Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Z tego co czytałem jest nie źle. Wydajność w jednych jest wyższa na korzyść 32, a w drugich na 64.
Co do gier to niestety jest ich mało.

Ale to, że aplikacja nie obsługuje 64bit to co oznacza? Że wolniej działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań dotyczących Visty. Niedawno kupiłem nowego kompa i w związku z tym:
1. Jak trwale sprawić, aby nie pojawiało się okienko "Zapraszamy'' po włączeniu, znaczy załadowaniu pulpitu itp.
2. Czy da się jakoś rozszerzyć pakiet dostępnych rozdzielczości?
3. Czy istnieje możliwość, aby od razu po załadowaniu komp łączył się sam z netem, czy zawsze trzeba używać ''połącz z'' i czekać, krótko mówiąc, trzeba ręcznie czy da się zmechanizować?
Proszę o dobre porady. THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 18:03, DJ Danielus napisał:

Z tego co czytałem jest nie źle. Wydajność w jednych jest wyższa na korzyść 32, a w drugich
na 64.
Co do gier to niestety jest ich mało.

Ale to, że aplikacja nie obsługuje 64bit to co oznacza? Że wolniej działa?

Jeżeli masz dwurdzeniowca, a korzystasz z programu 32bit, to nie wykorzystuje wszyskich możliwości tego procka. A gdyby program był 64bit, to by to zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AD1.
Można ale do tego musisz mieć specjalny programik podmieniający logo, poza tym poczytaj na google w bądź razie jest to możliwe
AD2.
Nie takie rozdzielczości oferuje ci sterownik karty graficznej
AD3.
Tutaj nie wiem na pewno można to zautomatyzować poza tym jaki masz net?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 18:08, HiroshiTakubo napisał:

2. Czy da się jakoś rozszerzyć pakiet dostępnych rozdzielczości?


Uzupełniając odpowiedź blaclio2, można. Wystarczy w ustawieniach zaawansowanych karty graficznej odhaczyć opcję "Ukryj rozdzielczości niedostosowane".

Dnia 26.09.2007 o 18:08, HiroshiTakubo napisał:

3. Czy istnieje możliwość, aby od razu po załadowaniu komp łączył się sam z netem, czy zawsze
trzeba używać ''połącz z'' i czekać, krótko mówiąc, trzeba ręcznie czy da się zmechanizować?


Nie za bardzo rozumiem. Karta sieciowa skonfigurowana do połączenia internetowego łączy się z nim zawsze po uruchomieniu komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 19:47, HiroshiTakubo napisał:

> AD3.
> Tutaj nie wiem na pewno można to zautomatyzować poza tym jaki masz net?
Neo 512 z modemem Sagem 850.

jeśli łączysz się przez protokół PPPoE to poszukaj w opcjach połączenia, "łącz się automatycznie" i opcja nie pamiętam jak się nazywa ale chodzi o nierozłączanie połączenia po określonym czasie bezczynności, lub sprawdzanie czy połączenie jest aktywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 20:15, czaja24 napisał:

> > AD3.
> > Tutaj nie wiem na pewno można to zautomatyzować poza tym jaki masz net?
> Neo 512 z modemem Sagem 850.
jeśli łączysz się przez protokół PPPoE to poszukaj w opcjach połączenia, "łącz się automatycznie"
i opcja nie pamiętam jak się nazywa ale chodzi o nierozłączanie połączenia po określonym czasie
bezczynności, lub sprawdzanie czy połączenie jest aktywne

mam skonfigurowane polaczenie telefoniczne, a u was jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 20:31, HiroshiTakubo napisał:

> > > AD3.
> > > Tutaj nie wiem na pewno można to zautomatyzować poza tym jaki masz net?
> > Neo 512 z modemem Sagem 850.
> jeśli łączysz się przez protokół PPPoE to poszukaj w opcjach połączenia, "łącz się automatycznie"

> i opcja nie pamiętam jak się nazywa ale chodzi o nierozłączanie połączenia po określonym
czasie
> bezczynności, lub sprawdzanie czy połączenie jest aktywne
mam skonfigurowane polaczenie telefoniczne, a u was jak jest?

no i właśnie masz dobrze, musisz poszukać we właściwościach opcji jak napisałem powyżej, ja ma sztywne łącze po lanie wię ci nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, moja kolej. Głupio się przyznać, ale wysypałem się przy... instalacji Visty. Ale po kolei:

Komputer:
Pentium 4 2,4; GeForce 7600GS, 2GB RAM, 2 dyski SATA - 160gb (partycja 1 - Windows XP, 80GB; partycja 2 - pliki. Oba NTFS.) i 320GB (partycja 1 - openSUSE 10.2 Linux, 110GB, Ext3; partycja 2 - czysta, tu chcę postawić Vistę, 45GB, NTFS; partycja 3 - pliki z XP, 150GB, NTFS; partycja 3 - takie cuś do przerzucania plików Win-Tux, 5GB, FAT32). Partycje dokładnie w takiej kolejności rozmieszczone na dysku.

Próbuję postawić na tym 30-dniową Vistę (32bit), wybieram partycję (2 part dysku 2, tak to widzi WinXP i BIOS), trach...
"System Windows nie może znaleźć woluminu systemowego spełniającego kryteria instalacji". Nic więcej, zero informacji.
Wie ktoś co można z tym zrobić? Mi się pomysły wyczerpały, od tygodnia się z tym męczę, próbowałem odpinać pierwszy dysk, zmieniać priorytety w BIOSie, szukałem w pomocy technicznej MS - http://support.microsoft.com/kb/927520/pl I tu się gubię. Niby wiem co to znaczy - ale jakoś tak dziwnie to jest. Co dałem radę to próbowałem, dysk NIE JEST dyskiem dynamicznym (bo będą na nim również partycje Linuxowe - nie da rady), czy o czymś zapomniałem? Nie wiem też co mają na myśli mówiąc "Zapewnienie prawidłowych sterowników dla kontrolera dysku twardego". Eek? Sterowniki do dysku twardego mam znaleźć? ;p
Wszelkie pomysły i porady bardzo mile widziane ;)

PS. Powiedzmy, że się udało. Vista nadpisuje bootloadera Linuxowego, nie mam możliwości zabootowania pingwina, więc nainstalowywuje nań (na bootloadera, znaczy się) Tuxowego GRUB''a, dopisuje doń Vistę, przy bootowaniu systemu wyświetla się ładne okienko z wyborem systemu. Tak? ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem artykuł i piszą:
Niewielki spadek (max. 10%, zazwyczaj ok. 0-1%) szybkości działania aplikacji 32bit wykonywanych na systemie 64 świadczy o tym, że jest to naturalny tryb pracy nowoczesnych procesorów. Gdyby tryb 64bit był emulowany wówczas wydajność spadłaby o 50-90% ze względu na konieczność przekształcania instrukcji.

Artykuł pochodzi z czasopisma NEXT.


Wierząc tym słowom to będzie chodzić wszystko z 32bit, ale trochę wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję!

Moim zdaniem 64 bit nie jest zły - może jeszcze teraz nie jest zbyt wydajny, ale w testach ok. połowa działa szybciej niż 32, więc jest dobrze.


Więcej info można znaleźć w nowym miesięczniku "NEXT".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie, czy są gdzieś w internecie dostępne gry windowsowe? Chodzi mi o sapera, pasjansa i całą resztę gier, które znajdują się w systemie Windows Vista.
Chętnie bym sobie w nie pograł, ale w mojej Viście ich nie ma, bo mam wersję biznes (tylko taką wersje można dostać z uczelni).
Jeśli ktoś miałby jakiś link do tych windowsowych hitów, to byłoby fajnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 21:35, lunat napisał:

Czy ktoś może wie, czy są gdzieś w internecie dostępne gry windowsowe? Chodzi mi o sapera,
pasjansa i całą resztę gier, które znajdują się w systemie Windows Vista.
Chętnie bym sobie w nie pograł, ale w mojej Viście ich nie ma, bo mam wersję biznes (tylko
taką wersje można dostać z uczelni).

Sprawdź w moich dokumentach...
Jak miałem Viste, to wydawało mi się że tam są gry

Dnia 30.09.2007 o 21:35, lunat napisał:

Jeśli ktoś miałby jakiś link do tych windowsowych hitów, to byłoby fajnie...

Wydaje mi się również, że przy aktualizacji systemu można pobrać dostępne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Czy opłacalne jest całkowite przejście na Vistę? Bo zabieram się do przemeblowania dysku i wymyśliłem sobie, że zainstaluję XP (głównie do grania i do tego co nie działa na Vista), Viste (do testowania i przyzwyczajania się do nowych rozwiązań) i Ubuntu (no kiedyś trzeba się tym Linuxem zająć). I wyskoczył mi drobny problem. Otóż partycjonery mają problem z utworzeniem 5 partycji na moim dysku (no potrzebna jedna na XP, jedna na Vistę, jedna na Linux i jedna na dane). I jak próbowałem utworzyć 5 partycję to nigdy nie mogłem.

Przez to mam pytanie, czy idzie to zrobić (5 partycji), a jak sobie nie poradzę to właśnie przyszedł mi do głowy pomysł o rezygnacji z XP, ale jakoś nie jestem przekonany do tego pomysłu. Co o tym myślicie?

Tu ogólnie chodzi o to czy na Viscie mi będą bez problemów chodzić programy inżynierskie typu PSpice czy C++ Builder? Bo bez tego mogę mieć problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować