Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Jak juz pisalem na innych forach - takie jalowe dyskusje nie maja zadnego sensu a tylko podnosza co niektorym cisnienie. Niech sobie konserwatysci dzialaja na WinXP albo jeszcze na 2000, a ludzie otwarci na innowacje i majacy troche wiecej wiedzy o sprzecie i OS-ach niech korzystaja z Visty itp. - zaloze sie ze jak przyjdzie czas na Windows Seven to dyskusja sie przesunie i znowu bedzie chwalenie tym razem Visty a wszyscy beda jeczec na nowy system... i po jaka cholere ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 20:19, Cremek napisał:

zaloze sie ze jak przyjdzie czas na Windows Seven to
dyskusja sie przesunie i znowu bedzie chwalenie tym razem Visty a wszyscy beda jeczec
na nowy system... i po jaka cholere ?

Nie jestem tego taki pewny bo na Windows Millenium do dzisiaj większość narzeka, że nie wiadomo dlaczego ten system wyszedł i że nie był dobrze przygotowany.
Jeśli takie narzekanie trwa już tak długo, to nie ma tu mowy o jakiejś modzie na narzekanie na najnowszy "mało znany" system. I nie chodzi tu o konserwatystów i postępowców tylko o jakość produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>zaloze sie ze jak przyjdzie czas na Windows Seven to

Dnia 12.03.2008 o 20:19, Cremek napisał:

dyskusja sie przesunie i znowu bedzie chwalenie tym razem Visty a wszyscy beda jeczec
na nowy system... i po jaka cholere ?


Tutaj masz rację. To samo było z Winem 98 i XP. Najpierw psioczenie na 98, a potem masowa migracja bez urazy moresów na XP''eka. Ogólnie rzecz biorąc psioczy na Viste ten kto: a) nie ma pojęcia o OS-ach, b) nie widział Visty na oczy i mówi to co mama/wujek informatyk powiedzieli mu, c) po prostu instaluje system na 486, 8Mb ram, CD-Rom x8 i dziwi się, że mu nie chodzi. A jeszcze bardziej ogólnie rzecz biorąc... Nie pasi Vista ? NIE INSTALOWAĆ, A TYM BARDZIEJ NIE GADAĆ GŁUPOT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 22:31, pretorianie napisał:

> zaloze sie ze jak przyjdzie czas na Windows Seven to
> dyskusja sie przesunie i znowu bedzie chwalenie tym razem Visty a wszyscy beda jeczec

> na nowy system... i po jaka cholere ?
Nie jestem tego taki pewny bo na Windows Millenium do dzisiaj większość narzeka, że nie
wiadomo dlaczego ten system wyszedł i że nie był dobrze przygotowany.
Jeśli takie narzekanie trwa już tak długo, to nie ma tu mowy o jakiejś modzie na narzekanie
na najnowszy "mało znany" system. I nie chodzi tu o konserwatystów i postępowców tylko
o jakość produktu.

nie o jakość produktu tylko przyzwyczajenia użytkowników, z moich doświadczeń ME był znacznie stabilniejszy od 98SE, lepiej obsługiwał urządzenia a opinie pozostały bo pojawił się zaledwie rok później XP i zwyczajnie mała ilość userów przesiadła sięna ten system a znaczna większość nie widziała go na oczy ale wielkich informatyków to jest multum i większość wypowiada się na tematy o których nie ma pojecia. XP był lepszy od 98 i ME (choć na początku narzekań nie było końca a problemów mial znacznie więcej niż Vista). Natomiiast sam microsoft zastosował najprostszą sztuczkę socjologiczno marketingową w postaci "przyznania się do błędu" w postaci windows ME przez co załatwił sobie darmowa promocję XP... i nieważne tu było czy myślą tak jak mówia tylko ważne bylo że cały net huczał, wszystkie gazety, serwisy informacyjne trąbiły : "Microsoft przeprasza za ME wysluchał wszystkich userów i wypuszcza z przeprosinami XP - prawdziwą rewolucję..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 14:26, Tomek.czwa napisał:

To wymień mi te bardzo liczne bugi geniuszu.

Wszystkie :) ?

Dnia 12.03.2008 o 14:26, Tomek.czwa napisał:

No różnica między xp a 98 też była kolosalna totalna rewolucja prawda??

Trudno oczekiwać rewolucji jeżli chodzi o windowsy, ciągle wszystko to samo...

Dnia 12.03.2008 o 14:26, Tomek.czwa napisał:

A przecież vista od xp różni się tylko wyglądem nie??

XP można bardzo łatwo przerobić na Viste, jeżli chodzi o wygląd. Mamy wtedy system wyglądający tak samo, znacznie szybszy i lepiej połatany. Jakie więc argumenty przenawiają za kupnem Visty póki jest wsparcie dla XP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 22:31, pretorianie napisał:

Nie jestem tego taki pewny bo na Windows Millenium do dzisiaj większość narzeka, że nie
wiadomo dlaczego ten system wyszedł i że nie był dobrze przygotowany.
Jeśli takie narzekanie trwa już tak długo, to nie ma tu mowy o jakiejś modzie na narzekanie
na najnowszy "mało znany" system. I nie chodzi tu o konserwatystów i postępowców tylko
o jakość produktu.


Takie gadanie tylko utwierdza mnie w przekonaniu, ze informatyka stala sie niestety dziedzina do ktorej rosci sobie prawa kazdy kto potrafi zrobic z kompem cos wiecej niz go wlaczyc... Nie widze zadnych absolutnie racjonalnych przeslanek porownywania kompletnej porazki MS ktora byl WinME oparty na czasach DOS-owych gdzie usluga przywracania systemu potrafila zajac 100% czasu procesora i 50% pamieci przy dzialaniu w tle, gdzie system potrafil dostac zawalu przy jednoczesnej probie odczytu danych z dyskietki i CD-ROM-u do systemu dojrzalego, stabilnego i bezpiecznego jakim jest Vista, na jadrze ktorej oparto system ktory na amatorszcyzne nie moze sobie pozwolic czyli Srv 2008. Takie teksty swiadcza tylko o niedouczeniu/nieznajomosci tematu i sprowadzajac rzeczowe dyskusje do dziecinnych przepychanek. Na litosc boska przeciez MS nie chodzi z kijem po domach i kaze instalowac Viste - nie pasuje nie uzywaj proste przeciez mamy wolnosc wyboru - ale przynajmniej nie opluwaj czegos co moze widziales u kolegi a najbardziej zaawansowanym narzedziem administracyjnym jakiego uzywales jest prawdopodobnie aplet Dodaj/Usun Programy (vide Programy i Funkcje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 02:38, hehe napisał:

> A przecież vista od xp różni się tylko wyglądem nie??
XP można bardzo łatwo przerobić na Viste, jeżli chodzi o wygląd. Mamy wtedy system wyglądający
tak samo, znacznie szybszy i lepiej połatany. Jakie więc argumenty przenawiają za kupnem
Visty póki jest wsparcie dla XP ?


Mozna rowniez przerobic starego Passata na Subaru Impreze, jak to niedawno pokazywali w TVN Turbo ale po co ? - wnetrze zostanie to samo czyli syf and malaria ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To wymień mi te bardzo liczne bugi geniuszu.
Vista nie tyle ma bugi, ile w ogóle wadliwą koncepcję działania. Największą wadą systemów Windows jest możliwość całkowitego ich przekonfigurowania. Może to zrobić niezbyt świadomy użytkownik, albo wirus. Możliwych powodów awarii systemów typu Unix jest dosłownie kilka i większość są to poważne awarie sprzętowe (uszkodzenia pamięci, procesora, elektroniki na płycie. System Windows może przestać działać dosłownie "przez pomyłkę", a liczba możliwych przyczyn awarii systemu idzie w setki jak nie tysiące. Im bardziej skomplikowany system, tym jest gorzej. Rozwijając tę koncepcję działania dojdzie się kiedyś do sytuacji, w której projektanci systemu Windows przestaną nad nim panować. Jedna zmiana powodować będzie bowiem dziesiątki konsekwencji w różnych częściach systemu. Tak zaczyna być właśnie z Vistą.

> No różnica między xp a 98 też była kolosalna totalna rewolucja prawda??
98, to minimalnie przerobiony Win95B ze wszystkimi aktualizacjami. A potem poszły 4 generacje jąder systemów Windows (Me, 2K, XP i XP-SP2). Różnica była duża. Szkoda, że nie w tym co najważniejsze.

> A przecież vista od xp różni się tylko wyglądem nie??
Różni się wewnętrznym przepływem danych. Praktycznie zniszczono sprzętową akcelerację dźwięku, częściowo zepsuto akcelerację grafiki płaskiej (zabezpieczanie obrazu Video/HD). Dowalono mnóstwo modułów, które próbują pilnować i naprawiać to co inne moduły robią źle od zawsze (fragmentacja dysków, sieć, zabezpieczanie użytkownika przed samym sobą itd.).

Vista nie jest dobrze napisanym systemem. Wyjątek goni tam wyjątek. Można porównać Vistę do polskiego prawa. Mnóstwo regulacji, które więcej psują niż poprawiają, nie usuwa sie przyczyn problemów, lecz objawy. W efekcie mamy słabą wydajność i zajmowanie pamięci przez procesy, które są tak skomplikowane, że nikt nie wie do czego tak naprawdę służą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 02:38, hehe napisał:

> To wymień mi te bardzo liczne bugi geniuszu.
Wszystkie :) ?

> No różnica między xp a 98 też była kolosalna totalna rewolucja prawda??
Trudno oczekiwać rewolucji jeżli chodzi o windowsy, ciągle wszystko to samo...

> A przecież vista od xp różni się tylko wyglądem nie??
XP można bardzo łatwo przerobić na Viste, jeżli chodzi o wygląd. Mamy wtedy system wyglądający
tak samo, znacznie szybszy i lepiej połatany. Jakie więc argumenty przenawiają za kupnem
Visty póki jest wsparcie dla XP ?

Widzę że nie zrozumiałeś ironii, ale to szczegół. Nie będę tłumaczył bo jeżeli chcemy prowadzić dyskusję na jakimś tam poziomie to powinieneś przynajmniej znać pojęcie ironii albo choć umieć odróżniać takie zjawisko od zwykłego stwierdzenia. Nie przekonuje tu nikogo że vista jest super i kupujcie ją bo jest najlepsza i w ogóle the best. Ale też opanujmy się i nie piszmy fanaberii o niezliczonych Bugach. Jeżeli nasze nastawienie było by zawsze takie konserwatywne to człowiek by tak szybko się nie rozwijał, przecież jak to mówią człowiek uczy się na błędach nie można zostawić jednego systemu i całe życie robić pod niego aplikacje potrzebna jest jakaś rewolucja. Czasami wyjdzie to lepiej czasami mniej ale zawsze to jakiś krok na przód, nikt nie zmusza cię do kupowania tego systemu jeżeli uważasz go za nie odpowiedni do twoich potrzeb, ale też nie zniechęcajmy innych nieprawdziwymi i nieuargumentowanymi w większości tylko złośliwymi opiniami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o wadliwej koncepcji działania i siłą rzeczy nie wiem czy mam się zgodzić z Tobą czy też nie. Posiadam Vista Ultimate czyli najbogatszą wersję z wszystkimi najnowszymi poprawkami, dodatkami oraz aktualizacjami i to co jest najgorsze/bądź najlepsze to to, iż w sumie nie mam na co narzekać. Wszystko chodzi, żadnych problemów, każdy program, każda gra. Więc w czym jest problem ? Pracuję, gram, bawię się na tym systemie od dwóch lat (może trochę mniej) i do tej pory nie miałem żadnego formata, przywracania systemu ani czegoś co wpływało na moją pracę negatywnie. Więc powiedz mi czy problemy z Vista wynikają z nie umiejętnego korzystania z systemu czy może z tego, iż ktoś ma farta ktoś nie ? Bo większość moich znajomych również posiada Visty home bądź ultimate i każdy z nich za nic w świecie nie wrócił by na XP. A więc co jest grane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 14:39, oOreVenOo napisał:

Mówisz o wadliwej koncepcji działania i siłą rzeczy nie wiem czy mam się zgodzić z Tobą
czy też nie. Posiadam Vista Ultimate czyli najbogatszą wersję z wszystkimi najnowszymi
poprawkami, dodatkami oraz aktualizacjami i to co jest najgorsze/bądź najlepsze to to,
iż w sumie nie mam na co narzekać. Wszystko chodzi, żadnych problemów, każdy program,
każda gra. Więc w czym jest problem ? Pracuję, gram, bawię się na tym systemie od dwóch
lat (może trochę mniej) i do tej pory nie miałem żadnego formata, przywracania systemu
ani czegoś co wpływało na moją pracę negatywnie. Więc powiedz mi czy problemy z Vista
wynikają z nie umiejętnego korzystania z systemu czy może z tego, iż ktoś ma farta ktoś
nie ? Bo większość moich znajomych również posiada Visty home bądź ultimate i każdy z
nich za nic w świecie nie wrócił by na XP. A więc co jest grane ?

Mam bardzo podobne odczucia używam visty od premiery teraz od niedawna się przerzuciłem na x64 i żadnych problemów nie mam, a w końcu znajomi też śmieją się z większości opini na internecie bo im po prostu ten system odpowiada i nie mają z nim problemów. Wydaję mi się że ludzią trudno się jest przyzwyczaić do nowego systemu, większość zna xp jak własną kieszeń w viscie wprowadzono czasami trochę inne rozwiązania i do tej samej funkcji trzeba się inaczej "dobrać". To podobnie jak z nową klawiaturą albo myszką, musisz się przyzwyczaić nawet jeśli kupisz najdroższy sprzęt a jesteś przyzwyczajony do innego nawet gorszego na początku gorzej będzie ci się pracowało na nowym, ale jak przyzwyczaisz się do nowego urządzenia i zgłębisz jego obsługę to dopiero wtedy odczujesz jego zalety. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2008 o 06:51, Cremek napisał:

dojrzalego, stabilnego i bezpiecznego jakim jest Vista,

No jeśli ty mówisz, że Vista jest stabilna i bezpieczna to masz rację, gdy mówisz, że
"Takie gadanie tylko utwierdza mnie w przekonaniu, ze informatyka stala sie niestety dziedzina do ktorej rosci sobie prawa kazdy kto potrafi zrobic z kompem cos wiecej niz go wlaczyc..."
Nie mam pojęcia skąd wyciągnąłeś te teksty o bezpieczeństwie i stabilności Visty. A jeśli mnie nie znasz i nie wiesz co potrafię a czego nie to nie widzę powodu żebyś mnie obrażał. Więc proszę nie obrażaj mnie, bo ja wyraziłem tylko swoją opinię. Ja twoją szanuję więc ty uszanuj moją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 15:14, pretorianie napisał:

Nie mam pojęcia skąd wyciągnąłeś te teksty o bezpieczeństwie i stabilności Visty.


A skąd Ty wyciągnąłeś wnioski o braku stabilności, a co gorsza braku bezpieczeństwa ? Bo od 2 lat nie miałem żadnego wirusa na komputerze, a używałem tylko Windows Defendera, który jest wraz z Vista, a żeby było śmieszniej dopiero wczoraj zakupiłem i wgrałem Nortona 360. Wiesz co mnie śmieszy ? To, że Windows Millenium był syfem... ale był syfem dla wszystkich (!). Vista jest syfem tylko dla poszczególnych ludzi, a to czemu ? Jednym chodzi innym nie ? Jedni mają więcej bugów od drugich ? A może część po prostu ma pirackie wersje i nie ma jak wgrywać poprawek ? Prawda jest jedna Vista jest dobrym systemem, na pewno nie doskonałym bądź świetnym ale jest normalnym systemem, któremu nie można zarzucić tego, że coś chodzić nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2008 o 15:20, oOreVenOo napisał:

A skąd Ty wyciągnąłeś wnioski o braku stabilności, a co gorsza braku bezpieczeństwa ?

Cały czas czyta się o tym, a i sam Microsoft przyznał się do błędu jest chodzi o bezpieczeństwo i stabilność.

Dnia 13.03.2008 o 15:20, oOreVenOo napisał:

Bo od 2 lat nie miałem żadnego wirusa na komputerze, a używałem tylko Windows Defendera,

Vista jest od roku!

Dnia 13.03.2008 o 15:20, oOreVenOo napisał:

który jest wraz z Vista, a żeby było śmieszniej dopiero wczoraj zakupiłem i wgrałem Nortona
360.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to najważniejszym ogniwem i najsłabszym jest sam użytkownik. Więc jeśli ty nic nie załapałeś to dobrze świadczy o tobie,
>Wiesz co mnie śmieszy ? To, że Windows Millenium był syfem... ale był syfem dla

Dnia 13.03.2008 o 15:20, oOreVenOo napisał:

wszystkich (!). Vista jest syfem tylko dla poszczególnych ludzi, a to czemu ? Jednym
chodzi innym nie ? Jedni mają więcej bugów od drugich ? A może część po prostu ma pirackie
wersje i nie ma jak wgrywać poprawek ? Prawda jest jedna Vista jest dobrym systemem,
na pewno nie doskonałym bądź świetnym ale jest normalnym systemem, któremu nie można
zarzucić tego, że coś chodzić nie będzie.

Nie powiedziałem, że Vista jest kompletnie do kitu. Ale nie rozumiem tego piania z zachwytu nad tym systemem. Bo jak sam zresztą zauważyłeś jest to normalny system jak wiele innych wcześniej. A wcześniej nikt tak się nie zachwycał.
Bo jeśli Vista jest tak pięknym systemem to dlaczego po roku czasu nadal XP ma ponad 90% użytkowników w sieci??? A jeśli się spytasz teraz skąd to wziąłem to lepiej żebyś nie zadawał tego pytania bo to by znaczyło, że w ogóle ignorujesz prasę i wyniki badań związanych z tym tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 15:37, pretorianie napisał:

Cały czas czyta się o tym, a i sam Microsoft przyznał się do błędu jest chodzi o bezpieczeństwo
i stabilność.


Większość z tych doniesień to utarte "stereotypy". To do czego przyznał się M$ to prawda, chociaż sam tego nie doświadczyłem.

Dnia 13.03.2008 o 15:37, pretorianie napisał:

Vista jest od roku!


Hmm Viste Ultimate mam od premiery, możliwe że od roku. Nie liczę czas od premiery ale wydawało mi się że więcej czasu upłynęło. No nic pewnie się machnąłem, sorry Winetou...;-)

Dnia 13.03.2008 o 15:37, pretorianie napisał:

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to najważniejszym ogniwem i najsłabszym jest sam użytkownik.
Więc jeśli ty nic nie załapałeś to dobrze świadczy o tobie,


Tutaj się zgodzę z Tobą ale obaj wiemy co jest w sieci i żebyś nie wiem co robił bez oprogramowania zawsze coś złapiesz, a więc WinDefender jest naprawdę dobry.

Dnia 13.03.2008 o 15:37, pretorianie napisał:

; Nie powiedziałem, że Vista jest kompletnie do kitu. Ale nie rozumiem tego piania z zachwytu
nad tym systemem.


Nikt nie pieje z zachwytu, a przynajmniej nie ja. System jak system, ma wady i zalety. Ja pije do tego, iż wytyka się Viscie nie wiadomo co, a to samo było z XPekiem. Wielkie narzekanie na nowego OS''a a gdy ludzie się już przesiedli z 98 na XP to nie chcą się od niego oderwać. Sytuacja się powtarza, widać ludzie nie pamiętają jak było i to samo będzie z Vista, kwestia jeszcze kilku poprawek i system będzie w 100% sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wreszcie mamy jasność w tym o co nam chodzi. Ja wcale nie neguję całego systemu, tylko nie rozumiem wielkiego zachwytu jaki prezentują niektórzy. Nie znam cię (bez obrazy, nie rozmawialiśmy za dużo) więc nie mówiłem tutaj o tobie, że ty piejesz z zachwytu.
Więc chodzi nam głównie o to samo, że system ten jest tak samo dobry i z podobnymi problemami jak jego poprzednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 15:48, pretorianie napisał:

Więc chodzi nam głównie o to samo, że system ten jest tak samo dobry i z podobnymi problemami
jak jego poprzednicy.


I o to chodziło. :) Jesteś jednym człowiekiem z którym doszedłem do porozumienia jeżeli chodzi o Viste. Gratki dla nas obu. :P xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > To wymień mi te bardzo liczne bugi geniuszu.
> Vista nie tyle ma bugi, ile w ogóle wadliwą koncepcję działania. Największą wadą systemów
> Windows jest możliwość całkowitego ich przekonfigurowania. Może to zrobić niezbyt świadomy
> użytkownik, albo wirus. Możliwych powodów awarii systemów typu Unix jest dosłownie kilka
> i większość są to poważne awarie sprzętowe (uszkodzenia pamięci, procesora, elektroniki
> na płycie.

chyba z tą minimalną(owszem jest mała w porównaniu do rodziny windows czy notabene Linux) iloscią awarii w Unix trochę przesadzileś. Dla mnie na początku przygody z Vistą(mam od stycznia ubiegłego roku) pojawiła się tylko jedna awaria w momencie stawiania na jednym kompie dwóch różnych silników bazy danych jedncześnie - MSSQL i MySQL po za tym nie miałem ani jednego przypadku żeby system się wywalił. Przypomniałem sobie jeszcze jeden problem z zabezpieczeniami płyt z oprogramowaniem - tylko nie pamiętam czy był to Safedisk czy SecurROM instalował jakis głupi sterownik mocno ingerujący w system kazał restartować a po starcie OS wywalało błędy krytyczne(nie bluescreen) i propozycję naprwy systemu. I to były moje awarię systemu Vista

>System Windows może przestać działać dosłownie "przez pomyłkę", a liczba możliwych
> przyczyn awarii systemu idzie w setki jak nie tysiące. Im bardziej skomplikowany system,
> tym jest gorzej.

to kwestia gustu i potrzeb, w systemach windows stawi się na prostotę obsługi i uniwersalność samego OSa, czyli systemu do wszystkiego, Unix to ściśle wyspecjalizowane narzędzie do zarządzania całymi systemami komputerowymi myślę że nie używasz Unixa do oglądania filmów lub słuchania muzyki. Sam Unix jest często tworzony pod konkretną platformę, nie powinno się porównywać tych systemów bo z windows mają korzystać wszyscy a z Unix tak naprawdę nawet wykształconych informatyków niewielki procent ma doczynienia

> której projektanci systemu Windows przestaną nad nim panować. Jedna zmiana powodować
> będzie bowiem dziesiątki konsekwencji w różnych częściach systemu. Tak zaczyna być właśnie
> z Vistą.

nie ma i nie było programów idealnych i nigdy nie będzie, czasem dziura pojawia sie w najmniej oczekiwanym miejscu, przysłowiowe błedy składni wyłapuje debugger ale najtrudniej jest wyeliminować te błędy których nie widać bo oprogramowanie działa pozornie sprawnie i tylko w wyjatkowych okolicznościach potrafi się wysypać, a programista jest tylko człowiekiem i nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego. Samo panowanie nad jakimkolwiek systemem jest trudne bo mnogość konfiguracji sprzętowych wymusza pewne kompromisy choćby w postaci winAPI w przypadku windows i w architekturze komputerów klasy PC(czyli ogolnie wszystko co można wsadzic do kompa ma na nim działać) nie da sie tego uniknąć i nie ważne jaki system zainstalujemy

> > No różnica między xp a 98 też była kolosalna totalna rewolucja prawda??
> 98, to minimalnie przerobiony Win95B ze wszystkimi aktualizacjami. A potem poszły 4 generacje
> jąder systemów Windows (Me, 2K, XP i XP-SP2). Różnica była duża. Szkoda, że nie w tym
> co najważniejsze.

hmm a ja uważam trochę inaczej, jak wszyscy psioczyli jaki to windows jest niebezpieczny i wogóle, a jak chodzisz po sieci to już nic twojej skóry przed utratą danych nie uratuje. No to Microsoft, zakasał rękawy, zrobił firewalla, powłokę administracji oddzielił od możliwości ingerencji w system, wprowadził ograniczenia dla ingerencji oprogramowania w system, dał podstawowe narzędzia anty malware . No i nagle się okazało że źle, bo jak przedtem wszyscy pisali że Linuxy to są superbezpieczne(nie są), i większość tych ludzi nawet linuxa nie widzialo na oczy. A Microsoft zrobił coś bardzo podobnego z tym że zamiast wpisywania hasła przy ingerencji w system wstawił kliknięcie dla administratora, hasło na koncie zwykłym lub pracę tylko na koncie administracyjnym bez okienek co chwila(tak jak było kiedyś) To większość użytkowników wskazuje jako wadę, a system daje im kontrolę nad tym jak chcą zarządzać tym systemem.


> > A przecież vista od xp różni się tylko wyglądem nie??
> Różni się wewnętrznym przepływem danych. Praktycznie zniszczono sprzętową akcelerację
> dźwięku, częściowo zepsuto akcelerację grafiki płaskiej (zabezpieczanie obrazu Video/HD).
> Dowalono mnóstwo modułów, które próbują pilnować i naprawiać to co inne moduły robią
> źle od zawsze (fragmentacja dysków, sieć, zabezpieczanie użytkownika przed samym sobą
> itd.).

samo zabezpieczenia obrazu Video HD z tego co mi wiadomo zostalo wymuszone przez prawo amerykańskie. Co do akceleracji sprzętowej owszem wycięto winAPI odpowiedzialne za tą sekcję sprzętu ale nie tak do końca bo jednak programiści jak chcą to potrafią i implementacja OpenAL tą akcelerację sprzętową wspiera, niestety gro producentów nie zawraca sobie tym głowy i pozostają nam karty X-Fi, Asus Xonar, Razer Barracuda i jeszcze kilka mniej popularnych marek

> Vista nie jest dobrze napisanym systemem. Wyjątek goni tam wyjątek. Można porównać Vistę
> do polskiego prawa. Mnóstwo regulacji, które więcej psują niż poprawiają, nie usuwa sie
> przyczyn problemów, lecz objawy. W efekcie mamy słabą wydajność i zajmowanie pamięci
> przez procesy, które są tak skomplikowane, że nikt nie wie do czego tak naprawdę służą.

Co rozumiesz pisząc wyjątek goni wyjątek, których procesów nie możesz zrozumieć czy znaleźć ich opisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować