Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - rekordowe zainteresowanie Edycją Kolekcjonerską!

87 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2010 o 17:05, maniekk napisał:

Z tego, co pamiętam, początkowo było 2999 egzemplarzy. Po jakimś czasie pojawiła
się
kolejna partia (chyba 1500, ale nie jestem pewien), co lekko "zbulserwowało" niektórych.

Jak to naprawdę było z EK Wiedźmina 1:
http://www.gram.pl/news_9Q7fJO7_Wiedzmin_oficjalna_informacja_CD_Projekt_w_kwestii_ilosci_poszczegolnych_wydan_gry.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 09:05, Nalfein napisał:


To były czasy... Vojtas jeszcze Brygadzistą był :D:D:D

A abstrahując od historii EK W1, zadałem kulturulalne pytanie Akne w kwestii koszulek ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=63250&pid=406), może byśmy jakąś petycyję do CDPR wystosowali o dorzucenie ich również do kolekcjonerki dwójki?

Ja swoją koszulkę niedługo będę musiał chyba na szmaty przeznaczyć, na szczęście mam niecny plan wycięcia logo (które pozostało w stanie, mniej więcej, nienaruszonym) i naszycia go na jakąś bluzę. Nie ukrywam, że miło by było uzyskać jakiś "zamiennik".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy pójdą na to ze koszulka dodatkowo do EK wątpię , chociaż pomyśleć to dało by to lepszą sprzedaż bo chyba każdy chciałby zobaczyć w EK koszulkę bardziej niż głowę Geralta.

Próbować zawsze można , może coś pozytywnego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 08:53, Ring5 napisał:

Daleki jestem od usprawiedliwiania kogokolwiek, ale... czy to przypadkiem nie jest tak,
iż wtedy gram.pl było jeszcze częścią CDP? Bo tak mi się wydaje, ale głowy nie dam. I
wtedy to chyba CDP dało plamę. Nie pierwszy, nota bene, raz, bo podobna sytuacja zaistniała
kilka miesięcy później, gdy przyszło do premiery Gears of War i nagle się okazało, że
tak skutecznie zabezpieczyli płyty, że te nie dawały się odpalić :D


Fakt, wtedy Gram było częścią CDP. Dlatego teraz mam nadzieję na brak wpadki - gdyby Gram dalej było częścią CDP, nie miałbym tej nadziei :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 09:24, karolekx23x napisał:

bo chyba każdy chciałby zobaczyć w EK koszulkę bardziej niż głowę
Geralta.


Ja bym nie chciał, bo za dużo ich już mam... (kiedyś koszulki, co może niektórym wydać się niewyobrażalne, były elementami regularnej wersji gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 17:07, Tenebrael napisał:

A ja jeszcze nie wiem. Na razie moje zamówienie jest już złożone na Gram.pl. Obiecują
wysyłkę 2 dni przed premierą, czyli w dniu premiery max powinienem mieć. Wybrałem płatność
przy odbiorze, więc jeśli okaże się, że Gram.pl słowa nie dotrzyma, i w dzień premiery
gry u mnie nie będzie, to łaski bez - pójdę i kupię w Empiku, a na Gram się wypnę.


i po co takie paplanie skoro dopiero pisales ze na 100% nie kupisz tu kolekcjonerki, a tu prosze jaka choragiewka na wietrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rekordowe zainteresowanie, rekordowa ilość zamówień a potem...

- Rekordowy brak potwierdzeń dla zamówienia
- Rekordowa ilość aukcji wiedźmina 2 na Allegro [jeśli np gra okaże się pociętym na tysiąc pięćset DLC badziewiem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 11:25, Pietro87 napisał:

Rekordowe zainteresowanie, rekordowa ilość zamówień a potem...

- Rekordowy brak potwierdzeń dla zamówienia
- Rekordowa ilość aukcji wiedźmina 2 na Allegro [jeśli np gra okaże się pociętym na tysiąc
pięćset DLC badziewiem]


Te drugie pocięty na DCL oby nie , wtedy to bym był zawiedziony jak na pewno inni. Mam nadzieje ze CDP Red czegoś takiego nie zrobi.I ze gra z dodatkowymi misjami starczy na 50-60 h co najmniej.

Rekordowy brak potwierdzeń może być , będzie jakiś procent tych co zrezygnują , na allegro na pewno będzie tego sporo co nie mam wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze tyle osób za grę zapłaciło co ją zamówiło byłoby świetnie ... A na pewno będzie tak, że spora część zrezygnuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 13:24, Codipar napisał:

Żeby jeszcze tyle osób za grę zapłaciło co ją zamówiło byłoby świetnie ... A na pewno
będzie tak, że spora część zrezygnuje ...


Nie wiem, skąd biorą się te pesymistyczne przewidywania w rodzaju "wiele osób zrezygnuje". Tak, owszem, niektórzy na pewno zrezygnują. Jedni, bo akurat nie będzie kasy, inni - bo ktoś im już Wiedźmina kupił, jeszcze inni uznają, że jednak nie są zainteresowani tym tytułem. To normalne przy pre-orderach. Wiedźmin nie jest tu akurat żadnym wyjątkiem. Ale skąd, jak rany, przekonanie, że będzie to "spora część", "większość", "wiele osób" itp.?

Naprawdę nie łapię mentalności moich rodaków. Narzekanie, utyskiwanie, krytykanctwo i czarnowidztwo - typowe przejawy naszego toku myślenia. "Musi być źle" - a ja pytam: dlaczego, do jasnej cholery, miałoby niby być źle? Dlaczego Wiedźmin nie miałby odnieść jeszcze większego sukcesu, niż pierwsza część? Bo niektórym by to pasowało? Bo można by było znowu komuś dokopać, polepszając tym samym własne samopoczucie, lecząc kompleksy czy poprawiając zaniżone poczucie własnej wartości?

Gram.pl podaje, że ponad połowa EK już się rozeszła - I BARDZO DOBRZE! Brawa dla CDPR za to, że stworzyli grę na światowym poziomie, która przyciąga tłumy! Niech tworzą dalej! Jest jeszcze Jakub Wędrowycz, jest Mordimer Madderdin! Ale nie... po co? Przecież i tak "spora część zrezygnuje"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc sporo nie miałem w cale na myśli większej części ale jeśli liczyć 230 zł za 1.000 egzemplarzy, które pewnie zostaną odwołane to już będzie sporo ... tym bardziej, że wiele osób zamówiło po kilka egzemplarzy aby odsprzedać je na allegro czy ebay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 14:01, Codipar napisał:

Pisząc sporo nie miałem w cale na myśli większej części ale jeśli liczyć 230 zł za 1.000
egzemplarzy, które pewnie zostaną odwołane to już będzie sporo ... tym bardziej, że wiele
osób zamówiło po kilka egzemplarzy aby odsprzedać je na allegro czy ebay.


1) Nie wiem, skąd wytrzasnąłeś liczbę 1000.
2) Nikt nie mógł zamówić po kilka egzemplarzy, gdyż wprowadzono limit 2 sztuk na konto. Owszem, pewnie kilku cwaniaczków się znalazło, którzy pozakładali sobie po kilka kont, tyle tylko, że mija się to kompletnie z celem, bo tak naprawdę to największe zainteresowanie było numerami 1-999, które rozeszły się w ciągu kilkunastu minut. Ja mam wpisaną jako godzinę zamówienia 19:06, a numer kolekcjonerki to aż 712...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 11:12, pobite_gary napisał:

i po co takie paplanie skoro dopiero pisales ze na 100% nie kupisz tu kolekcjonerki,
a tu prosze jaka choragiewka na wietrze :D


Po to, że znalazłem bardzo prosty sposób, by z jednej strony móc mieć ten dzień czy dwa wcześniej, jeśli wszystko na Gram wypali, a z drugiej strony, jeśli znowu będą jazdy, to mam otwartą drogę do zakupu w Empiku w dniu premiery.

Innymi słowy, daję Gram kredyt zaufania, ale jednocześnie nie na tyle, by wpłacać im już teraz kasę na konto :P Proste? A jakże. Bezpieczne? Owszem.

Ring5

Wniosek taki stąd, że przy pierwszym Wiedźminie była podobna sytuacja. Też zamówienia na EK rozeszły się w trymiga, a potem tyle osób porezygnowało, że nawet dodatkowe "zapisy" na EK robili.

Ponadto, widzisz, ja bym tego nie wytykał, gdyby nie nieco hej-do-przodu postawa Gramu, który chełpi się, ile to już EK się SPRZEDAŁO. Więc prostuję, że nie SPRZEDAŁO, za ZAMÓWIŁO - a ile z tych 5000 zamówień rzeczywiście się sprzeda w dniu premiery, to sprawa niepewna.

Rozumiem szczęście Gram''u, że tak ładnie im zamówienia idą, ale jednak miło by było, aby nie zaciemniali faktów - to jak na razie jedynie zamówienia, nic więcej.

EDIT:

Konkretnie chodzi mi o te cytaty z newsa:

"Jak widać rozsądna cena wystarczyła, by pobity został rekord sprzedaży Edycji Kolekcjonerskiej w naszym kraju. "

a także:

"Połowa nakładu EK już ma swoich właścicieli"

Po prostu, Gram.pl już dzieli skórę na niedźwiedziu, jakby egzemplarze EK już sie SPRZEDAŁY. Mój komentarz miał tu jedynie ostudzić nieco hurra-optymistyczne nastroje, bo zamówienie to jeszcze nie sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT 2:

Swoją drogą, cytat ze strony do zamawiania:

"Edycja Kolekcjonerska gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dostępna jest wyłącznie w sklepie gram.pl."

Ekhem, trzymam za słowo, i skonfrontuję z faktami w dniu premiery :P Bo o ile pamiętam, pierwsza EK Wiedźmina też miałą być dostępna TYLKO na gram.pl - a okazało się, że byłą też w Empikach i Media Marktach, i to sporo wcześniej, niż u graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena edycji kolekcjonerskiej jest bardzo dobrą ceną, ale niektórym zawsze będzie źle. Niestety, niezależnie od zaangażowania developerów i szacunku żywionego wobec graczy, gra jest po to by robić kasę,a EK na którą nakręcono wielki hype jest na to świetną okazją. Spodziewałem się ceny wyższej, tym bardziej, że pozycja może być warta swoich pieniędzy w kontekście jakości ci ilości frajdy, jaką będzie dawało granie, a dodatki też są bardzo fajne.

@Ring5
Rozumiem, że mogłeś mieć okazję zagrać tu i tam, ale jeżeli ujmiemy zwrot "światowy poziom" w domyślną definicję, to nie sądzę, że udostępniona Tobie wersja mogłaby Ci pozwolić stwierdzić z całą odpowiedzialnością, że W2 będzie grą na światowym poziomie. Bo nadal może się okazać, że będzie to poziom choćby średni. Ofkors nie wierzysz w to i ja również, ale wydaje mi się, że należy brać taki scenariusz pod uwagę, pamiętając, ile gier mających być tytułami legendarnymi okazywało się grami średnimi lub nawet żałosnymi, choćby w ostatnim roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 14:14, Tenebrael napisał:

Wniosek taki stąd, że przy pierwszym Wiedźminie była podobna sytuacja. Też zamówienia
na EK rozeszły się w trymiga, a potem tyle osób porezygnowało, że nawet dodatkowe "zapisy"
na EK robili.


Z tego, co pamiętam, to tworzona była lista rezerwowa, ale w momencie rozpoczęcia pre-ordera, gdy a) padły serwery i dostać się na stronę mogli nieliczni, b) cały nakład rozszedł się błyskawicznie, c) chyba nie było limitu zamówień i ludzie rzeczywiście brali po kilka sztuk.

Dnia 26.11.2010 o 14:14, Tenebrael napisał:

Ponadto, widzisz, ja bym tego nie wytykał, gdyby nie nieco hej-do-przodu postawa Gramu,
który chełpi się, ile to już EK się SPRZEDAŁO. Więc prostuję, że nie SPRZEDAŁO, za ZAMÓWIŁO
- a ile z tych 5000 zamówień rzeczywiście się sprzeda w dniu premiery, to sprawa niepewna.


Powiem tak - nie wiem, z jakiego założenia wychodzi gram, ja wychodzę z takiego, że umowa to umowa - deklaruję się, że kupię, to kupuję, a nie sieję ferment, najpierw mówiąc, że zamówię, a potem rezygnując. Bądźmy poważni, jak rany.

A że sformułowali to w ten, a nie inny sposób... cóż, bywa.

Dnia 26.11.2010 o 14:14, Tenebrael napisał:

Ekhem, trzymam za słowo, i skonfrontuję z faktami w dniu premiery :P Bo o ile pamiętam, pierwsza EK
Wiedźmina też miałą być dostępna TYLKO na gram.pl - a okazało się, że byłą też w Empikach i Media
Marktach, i to sporo wcześniej, niż u graczy.


I tu się mylisz, zresztą link do stosownego newsa był niedawno podany:

http://www.gram.pl/news_9Q7fJO7_Wiedzmin_oficjalna_informacja_CD_Projekt_w_kwestii_ilosci_poszczegolnych_wydan_gry.html

Edycja Kolekcjonerska Wiedźmina została wyprodukowana w nakładzie 3200 egz. z tego do sprzedaży bezpośredniej przez sklep Gram.pl zostało przeznaczone 2700 egz. Do sprzedaży pośredniej w sieciach handlowych (EMPiK oraz Media Markt i Saturn) trafiło 300 egz. W związku z wieloma prośbami ze strony graczy, którzy nie zdążyli zarezerwować edycji kolekcjonerskiej oraz w powiązaniu z realizowaną przez sklep gram.pl akcją charytatywną, 200 egz. z puli przeznaczonej na działania marketingowe zostało dodatkowo przeznaczone do sprzedaży.

Co do tego, że gra dotarła do graczy z opóźnieniem, to ponownie przypomnę - wtedy Gram.pl było jeszcze częścią CDP. A to CDP dało ciała z dodatkami do kolekcjonerki, które ostatecznie zostały dosłane po jakimś czasie.

Jak będzie tym razem - zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 14:32, Siriondel napisał:

Rozumiem, że mogłeś mieć okazję zagrać tu i tam


Chyba nie zrozumiałeś... Ja mówiłem o PIERWSZEJ części Wiedźmina. O tym, jaka będzie druga część, przekonamy się tak naprawdę bliżej premiery, gdy zaczną się pojawiać filmiki z gameplay''em (i to nie z jakiejś wczesnej wersji alfa/beta). Do tej pory widziałem filmik o wielowątkowości, który sam w sobie mnie bardzo pozytywnie zaskoczył niesamowicie wysokim poziomem dubbingu. Po tym filmiku napaliłem się na anglojęzyczną wersję Wiedźmina (czy może Witchera?) i naprawdę liczę na to, że takowa wejdzie w skład kolekcjonerki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować