisał:

> no!pierwszy kolo!:D
> a jakie lubisz mity najbardziej?
>

Greckie. Moje ulubione to te o Demeter (poszukiwania córki) i o Zeusie.

a ja jedyne czego nie lubię w Parandowskim to że on pisze "Dzeus".nasunąłeś mi myśl.może na tym temacie będziemy rozwodzić nad każdą wyszukaną przygodą itd.?jeśli tak to zacznę:o Jazonie i wyprawie po Złote Runo.Zgadzacie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 19:22, ShadowG napisał:

Lubię mity. Zresztą, gdyby nie one dzisiejsza kultura byłaby trochę uboga. W sztuce, literaturze,
filmie, a nawet grach jest wiele nawiązań do antycznych mitów.

np. wczoraj był Spartakus.Oglądaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię mitologię germańską i skandynawską (ogólnie interesują mnie te kultury). Praktycznie współczesny świat fantasy opiera się na wierzenich i mitologii germańskiej. Dodam tylko, że fascynuje mnie świat fantasy i gry typu RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 19:24, xywka 1 napisał:

np. wczoraj był Spartakus.Oglądaliście?


Przestałem, jak instruktor gladiatorów zaczął posługiwać się centymetrami i kilogramami przy opisywaiu miecza... Cóż za realizm. I jeszcze jedno: Spartakus to nie mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc rozmówmy się trochę o Jazonie.spójrzmy.czemu musiał się wyprawić?żeby odzyskać tron ojca przejęty przez jego wuja.Czy mógłby ktoś inny ciągnąć dalej?(taka jakby gra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować