Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2008 o 19:19, Tomek.czwa napisał:

> Co sądzicie o nowej wersi Visty!!
A wyszła jakaś nowa wersja bo nic nie słyszałem o tym za bardzo??


Pewnie mu o SP1 chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:23, wiejskichlop napisał:

> > Co sądzicie o nowej wersi Visty!!
> A wyszła jakaś nowa wersja bo nic nie słyszałem o tym za bardzo??

Pewnie mu o SP1 chodzi...

A chyba że tak. To z tego co wiem to jeszcze to jest beta więc jeszcze za wcześnie na wypowiadanie się w tym temacie, ale z tego co wiem to ma poprawiać szereg błędów no i jeden najważniejszy związany z pamięcią. No i sp1 ma blokować dotychczas znane sposoby na crackowanie visty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:17, WindowsXP CoB napisał:

to samo co o podstawie ....
syf... w cholerę serwisów bedzie trzeba by przestała straszyć ...


A jaki masz sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:26, Tomek.czwa napisał:

> > > Co sądzicie o nowej wersi Visty!!
> > A wyszła jakaś nowa wersja bo nic nie słyszałem o tym za bardzo??
>
> Pewnie mu o SP1 chodzi...
A chyba że tak. To z tego co wiem to jeszcze to jest beta więc jeszcze za wcześnie na
wypowiadanie się w tym temacie, ale z tego co wiem to ma poprawiać szereg błędów no i
jeden najważniejszy związany z pamięcią. No i sp1 ma blokować dotychczas znane sposoby
na crackowanie visty. Pozdrawiam

już nie beta tylko RTM i juz aktualizacje idą na anglojęzycznych kompach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2008 o 17:02, czaja24 napisał:

już nie beta tylko RTM i juz aktualizacje idą na anglojęzycznych kompach

no i to jest chore dla mnie - wersja pl ma być może pod koniec marca lub w kwietniu -
a opinie też nie są zachęcające .... no ale trzeba się będzie samemu przekonać - chodź wcale o tym głośno nie jest więc czarno widzę tego sp 1 - bo jak by był to sukces to by się chwalili....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 11:49, scott napisał:


> już nie beta tylko RTM i juz aktualizacje idą na anglojęzycznych kompach
no i to jest chore dla mnie - wersja pl ma być może pod koniec marca lub w kwietniu -

a opinie też nie są zachęcające .... no ale trzeba się będzie samemu przekonać - chodź
wcale o tym głośno nie jest więc czarno widzę tego sp 1 - bo jak by był to sukces to
by się chwalili....

No wiadomo że całego systemu to nie zmienia tylko najważniejsze błędy. A tak poza tym Vista to bardzo dobry system jeżeli się ma tylko odpowiedni komputer. Opinia wielu ludzi jest przesadzona to jakby mówić że Gothic 3 jest do d.... bo ma za duże wymagania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2008 o 11:51, Tomek.czwa napisał:

No wiadomo że całego systemu to nie zmienia tylko najważniejsze błędy. A tak poza tym
Vista to bardzo dobry system jeżeli się ma tylko odpowiedni komputer. Opinia wielu ludzi
jest przesadzona to jakby mówić że Gothic 3 jest do d.... bo ma za duże wymagania. Pozdrawiam

ja mam już wyrobione zdanie o viście - od mają na jej jadę obok xp i raczej przegrywa tą rywalizację z xp - a co do kompa to cóż :) jest odpowiedni
nikt nie oczekuje zmiany sytemu - ale jej zamulenie jest osłabiające + ciągłe rycie hdd i inne kwiatki - drm - nawet filmu nie idzie z kamerki sciągnąć poprawnie - ( mam canona i aby cokolwiek zobaczyć muszę pod xp ściągać ;/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą Tomek. Vista jest dobrym systemem choć nie tak dobrym jak XP. Jak dotąd nie miałem z Vistą większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2008 o 11:58, scott napisał:

ja mam już wyrobione zdanie o viście - od mają na jej jadę obok xp i raczej przegrywa
tą rywalizację z xp - a co do kompa to cóż :) jest odpowiedni
nikt nie oczekuje zmiany sytemu - ale jej zamulenie jest osłabiające + ciągłe rycie hdd
i inne kwiatki - drm - nawet filmu nie idzie z kamerki sciągnąć poprawnie - ( mam canona
i aby cokolwiek zobaczyć muszę pod xp ściągać ;/ )

To potwierdzają się tylko moje wcześniejsze przypuszczenia, mam viste prawie od początku premiery używałem ją również razem z xp. Później zainstalowałem wersje 64 bitową i już xp nie potrzebowałem po prostu jeżeli cosik nie grało przerzucałem się na alternatywne rozwiązania. Ale szczerze nie odczułem żadnych doczytów ani tego typu zamuleń. A co mnie zdziwiło vista włączała się szybciej od xp (przynajmniej miałem takie odczucie). Oczywiście nie neguję twojej postawy bo każdy ma prawo do własnego zdania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 12:03, Apollyon X napisał:

Zgadzam się z tobą Tomek. Vista jest dobrym systemem choć nie tak dobrym jak XP. Jak
dotąd nie miałem z Vistą większych problemów.

Może xp nie jest lepszy, ale lepiej przystosowany do dzisiejszych czasów. Za parę lat gdy większa liczba użytkowników będzie miałą jeszcze lepszy sprzęt i wszystkie programy będą już robione pod viste a nie xp to ta różnica się zatrze. A w końcu co trochę starsi użytkownicy komputerów mogą sobie przypomnieć sytuację jak wszyscy odrzucali xp i zostawali przy 98 uważając właśnie xp za niedopracowany, wymagający, na kótrym nie działa większa ilość aplikacji system. Dopiero koło 2003-04 roku masowo przechodzili na xp i docenili ten system (no ale nie wszyscy). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 12:06, Tomek.czwa napisał:


> ja mam już wyrobione zdanie o viście - od mają na jej jadę obok xp i raczej przegrywa

> tą rywalizację z xp - a co do kompa to cóż :) jest odpowiedni
> nikt nie oczekuje zmiany sytemu - ale jej zamulenie jest osłabiające + ciągłe rycie
hdd
> i inne kwiatki - drm - nawet filmu nie idzie z kamerki sciągnąć poprawnie - ( mam
canona
> i aby cokolwiek zobaczyć muszę pod xp ściągać ;/ )
To potwierdzają się tylko moje wcześniejsze przypuszczenia, mam viste prawie od początku
premiery używałem ją również razem z xp. Później zainstalowałem wersje 64 bitową i już
xp nie potrzebowałem po prostu jeżeli cosik nie grało przerzucałem się na alternatywne
rozwiązania. Ale szczerze nie odczułem żadnych doczytów ani tego typu zamuleń. A co mnie
zdziwiło vista włączała się szybciej od xp (przynajmniej miałem takie odczucie). Oczywiście
nie neguję twojej postawy bo każdy ma prawo do własnego zdania. Pozdrawiam

co do 64 bit - na oko działa sprawniej ale cóż mam kupioną 32bit (baardzo tego żałuje ) i tylko 64 bit testowałem przez 30 dni - nie chciało mi się bawić w przedłużanie aktywacji itd -
hym.. u mnie vista zdecydowanie wolniej się odpala niż xp - co się tyczy doczytywań - nie pisałem nic o tym tylko o ryciu hdd (coś sobie tam robi w tle - sam nie wiem co bo i indeksowanie wyłączyłem oraz automatyczne tworzenie punktów przywracania - które jest totalnym absurdem - po kilkunastu dniach może i ze 20 gb zajmować :P ) - ogólnie dziwi mnie ta zasobożerność visty - bo nie wiedzę nic w tym systemie co by ja usprawiedliwiało
inna rzecz to lubię sobie pograć,a większość gier lepiej (płynniej , bardziej komfortowo) działa pod xp (chodź by crisis czy company of heroes ) i tyle -
a co do mojego zdania to dla 64 bit jest na tak (mogę dać jej szanse kiedyś ale poczekam raczej na win7)-
32 bit - szkoda kasy lepiej xp ( no cóż mam ją i trzeba się przemęczyć )

cd.
>Może xp nie jest lepszy, ale lepiej przystosowany do dzisiejszych czasów. Za parę lat gdy większa liczba >użytkowników będzie miałą jeszcze lepszy sprzęt i wszystkie programy będą już robione pod viste a nie xp to ta >różnica się zatrze. A w końcu co trochę starsi użytkownicy komputerów mogą sobie przypomnieć sytuację jak >wszyscy odrzucali xp i zostawali przy 98 uważając właśnie xp za niedopracowany, wymagający, na kótrym nie >działa większa ilość aplikacji system. Dopiero koło 2003-04 roku masowo przechodzili na xp i docenili ten system >no ale nie wszyscy). Pozdrawiam

tu masz racje - za 2-3 lata będzie to wyglądać inaczej , co do adaptacji xp - pamiętam te czasy i było ciężko ale xp naprawdę był przełomem (stabilność robiła na mnie wrażenie duże )
tylko ja nadal się uprę przy 64 bitach - na 32 szkoda kasy -
co do lepszych kompów to co masz na myśli - z tego co wiem to vista nie wspiera aż tak wielordzeniowości a 4gb ramu to chyba za mało nie jest ? przecież 32 bit i tak tylko max 3 - 3,5 widzi i więcej nie zaadresuje
sam MS mówi że win 7 ma dopiero wspierać wielordzeniowość i z niej korzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 11:58, scott napisał:


> No wiadomo że całego systemu to nie zmienia tylko najważniejsze błędy. A tak poza
tym
> Vista to bardzo dobry system jeżeli się ma tylko odpowiedni komputer. Opinia wielu
ludzi
> jest przesadzona to jakby mówić że Gothic 3 jest do d.... bo ma za duże wymagania.
Pozdrawiam
ja mam już wyrobione zdanie o viście - od mają na jej jadę obok xp i raczej przegrywa
tą rywalizację z xp - a co do kompa to cóż :) jest odpowiedni
nikt nie oczekuje zmiany sytemu - ale jej zamulenie jest osłabiające + ciągłe rycie hdd
i inne kwiatki - drm - nawet filmu nie idzie z kamerki sciągnąć poprawnie - ( mam canona
i aby cokolwiek zobaczyć muszę pod xp ściągać ;/ )

ja akurat nie mialem problemów w z kamerką i zamuleniami kompa a kompy mam do visty takie sobie, tyle że 2GB ram i problemy znikają z ryciem dysku, sam system jest stabilniejszy od XP i bezpieczniejszy, a czy SP1 to sukces? Ciężko oceniać coś co jest poprawką - nie słyszałem też żeby patche do gier nazywano sukcesem, do wszelkich testów również pochodzę sceptycznie bo były przeprowadzone na kompilacjach beta lub RC, sprawdzę czy przypadkiem nie ma już anglojęzycznej poprawki(jeden system mam angielski, a dystrybucja SP1 jest dokonywana selektywnie i nie u wszystkich ją widać na update w tym samym czasie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2008 o 12:17, scott napisał:

co do 64 bit - na oko działa sprawniej ale cóż mam kupioną 32bit (baardzo tego żałuje
) i tylko 64 bit testowałem przez 30 dni - nie chciało mi się bawić w przedłużanie aktywacji
itd -
hym.. u mnie vista zdecydowanie wolniej się odpala niż xp - co się tyczy doczytywań
- nie pisałem nic o tym tylko o ryciu hdd (coś sobie tam robi w tle - sam nie wiem co
bo i indeksowanie wyłączyłem oraz automatyczne tworzenie punktów przywracania - które
jest totalnym absurdem - po kilkunastu dniach może i ze 20 gb zajmować :P ) - ogólnie
dziwi mnie ta zasobożerność visty - bo nie wiedzę nic w tym systemie co by ja usprawiedliwiało

inna rzecz to lubię sobie pograć,a większość gier lepiej (płynniej , bardziej komfortowo)
działa pod xp (chodź by crisis czy company of heroes ) i tyle -
a co do mojego zdania to dla 64 bit jest na tak (mogę dać jej szanse kiedyś ale poczekam
raczej na win7)-
32 bit - szkoda kasy lepiej xp ( no cóż mam ją i trzeba się przemęczyć )

No tak ja zdecydowałem się w końcu na 64bitową wersję bo jeżeli już vista no to wydawało mi się logiczne że lepiej bardziej przyszłościowe rozwiązanie. Ale tej różnicy w grach za bardzo nie odczujesz bo czy 85fps czy 78 to mała różncia prawie nie zauważalna, no ale w niektórych grach przy nie najwydajnieszym sprzęcie różncia może robić różnice. No ale za parę lat gdy 8800gtx będzie przeżytkiem to naprawdę różnicy w wdajności nie zauważsz zresztą było też tak że na 98 gry lepiej chodziły. Kwestia czasu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

)

Dnia 11.03.2008 o 12:17, scott napisał:

tylko ja nadal się uprę przy 64 bitach - na 32 szkoda kasy -
co do lepszych kompów to co masz na myśli - z tego co wiem to vista nie wspiera aż tak
wielordzeniowości a 4gb ramu to chyba za mało nie jest ? przecież 32 bit i tak tylko
max 3 - 3,5 widzi i więcej nie zaadresuje
sam MS mówi że win 7 ma dopiero wspierać wielordzeniowość i z niej korzystać

wspiera znacznie lepiej niż XP wystarczy popatrzeć na wykresy obciążenia procesora w czasie pracy i porównać je z XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 12:11, Tomek.czwa napisał:

Za parę lat gdy większa liczba użytkowników będzie miałą jeszcze lepszy sprzęt i wszystkie programy
będą już robione pod viste ...


Za parę lat MC wypuści nowy system i za przeproszeniem oleje Viste. Pomimo rozległej kampani Vista słabo się sprzedaje, a nowy system już dawno został zapowiedziany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2008 o 12:24, czaja24 napisał:

ja akurat nie mialem problemów w z kamerką i zamuleniami kompa a kompy mam do visty takie
sobie, tyle że 2GB ram i problemy znikają z ryciem dysku, sam system jest stabilniejszy

mom 4 gb:P - i nadal po włączeniu ryje - wkurza mnie to i tyle - co do kamerki podobny problem mam z frapsem jak robie klipy tyż nic nie widać czarny obraz ;o

Dnia 11.03.2008 o 12:24, czaja24 napisał:

od XP i bezpieczniejszy, a czy SP1 to sukces? Ciężko oceniać coś co jest poprawką -

owszem bezpieczeństwo poprawili co do stabilności - dla mnie tak samo z xp nie miałem problemów no może przed sp 1 do xp było gorzej

Dnia 11.03.2008 o 12:24, czaja24 napisał:

nie słyszałem też żeby patche do gier nazywano sukcesem, do wszelkich testów również

oj nie przesadzaj system to nie gra - sam MS zapewniał że sp1 poprawi super hiper viste a tera cisza !

Dnia 11.03.2008 o 12:24, czaja24 napisał:

pochodzę sceptycznie bo były przeprowadzone na kompilacjach beta lub RC, sprawdzę czy
przypadkiem nie ma już anglojęzycznej poprawki(jeden system mam angielski, a dystrybucja
SP1 jest dokonywana selektywnie i nie u wszystkich ją widać na update w tym samym czasie)

nom ja też dlatego napisałem że sam muszę ocenić - nawet pobrałem RC ale się wstrzymałem po opiniach że są problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2008 o 12:17, scott napisał:

tu masz racje - za 2-3 lata będzie to wyglądać inaczej , co do adaptacji xp - pamiętam
te czasy i było ciężko ale xp naprawdę był przełomem (stabilność robiła na mnie wrażenie
duże )
tylko ja nadal się uprę przy 64 bitach - na 32 szkoda kasy -
co do lepszych kompów to co masz na myśli - z tego co wiem to vista nie wspiera aż tak
wielordzeniowości a 4gb ramu to chyba za mało nie jest ? przecież 32 bit i tak tylko
max 3 - 3,5 widzi i więcej nie zaadresuje
sam MS mówi że win 7 ma dopiero wspierać wielordzeniowość i z niej korzystać

O lepszych kompach to chodziło mi dokładnie o to że teraz na core 2 duo 3,00GHz 2gb ram 8800gtx nie ma za dużo problemów. Większa ilość ram obsługiwana jest przez viste ale do pracy z samym systemem jest niepotrzebna. No ale zobaczysz jak ten sprzęt stanie się standarde (a już się prawie staję) a później nawet będzie traktowany jak kiedyś pentium 4 1,6GHz albo GeForce 2:D:D to różnica między xp a vista się naprawdę zatrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować