• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
szymekkuki

Grzejący się komputer

Pytanie

Podczas gry komputer się wyłącza. Kiedyś miałem zasilacz 550 W dałem na komputer gwarancję i zmienili mi na
400 W. Założyli jakiś inny wentylatorek na karcie. Przez pewien czas się nie wyłączał a teraz jak się ogrzewa w domu to się wyłącza. Ściągłem EVERESTA ale nie pokazuje temperatury. Co mam zrobić ?
Karta GeForce 9600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.11.2010 o 22:33, szymekkuki napisał:

Podczas gry komputer się wyłącza. Kiedyś miałem zasilacz 550 W dałem na komputer gwarancję
i zmienili mi na
400 W. Założyli jakiś inny wentylatorek na karcie. Przez pewien czas się nie wyłączał
a teraz jak się ogrzewa w domu to się wyłącza. Ściągłem EVERESTA ale nie pokazuje temperatury.
Co mam zrobić ?
Karta GeForce 9600


Po pierwsze jaka maka zasilacza ? Po drugie daj screena z everesta może coś wywnioskujemy. Po 3 Może zasilacz nie wytrzymuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

9600gt spokojnie działa an zasilaczu 350w (u mnie był to ibox)
zainstaluj vtune pokazuje temperaturę na karcie(tylko że karty tego typu wytrzymują do 90 stopni jak nie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli ten komputer masz już od dłuższego czasu to sprawdź czy nie zapchał się kurzem lub czy w wiatraczki nie wkręciła się znaczna ilość sierści np kota.

Temperaturę powinieneś móc zobaczyć w sterownikach karty. Niestety nie poinstruuję cię, gdzie to dokładnie jest bo już dawno nie miałem żadnego GeForce''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To nie musi być wina karty graficznej. Przeczyść wiatraczek i radiator od procesora, procesor bardzo nie lubi się grzać. Ja też miałem kiedyś podobne problemy, albo komputer się wyłanczał albo rozmazywał się ekran. Wszysko było spowodowane przez procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Marka zasilacza to jakaś FEEL III-400ATX . Ściągłem SpeedFan 4.39
Gpu 45 C
temp1 37 C
temp2 37 C
temp3 86 C
Core 40 C
Podczas gry temp 3 podskakuje na 100 C. A Core na 52 C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować