• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Problem z połączeniem do internetu (Orange freedom, router Cerberus P 6311-07A, win 7)

Pytanie

Mam problem z internetem. Wczoraj rano wszystko było w porządku, ale nagle jak to bywa w takich przypadkach była krótka przerwa w dostawie energii elektrycznej (prąd uciekł) i niestety samoistnie nastąpił reset. Rzadko, ale kiedyś się to zdarzało, ale bez konsekwencji takich jak wczoraj. Po ponownym uruchomieniu nie mogłem się połączyć do sieci...
Zresetowałem ustawienia routera, potem ustawiłem je jak trzeba i dalej problem.

Wygląda na to, że to coś z pecetem, po zrobieniu diagnozy problemu windowsowym narzędziem wyszło mi, że jest problem z połączeniem serwera DNS.
W sieci wyczytałem, że pomóc może wyłączenie automatycznego pobierania adresów DNS i ręczne wpisanie adresów serwerów openDNS, tego jeszcze nie przetestowałem, zrobię to za chwilę, ale wątpię by pomogło.

Na razie wykluczam, że problem leży po stronie usługodawcy, jakoś nigdy nie było problemów i to zbyt duży zbieg okoliczności, że akurat w czasie tych kilku sekund niedoboru prądu mnie odłączyli :P


Jeśli ktoś ma jakieś rady to radźcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Wyłącz programy antywirusowe, albo najlepiej odinstaluj i wyłącz barierę systemu windows. Mi przez to komputer nie chciał się połączyć z internetem, i nie mogłem zainstalować rutera. I też mam internet z orange to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.11.2010 o 18:16, Jeniwar napisał:

Wyłącz programy antywirusowe, albo najlepiej odinstaluj i wyłącz barierę systemu windows.
Mi przez to komputer nie chciał się połączyć z internetem, i nie mogłem zainstalować
rutera. I też mam internet z orange to wiem.


Obejdzie się bez tego, ale dzieki za odp ;)

Nie wiem czy to przez to, ale wpisałem ręcznie te adresy DNS i po zapisaniu ustawień po chwili się połączyło i internet działa :D

P.S. proszę o nie zamykanie tego tematu przez pewien czas, bo nigdy nic nie wiadomo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam router i dostawcę internetu takie jak ty. Mi np. pomagało odczekanie kilku/kilkunastu godzin. A interesuje mnie to gdzie ty wpisałeś te adresy? Ja nigdzie takiego czegoś nie mogę znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.11.2010 o 20:04, Czarek188 napisał:

Mam router i dostawcę internetu takie jak ty. Mi np. pomagało odczekanie kilku/kilkunastu
godzin.


Brak połączenia do sieci zdarzył mi się pierwszy raz od ponad 1,5 roku użytkowania, ale z 30 parę godzin czekałem, więc u mnie odczekanie nie pomogło ;)

Dnia 20.11.2010 o 20:04, Czarek188 napisał:

A interesuje mnie to gdzie ty wpisałeś te adresy? Ja nigdzie takiego czegoś nie
mogę znaleźć...


Wejdź "do" routera przez przeglądarkę http://192.168.1.100/ (wszystkie routery z tej serii mają standardowo takie ip), kliknij na interface setup, klik na LAN i w rubryce DNS:

DNS Relay: Use user tratatata only
Primary DNS Server: 217.116.100.65
Secondary DNS Server: 217.116.100.66

I na koniec koniecznie naciśnij SAVE. Mi po zapisaniu po kilku chwilach internet wrócił :D

Adresy serwerów do kwestia dowolna, w necie tego pełno jest. Jak znajdziesz se dobre adresy to one mogą lekko przyśpieszyć czas wczytywania stron internetowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wielkie dzięki. Z tego co wyczytałem w internecie to zanik internetu na większości cerberusów to częsty przypadek. Gdy nie będę miał neta to spróbuje tak zrobić. Jeszcze raz wielkie dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować