Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Nie wiem jak poprowadzić rozmowę z mistrzem szpiegów z drugiego rozdziału (ma na imię jakoś na A :P) kiedy opowiada o swojej miłości którą musiał zabić... Po rozmowie pisze mi w dzienniku że ten arcyszpieg mnie lubi ale już nie dokończy swojej opowieści. Jak mam z nim rozmawiać? Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję,
pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 21:17, The Lurker napisał:

Nie wiem jak poprowadzić rozmowę z mistrzem szpiegów z drugiego rozdziału (ma na imię jakoś
na A :P) kiedy opowiada o swojej miłości którą musiał zabić... Po rozmowie pisze mi w dzienniku
że ten arcyszpieg mnie lubi ale już nie dokończy swojej opowieści. Jak mam z nim rozmawiać?
Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję,
pozdrawiam ;)



Aarin Gend -> tak sie nazywa.
O ile sie nie myle to on opowiada swoja historie; bedzie ja kontynuowal gdy awansujesz na kolejny poziom.Tak samo jest z Aribeth i najemnikami-towarzyszami.Za kazda ukonczona opowiesc dostajesz przedmiot, niestety nie wiem jak jest z Gendem bo nie ukonczylem jego historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 21:17, The Lurker napisał:

Nie wiem jak poprowadzić rozmowę z mistrzem szpiegów z drugiego rozdziału

Musisz mu cały czas mówic, że go rozumiesz, że to co zrobił było konieczne itd itp. Kadź mu jak najwięcej i się nie sprzeczaj :) Jeżeli grasz facetem, to się nie przejmuj - ten romansik może dokończyc tylko kobieta, tak jak z aribeth może do końca gadac tylko facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa:
miałem w ekwipunku niezidentyfikowany przedmiot- Magiczną Torbą. ze skrzyni wyjąłem Lekką Kuszę najechałem nią na torbę przy wkładaniu ją do ekwipunku i... torba ZNIKNĘŁA. Nie ma jej w skrzyni, nie ma jej w ekwipunku. To by wyjaśniało dlaczego zniknęło mi serce Yuan-ti. Spotkał się z tym ktoś jeszcze? W jaki sposób można to zlikwidowac, któraś łatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 02:03, Mitia napisał:

Dziwna sprawa:
miałem w ekwipunku niezidentyfikowany przedmiot- Magiczną Torbą. ze skrzyni wyjąłem Lekką Kuszę
najechałem nią na torbę przy wkładaniu ją do ekwipunku i... torba ZNIKNĘŁA. Nie ma jej w skrzyni,
nie ma jej w ekwipunku. To by wyjaśniało dlaczego zniknęło mi serce Yuan-ti. Spotkał się z
tym ktoś jeszcze? W jaki sposób można to zlikwidowac, któraś łatka?


To dosc dziwne, czyzby bug?
Nie spotkalo mnie takie cos. W razie czego przeszukal podloge przy skrzyni z wcisnietym ''Tab''. Jezeli to nic nie da to zauwaz ze inwentarz Twojego bohatera ma kilka zakladek - przeszukaj je (nie uwazam Cie za glupka ale to rada profilaktyczna).
Zakladajac ze masz wersje oryginalna mozesz ja zakualizowac do v1.68 ... chyba ze ja juz masz. Nie wiem jak z piratami :P Jezeli to nie pomoze wczytaj gre i sprawdz jeszcze raz. Wg w NWN sa chwile gdzie system glupieje wiec to moze byc powod - wczytaj gre ;) ... oczywiscie to moze byc wina mojego staruszka (jego lata swietnosci minely ale jeszcze dobrze chodzi :D )

BTW:Ukonczylem ostatni dodatek HoF choc Mefistofeles wku****l mnie jak cholera =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 02:12, Strike napisał:

BTW:Ukonczylem ostatni dodatek HoF choc Mefistofeles wku****l mnie jak cholera =]


Akurat dla mnie był yo najłatwiejszy przeciwnik :) "Ty Taki Owaki rozkazuję ci umrzeć!" i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 10:31, futrzak16 napisał:

> BTW:Ukonczylem ostatni dodatek HoF choc Mefistofeles wku****l mnie jak cholera =]

Niby czym?? Walka z nim to betka w porównaniu do np: walki ze swoim lustrzanym sobowtórem na pierwszym poziomie podgórza (teraz masz własny sprzęt i duuużo xp)

Dnia 22.01.2007 o 10:31, futrzak16 napisał:

Akurat dla mnie był yo najłatwiejszy przeciwnik :) "Ty Taki Owaki rozkazuję ci umrzeć!" i
koniec.

No wiesz, nie każyd lubi od razu potraktowac go Prawdziwym Imieniem (ja sam wolałe najpierw "lekko" go poobijac :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 10:31, futrzak16 napisał:

> BTW:Ukonczylem ostatni dodatek HoF choc Mefistofeles wku****l mnie jak cholera =]

Akurat dla mnie był yo najłatwiejszy przeciwnik :) "Ty Taki Owaki rozkazuję ci umrzeć!" i
koniec.


Moje lustrzane odbicie dostalo ''zawiechy'' i nie stracilem nawet 1pkt wytrzymalosci!
A co do Prawdziwego Imienia Mefistofelesa to przypomnialem sobie o nim jak juz z nim walczylem ... i nie mialem save''u przed Znajaca Imiona.Jak bede przechodzil 2x gre nie popelnie tego bledu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lustrzane jest stosunkowo proste. Postac gracza ma zawsze przewage towarzyszy i inicjatywy, a jesli gramy np. magiem, wystarczy jeden Izaak by odbicie padlo zanim cokolwiek zrobi.
Mefistofeles jest wkurzajacy, bo ma duzo HP i moze do siebie przyzywac, ale duzo wczesniej natrafia sie na kilka duzo ciezszych walk. Istnieja na niego tak banalne sposoby, ze az zal ich uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 10:57, kamiln napisał:

> koniec.
No wiesz, nie każyd lubi od razu potraktowac go Prawdziwym Imieniem (ja sam wolałe najpierw
"lekko" go poobijac :D )


Próbowałem kilka razy. Najbardziej udało mi się go uszkodzić do średnich. W końcu grałem czarodziejem, a nie ma chyba gorszej klasy do walki z panem M. Dwukrotnie rzucałem na niego większe przełamanie czaru i mimo, że miałem atut epicka penetracja (wspierający przełamanie czaru ) moje zaklęcia nie czyniły mu większej szkody.
Co do lustrzanego odbicia: rozniosłem je w pył, tym razem bez żadnych sztuczek :) , zdziwiło mnie więc, że miałeś z nim problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 12:40, futrzak16 napisał:

Próbowałem kilka razy. Najbardziej udało mi się go uszkodzić do średnich. W końcu grałem czarodziejem,
a nie ma chyba gorszej klasy do walki z panem M.

Taak? to spróbuj załatwic go kombinacją bard/druid/zmienny -chyba najbardziej śmieciowa kombinacja- ;) Gwarantuję, że po czymś takim uznasz maga za całkiem miłą klasę

Dnia 22.01.2007 o 12:40, futrzak16 napisał:

Dwukrotnie rzucałem na niego większe przełamanie
czaru i mimo, że miałem atut epicka penetracja (wspierający przełamanie czaru ) moje zaklęcia
nie czyniły mu większej szkody.

Prawdopodobnie miałeś mieszankę czarodzieja i innej klasy. Mnie magiem... tfu... czarownikiem załatwiało się go bardzo miło i przyjemnie

Dnia 22.01.2007 o 12:40, futrzak16 napisał:

Co do lustrzanego odbicia: rozniosłem je w pył, tym razem bez żadnych sztuczek :) , zdziwiło
mnie więc, że miałeś z nim problem.

To nie ja, następnym razem zaznacz do kogo kierujesz wypowiedź ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 12:40, futrzak16 napisał:

Próbowałem kilka razy. Najbardziej udało mi się go uszkodzić do średnich. W końcu grałem czarodziejem,
a nie ma chyba gorszej klasy do walki z panem M. Dwukrotnie rzucałem na niego większe przełamanie


E tam. Sprobowalbys czystym bardem ;-)

Dnia 22.01.2007 o 12:40, futrzak16 napisał:

czaru i mimo, że miałem atut epicka penetracja (wspierający przełamanie czaru ) moje zaklęcia
nie czyniły mu większej szkody.


Kilka prostych sposobow dla maga:
1) Niewidzialnosc (Mefisteles nie ma Prawdziwego Widzenia) + Czarne ostrze kleski. Jesli Mefistofeles je rozwali przyzywasz kolejne. Nie tylko zadaja mu obrazenia, ale i maja szanse na szybsze zabicie go.
2) Podpakowanie sie i rzucenie na siebie przedluzonej Kwasowej Opoki Mestila. A potem stoisz, leczysz sie jesli trzeba i pozwalasz by Mefistofeles sam sie o Ciebie zabil. Jesli chcesz, mozesz go tez potraktowac Melfami, czy dowolnym innych zakleciem kwasowym, ale sama Opoka powinna wystarczyc.
Walka magiem wymaga jednej, waznej zmiany. Trzeba zapomniec o tym, ze najpotezniejszymi czarami sa Izaaki i darowac je sobie zupelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 22:00, Kostka XXL napisał:

I kolejne moje pytanie, mianowicie jak nalezy pokonac te miecze w grobowcu Nevara w czarnymstawie(zawsze
mnie pokonają, jest na nie jakis dobry sposób)??

Ja biegałem na około tego grobowca i po kolei ubijałem mieczyki i łykałem płyny regeneracyjne. Ale możesz np. użyć mikstury niewidzialności i wtedy nie musisz z mieczykami walczyć. Faktem jest, że trudno je pokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeżeli grasz facetem, to się nie przejmuj - ten romansik

Dnia 21.01.2007 o 21:32, kamiln napisał:

może dokończyc tylko kobieta, tak jak z aribeth może do końca gadac tylko facet

A widzisz, gram mężczyzną :)
Przytakiwałem mu, mówiłem że to było konieczne i na końcu powiedział tylko że kiedyś zechce usłyszeć mojej opowieści... The End. Ale skoro tak, to biorę się za gadkę z Aribeth ^^ Wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tą miksturą niewidzialnosci. Z Tomem (mój towarzysz) "zerwe" na chwile umowe przed drzwiami bo mi go zawsze zabijają te miecze. A jak wypije tą miksture to będe mogł bić te miecze a one mnie nie (bo nigdy tej mikstury nie piłem a mam ze 4 buteleczki), na długo ta mikstura starcza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczytałem save''a z początku obszaru.
I teraz mam kolejny problem- nie wiem jak otworzyc drzwi w Wielkim Cmentarzu i Dziwny Budynek (k. wejścia na Cmentarz). O ile pamiętam zamknięte były jeszcze drzwi w Kryptach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 23:22, Kostka XXL napisał:

A jak wypije tą miksture to będe mogł bić te miecze a one mnie nie (bo nigdy tej mikstury nie piłem a mam ze 4 buteleczki),


Aż tak łatwo to z tą miksturą nie ma, jak ją wypijesz to jesteś niewidzialny do czasu skończenia jej działania lub do momentu, w którym kogoś zaatakujesz. Tak więc ten Twój plan do końca nie zadziała ;).
Jeśli chcesz koniecznie zabić te miecze to niestety mikstura w niczym Ci tu nie pomoże (wypij inne: siły byka, wytrzymałości itp).
Napisałem o tej miksturze tylko po to żebyś miał możliwość wykraść skarby Nevera bez bójki z mieczami (bo faktycznie trudno je pokonać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam kilka pytanek. ;) A oto one:
W dodatku "Hordy Podmroku" dodano możliwość wykuwania broni i pancerzy, lecz moja postać ma za słabe skille. Czy mogę wykuć tę broń u jakiegoś NPC? Czy mogę u NPC zmienić wygląd broni? Jaki poziom wykuwania zbroi/broni powinienem mieć aby móc wykuwać? Gdzie mogę znaleźć składniki do broni i zbroi? Gram w chwili obecnej w kampanię z podstawki.

Z góry serdecznie dziękuję,
pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 09:36, The Lurker napisał:

Witam,
mam kilka pytanek. ;) A oto one:

Jak w Hordzie Podmroku, to w Hordzie Podmroku, nie dziw się że grając w podstawkę nigdzie nie możesz znaleźć kowali którzy zmienią, albo ulepszą twoją zbroję.
Nie wiem jak ze szkoleniem się(bo swojej postaci w tej dziedzinie nie szkoliłem) ale o ile pamiętam nie było możliwości zmieniania wyglądu zbroi u jakiegoś NPC. Co innego broń... można ją ulepszyć chyba już w pierwszym dodatku u jakiegoś NPC( nie pamiętam tylko kiedy) natomiast w drugim dodatku można to zrobić,ale raczej już pod koniec gry( ostani rozdział chyba)
P.S W grę dawno nie grałem,więc mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować