Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2008 o 17:09, mrosi napisał:

> może to kwestia konfiguracji sprzętowej - na płytach gigabyte działa poprawnie bez doinstalowywania

> sterownika AHCi też probowałem - modele pod AMD na chipsetach nforce 5xx oraz geforce7xx0


Aaaa widzisz.... A ja to robię pod IntelX38... Może stąd wynika różnica...

może i tak, pod intela jakoś nie wychodzi mi skladać, a jak wychodzi to jakieś celeronki biurowe. Choć pomyślę nad serią e8x00 nieźle się zapowiada. Obie platformy są mi znane i intel i AMDi w obu platformach mam kompy zarówno stacjonarne jak i mobilne łącznie 5 sztuk:P nie są to demony predkości ale w przyszłym roku już mam zaplanowane cos EXTRA, w sumie to dobrze bo zapowiada sie malutka rewolucja w sprzęcie(nowe rewizje procków wejdą, karty graficznei oczywiście pamięci DDR3 może stanieją do znośnego poziomu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie kupowałbym DDR3. Podobno mają stanieć do poziomu 10% wyższej ceny niż DDR2. W obliczu tego, że są wydajniejsze o ~5% od DDR2, gra nie warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 14:39, mrosi napisał:

/.../

Nie kupowałbym DDR3. Podobno mają stanieć do poziomu 10% wyższej ceny niż DDR2. W obliczu tego,
że są wydajniejsze o ~5% od DDR2, gra nie warta świeczki.

zobaczymy co będzie za rok, nowe podstawki itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma Vistę 64 bit i może napisać jak się na niej pracuje? Chodzi mi czy są problemy z kompatybilnością programów czy gry chodzą płynnie, jak szybko działa, ile ramów pożera i miejsca na twardzielu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 15:28, Seccolo napisał:

Czy ktoś ma Vistę 64 bit i może napisać jak się na niej pracuje? Chodzi mi czy są problemy
z kompatybilnością programów czy gry chodzą płynnie, jak szybko działa, ile ramów pożera i
miejsca na twardzielu?

vista 32bit - ok 9GB wszystko włączone(odzyskiwanie systemu itp) Vista 64bit ok 12GB (te same ustawienia) - z kompatybilnością nie ma większych problemow - warunkiem jest pełna aktualizacja systemu. Na systemie pracuje się nieźle ale potrzeba jest 2GB ram aby Vista rozwineła skrzydełka, wtedy nie masz jakich dziwnych przymuleń itp. System jest bardzo stabilny i się nie wiesza. Prawdziwe wykorzystanie procesorów wielordzeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 15:28, Seccolo napisał:

Czy ktoś ma Vistę 64 bit i może napisać jak się na niej pracuje? Chodzi mi czy są problemy
z kompatybilnością programów czy gry chodzą płynnie, jak szybko działa, ile ramów pożera i
miejsca na twardzielu?

i do 64 bit wszystkie stery muszą być podpisane cyfrowo jak nie to nie zainstalujesz - sprzętu lub oprogramowanie więc się upewnij że wszystko co używasz ma takie sterowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 10:54, scott napisał:

i do 64 bit wszystkie stery muszą być podpisane cyfrowo jak nie to nie zainstalujesz - sprzętu
lub oprogramowanie więc się upewnij że wszystko co używasz ma takie sterowniki


To dlaczego mogłem zainstalować sterowniki referencyjne EVGA, które nie są podpisane cyfrowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 14:39, mrosi napisał:

/.../

Nie kupowałbym DDR3. Podobno mają stanieć do poziomu 10% wyższej ceny niż DDR2. W obliczu tego,
że są wydajniejsze o ~5% od DDR2, gra nie warta świeczki.

W zasadzie masz rację. W zasadzie, bo zanim DDR3 stanieją do poziomu o 10% wyższego, niż DDR2, to DDR2 zdrożeją o jakieś 40-50%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 17:33, KrzysztofMarek napisał:

W zasadzie masz rację. W zasadzie, bo zanim DDR3 stanieją do poziomu o 10% wyższego, niż DDR2,
to DDR2 zdrożeją o jakieś 40-50%...


To już nam raczej nie grozi. Nie pamiętam dokładnie gdzie, ale przeczytałem, że we wrześniu tego roku mają wyjść DDR4 (wyprodukowane przez - co ciekawe - Samsunga). Pamięci pewnie (jak to zwykle bywa) pozamieniają się pozycjami cenowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 14:55, konyho napisał:

Ja mam jedno pytanie. Czy można miec 2 systemy operacyjne na kompie??Z góry dzięki.

DJ Danielus już Ci odpowiedział, ja dodałbym, że lepiej jest, jak każdy jest na oddzielnym dysku fizycznym i lepiej jest instalować najpierw "niższy" system a później wyższy (np. najpierw Win98 a potem Win2000). Ale można mieć oba na tym samym dysku albo nawet dwa te same na jednym dysku. Ale dwa te same na jednym dysku, to już proszenie się o kłopoty ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 17:37, mrosi napisał:

> /.../> To już nam raczej nie grozi. Nie pamiętam dokładnie gdzie, ale przeczytałem, /.../

Ja też przeczytałem (bo niby skąd sam bym o tym wiedział), że w najbliższych tygodniach DDR2 zdrożeją... Podobno analitycy rynkowi tak twierdzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 17:41, KrzysztofMarek napisał:

Ja też przeczytałem (bo niby skąd sam bym o tym wiedział), że w najbliższych tygodniach DDR2
zdrożeją... Podobno analitycy rynkowi tak twierdzą...


Może powiesz, że jestem samolubny, ale mam już 4GB więc nie za bardzo się tym przejmuję. Choć nie powiem - z lekka się zdenerwowałem, kiedy okazało się, że za drugi komplet kości przyszło mi zapłacić 240PLN, gdzie rok wcześniej za identyczny zapłaciłem ponad 600PLN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 17:48, mrosi napisał:

> /.../ kiedy okazało się, że za drugi komplet kości przyszło
mi zapłacić 240PLN, gdzie rok wcześniej za identyczny zapłaciłem ponad 600PLN...

Gdybym ja kupował teraz komputer, który Ty kupiłeś rok temu, pewnie zapłaciłbym połowę ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 17:52, KrzysztofMarek napisał:

Gdybym ja kupował teraz komputer, który Ty kupiłeś rok temu, pewnie zapłaciłbym połowę ;-P


Rozumiem, że to w ramach pocieszenia...? :-(
To jest niestety prawda. I nikt nie jest w stanie tego przeskoczyć. Pociechą jest to, że w sumie dzięki przypadkowej awarii grafiki nadal mam aktualnie topowy model. Fakt, reszta to już była własna inwencja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 10:54, scott napisał:

> Czy ktoś ma Vistę 64 bit i może napisać jak się na niej pracuje? Chodzi mi czy są problemy

> z kompatybilnością programów czy gry chodzą płynnie, jak szybko działa, ile ramów pożera
i
> miejsca na twardzielu?
i do 64 bit wszystkie stery muszą być podpisane cyfrowo jak nie to nie zainstalujesz - sprzętu
lub oprogramowanie więc się upewnij że wszystko co używasz ma takie sterowniki

nie muszą być podpisane cyfrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 10:54, scott napisał:

i do 64 bit wszystkie stery muszą być podpisane cyfrowo jak nie to nie zainstalujesz - sprzętu
lub oprogramowanie więc się upewnij że wszystko co używasz ma takie sterowniki


A kto Ci takich bzdur naopowiadał, co? Bo chyba sam Visty 64 nie posiadasz, skoro takie rzeczy wypisujesz.

Instalacja sterowników bez podpisu cyfrowego po prostu wymaga ręcznego potwierdzenia i tyle.
Osobiście mam nawet stary 7-letni skaner Microteka (i niewiele starszą drukarkę HP), który teoretycznie w ogóle nie powinien pod Vistą chodzić, a jednak działa, a próżno szukać do niego sterowników podpisanych cyfrowo. Niewiarygodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować