• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Papishon

Głośniki, a telewizor CRT.

Pytanie

Nie znalazłem odpowiedniego tematu, odnośnie mojej małej zagwozdki.
Więc tak, posiadam telewizor CRT Sharpa, dosyć stary (nie wiem dokładnie jaki model, ale pewnie koło 18 lat już ma) i oczywiście głośniki - EASYTOUCH ET-615. Z tego co wiem, głośniki nie mogą stać zaraz obok kineskopu (namagnesowywanie się kineskopu)czy stać zaraz na samym telewizorze , tak więc przeniosłem je do tyłu (a dokładniej na... parapet, bo TV stoi zaraz koło okna), tak aby nie stały zaraz koło TV. Niestety nie wiem, czy taka odległość wystarczy. Odległość od jednego z głośników wynosi jakieś 20- 25 cm od TV, zaś drugiego koło 30- 40 cm od TV. Głośniki już stały kiedyś na parapecie, a dokładniej kiedy to brat z nich korzystał. Wtedy jeden z głośników stał mniej więcej w tym samym miejscu co teraz, drugi musiałem przenieść, i właśnie to on stoi w odległości 20- 25 cm od TV. W każdym razie, z góry dziękuje za udzieloną mi pomoc.

Tak na marginesie, głośniki są włączone tylko wtedy gdy gram na PS2, podczas normalnego oglądanie TV są "nieaktywne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Nie wiem czy ci to pomoże ale ja mam głośniki 5.1 do telewizora CRT też ma gdzieś z 10lat i jeden głośnik jest ustawiony od telewizora gdzieś około 1,5m-2m pozostałe w trochę mniejszej odległości i wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Głośniki należy postawić w takiej odległości aby wyświetlany obraz nie był zniekształcany. Głośnik jako taki nie szkodzi kineskopowi. Problemem jest magnes w nim umieszczony, który to powoduje odchylanie wiązki elektronów w sposób inny niż przewidziany przez producenta. Jeśli obraz nie jest zniekształcony/przebarwiony w pobliżu krawędzi to nie masz czym się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować