Strange101

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2212
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Strange101

 • Ranga
  Sekretarz
 1. Strange101

  Metal Gear Solid V - Temat Ogólny

  Dokończenia wątków rozpoczętych w tej grze ( ). Plus może jeszcze tego, by Ogólnie niesmak jest pewnie dlatego, że ludzie (w tym ja) oczekiwali, że V będzie dla Big Bossa tym, czym IV było dla Solida (co by nie mówić, ta gra solidnie ( ;) ) wszystko domknęła). A tu praktycznie nowy rozdział się otworzył. Dodatkową presję na takie domknięcie dodała zapowiedź odejścia Kojimy. Z drugiej strony trzeba przyznać, że fabuła jest fajna. Gdyby dodać trochę więcej cutscenek i parę misji głównych dać jako jakieś operacje opcjonalne (nie side-opsy, tylko coś większego), żeby nie czuć, że przerwy między misjami z rozwiniętą fabułą są pozapychane misjami z jej kompletnym brakiem, albo je przeprojektować, żeby jednak coś fabularnie wnosiły - byłoby świetnie. A jest tylko bardzo dobrze ;)
 2. Strange101

  PlayStation 4 - temat ogólny

  Sprawdź, czy nie masz włączonych jakichś automatycznych aktualizacji/synchronizacji - u mnie tylko przy tym tak się działo.
 3. Strange101

  Age of Decadence

  Ktoś wie, czemu taka wielka różnica cenowa Steam vs GOG? Steamowa wersja to jakieś deluxe?
 4. Zmiany są OK, ale te wprowadzone tutaj są kiepskie i to wykonane nieprofesjonalnie. Żeby nie było, że rzucam słowa bez przykładów - na produkcji ktoś wypuścił developerski kod JS - zobacz sobie, co tam jest wykomentowane; wdrożenie przeprowadzone amatorsko - nie tylko to, że piątek wieczór (pozdro), ale i sama obsługa później, widać, że komuś nie chciało się wcześniej nawet porządnego stagingu postawić i potestować to należycie, no ale powiedzmy, że nie było na to środków - przynajmniej ktoś powinien po zobaczeniu ile jest bugów łatać je od razu, albo przywrócić starą wersję. Pole do popisu jest duże, bo tutaj downtime jedna godzina w nocy biznesu by nie położył. To co się tu odbiło nie przystoi już nawet studentom trzeciego roku (no chyba, że za darmo by to robili). Design też słabo - ktoś zapomniał o tym, że oprócz funkcji estetycznej ma pełnić przede wszystkim użytkową, tu już leży dużo - od kolorystyki począwszy, niech będzie biel (sami dużo robimy stron w bieli i z tym nowoczesnym minimalistycznym look & feel), ale to też trzeba przestrzegać pewnych zasad (tutaj jednak nie będę się za wiele wypowiadać, bo nie za frontend mi płacą, więc pozostawię to ludziom bardziej kompetentnym). Jakby gram wystawił API to myślę, że paru forumowiczów stąd dało by się radę skrzyknąć i w tym Angularze napisać coś znośnego, nawet kopię starego forum dla malkontentów
 5. > Może jednak w takim razie czas zacząć wierzyć. Bo tu nie ma jakiejś wielkiej rozbieżności > zdań, nie ma za bardzo podzielonych opinii. Poza, jak słusznie zwrócił mi uwagę Dared00, > kilkoma gramowiczami, będącymi na poziomie błędu statystycznego, przytłaczająca większość > komentarzy w tym wątku odnosi się do zmian negatywnie lub bardzo negatywnie. Skoro teraz > nie wierzysz, że może być źle, w którym momencie zaczniesz? I w którym momencie władze > gramu jednak stwierdzą "ooops, cholercia, może trzeba było jednak posłuchać tych kilkuset > komentarzy?" ? Raczej tak nie stwierdzą, bo cel przebudowy jest prawdopodobnie inny. Pracuję w branży (choć bardziej niż design, to backend) + moja obecna firma specjalizuje się w rozwiązaniach wspierających sprzedaż powierzchni reklamowych na stronach internetowych, więc mogę obstawić, że stwierdzono tak: stali bywalcy forum nie klikają reklam, nie kupują często w sklepie, więc nie róbmy nic pod nich, bardziej opłaca się postawić na nowych lub nawet jednorazowych użytkowników - czysta kalkulacja biznesowa. Nie raz to widziałem i zawsze nie można przy tym mówić wprost, ale ogłaszać nowe ekstytujące zmiany, nowy początek, otwarcie na szerszą publikę itd. . Jeśli gram miał inny cel niż to co powyżej napisałem, to ewidentnie źle to zaplanowali i zakomunikowali.
 6. Jako webdeveloper do zmian w designie przyzwyczajam się szybko, ale niefunkcjonalny design dalej będzie niefunkcjonalny. Czy rzeczywiście większość użytkowników przeglądała forum i pisała posty z platform mobilnych? Czy designer zdawał sobie sprawę, że to forum, a nie dział komentarzy pod newsem i specyfika korzystania z obu tych rzeczy jest inna - na przykład, żeby zmienić stronę na wcześniejszą, muszę scrollować na sam dół, serio? Jeśli rzeczywiście toczy się jakaś dyskusja to nie interesuje mnie tylko ostatni post, ale większy kontekst - śledzenie go jest teraz utrudnione. Najczytelniejszy jest pierwszy port na stronie, bo zastosowany gradient tła wyróżnia się tam od tła postu, dalej wszystko zlewa się jedną papkę. Granice między postami też niewidoczne - przecież można było zrobić jak na FB każdy post jako osobny box, albo przynajmniej jak na Twitterze, żeby wskazany myszką post zmieniał tło (skoro już nie chcecie naprzemiennego tła postów).
 7. Kiepsko, taki design nadaje się do komentarzy pod newsami, a nie na całe forum, gdzie zwykle wraca się często do jednego tematu. Zupełny brak przejrzystości, wyeksponowano nie te elementy, które trzeba, od przeglądania aż bolą mnie oczy. Zdecydowanie gram.pl ma teraz najgorsze forum, ze wszystkich, na jakich jestem zarejestrowany - no dajcie spokój, nikt nie wpadł na to, żeby każdy parzysty post miał tło w innym odcieniu niż nieparzysty, co pozwoliłoby łatwiej dostrzegać granice między nimi, albo to, że tło postów i tło strony zlewa się w jedną wielką papkę?
 8. Strange101

  Metal Gear Solid V - Temat Ogólny

  Ktoś dziś wieczorem (po 21) MGO? Coś nie mogę się dołączyć do żadnej gry na razie :(
 9. Widzę Chris zawodowo już został stretch goalem na Kickstarterze ;)
 10. Strange101

  Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

  Dalej twierdzę, że mag jest najgorszą postacią czarującą w grze (a z żadną walką problemów nie miałem, także na wysokim). Patche trochę to pozmieniały, ale na premierowym buildzie granie magiem było tak nudne, że szkoda gadać.
 11. Strange101

  Metal Gear Solid V - Temat Ogólny

  Rób misje, przetwarzanie zajmuje czas rzeczywisty i dzieje się w tle. Coś około pół godziny, ale nie dam sobie ręki uciąć. Im wyższy poziom, tym więcej surowców się przetwarza.
 12. Zakończenie nie jest wcale złe, pasuje do tego, do czego przyzwyczaiła seria. Nie jest satysfakcjonujące, bo gra wygląda tak, jakby wycięto z niej trzeci rozdział, w którym wyjaśniono by resztę. Gra jest tak skonstruowana, że są 3 zakończenia (i chyba jeszcze jedno w trybie online) i nie w sensie, że to alternatywy, tylko każde kończy inny wątek. Już teraz wiemy, że co najmniej jedno dodatowe wycięto.
 13. Strange101

  Metal Gear Solid V - Temat Ogólny

  Dla mnie najbardziej poruszającym momentem gry była . BTW jest jakiś sposób na rozpoczęcie gry od nowa? Bo planuję, gdy już się wyjaśni kwestia, czy reszta TPP wyjdzie w DLC, czy już wszystko stracone, przejść serię zgodnie z chronologią wydarzeń - zawsze była opcja new game, teraz jakoś nie potrafię jej znaleźć.