Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Nie wiem jak z Xfire :p Fraps ma wszystko czego potrzebujesz :P Wybór ilości FPS z jaką chcesz zgrywać, a także rozdziałki (oryginalna, 1/2, 1/4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 18:28, Kadaj napisał:

Heh, a ja szaleję myszką po po pasku czarów i na nic tego systemu nie zamienię. : D


How I will click on rend when I use mouse to turn? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 21:07, Kadaj napisał:

> No to daleko nie zajdziesz, choćbyś nie wiem jak się starał, zawsze są jakieś minimalne

> opóźnienia przy najeżdżaniu kursorem i klikaniu :)

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale w grze ważniejsza jest własna przyjemność niż wyniki. : )


Chcę cię spotkać w jakimkolwiek PvP i zacząć biegać dookoła, ciekawe jak wtedy będziesz się obracać i klikać skille..

Nie grasz PvP?

Dobrze, to polecam dowolną walkę na jakimkolwiek rajdzie gdzie trzeba dużo biegać i zmieniać cele

Naprawdę za wczasu naucz się korzystać ze skrótów, one są tam nie bez przyczyny ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze ;/ jest coraz gorzej...

czy ktos z blizzarda moze mi dla mojego bezpieczenstwa i bez mojej wiedzy zresetowac mi haslo do mojego konta na battlenecie ? Obawiam sie ze nie, ale wole zapytac... Zdrzemnalem sie a podczas mojej drzemki cos zresetowal haslo do konta... znowu (a zmienilem i na poczcie i na koncie battlenetowym hasla). Juz kompletnie nie wiem co robic (system przeskanowany najnowsza Avira) - co wiecej nie widze aby ktokolwiek wchodzil mi na poczte - czyli tak jakby reset passworda bez klikniecia w link potwierdzajacy na poczcie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na battlegroundach jak ktoś zaczyna wokół mnie skakać, to idę sobie zrobić herbatę. : D Co nie przeszkadza czasem mi być na podium w statystykach po zakończeniu eventu. Po prostu zbyt wiele innch czynników tam ma znaczenie.

A pomimo że w walkach z bossami wymagających biegania/zmian celów odstaję w dpsie, to mam dobrą reputację na serwerze (nie popełniam błędów taktycznych, nie czepiam się, nie bluzgam na czacie) i jakoś nie mam problemów ze znalezieniem rajdu.


Zawczasu? Jak na 3 lata zabawy z WoWem to już chyba za późno. : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 23:29, Kadaj napisał:

Zawczasu? Jak na 3 lata zabawy z WoWem to już chyba za późno. : P


Myślisz? Ja dopiero niedawno wywaliłem bindy do obracania się postacią na klawiaturze oraz inne bzdety (torba, whisper, atak itd) i pobindowałem tam skille i makra, róznica w osiągach jest kolosalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześniej używałeś bindów, tylko inaczej rozstawionych? Jeśli tak, to były to zmiany wewnątrz mechaniki, a nie przestawienie się na całkiem inną. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 00:03, Kadaj napisał:

Ale wcześniej używałeś bindów, tylko inaczej rozstawionych? Jeśli tak, to były to zmiany
wewnątrz mechaniki, a nie przestawienie się na całkiem inną. xP


Jak sobie zaczniesz zmieniać bindy po paru latach gry, to dopiero zaczynają się mylić :P Ale potem wystarczy tydzień-dwa i już jesteś przyzwyczajony.

Tak samo możesz się po trzech latach gry nauczyć korzystać z bindów. Owszem - na początku na pewno będzie się mylił, ale z czasem przyniesie to kolosalną różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 00:03, Kadaj napisał:

Ale wcześniej używałeś bindów, tylko inaczej rozstawionych? Jeśli tak, to były to zmiany
wewnątrz mechaniki, a nie przestawienie się na całkiem inną. xP


Wcześniej używałem bindów, ale też i bardziej skomplikowanych makr, takich niezbyt wygodnych i efektywnych, teraz mam więcej bindów, więc łatwiej mi użyć skilla błyskawicznie, choć i tak nadal mi braknie kilku przycisków (muszę sobie kupić nową klawiaturę i zaprogramować w WoW klawisze Alt, Caps Lock i ten Windowsowy, bo się marnują).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GM zadzialal ekspersowo - juz rano mialem wszytkie przedmioty i zloto na poczcie, konto juz doprowadzilem do porzadku i wyjasniam sprawe dalej - co z tym resetowaniem hasla na battlenecie bez mojej wiedzy i co z tym darmowym miesiacem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 02:22, Azvar napisał:

> Ale wcześniej używałeś bindów, tylko inaczej rozstawionych? Jeśli tak, to były to
zmiany
> wewnątrz mechaniki, a nie przestawienie się na całkiem inną. xP

Wcześniej używałem bindów, ale też i bardziej skomplikowanych makr, takich niezbyt wygodnych
i efektywnych, teraz mam więcej bindów, więc łatwiej mi użyć skilla błyskawicznie, choć
i tak nadal mi braknie kilku przycisków (muszę sobie kupić nową klawiaturę i zaprogramować
w WoW klawisze Alt, Caps Lock i ten Windowsowy, bo się marnują).


Do tego wystarczy chyba program do przemapowywania klawiatury, jak np. AutoHotKey.

Poza tym akurat klawisze Ctrl/Alt/Shift stwarzają dodatkowe możliwości. Możesz zabindować więcej skrótów dzięki kombinacjom np. Ctrl + Z, Ctrl+ X, Ctrl + C itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 00:59, Michal256 napisał:

Tak samo możesz się po trzech latach gry nauczyć korzystać z bindów. Owszem - na początku
na pewno będzie się mylił, ale z czasem przyniesie to kolosalną różnicę.

a ja sie przyznam że czasem mi sie strasznie pomyli coś, ot tak odruchowo jakoś (np. trinket zamiast sacred shielda na palu- jak pogram magiem- na magu pod f jest ice barrier/mana shield(i tak spradyczbnie używany)- na palu właśnie triket), może to winda tego że sam gram aktywnie na 5 postaciach z czego każda ma dual speca +czasami jeszcze postaciami brata więc dostaje głupawki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwyczajnych klawiszy od logitech i bartendera. W zasadzie wszystkie kombinacje klawiszy mam pod lewą ręką, przy czym obracanie postaci wykonuję myszą. I to mi w zupełności wystarcza dla dwóch speców (prot/retri). Oczywiście korzystam z kombinacji typu alt+, ctrl+ itd., na początku tylko ciężko było przyzwyczaić mi się do obracania bohatera myszą, ale z czasem się przyzwyczaiłem, a te dodatkowe przyciski robią sporą różnicę.

Tak jest teraz, bo gdy grałem holy priestem, to miałem obłożoną w zasadzie całą klawiaturę, łącznie z numeryczną, ale też nie musiałem się tak dużo ruszać jak tankiem i rotacja skilli, choć czasami była zakręcona, to jednak była na tyle elastyczna i bezpieczna, że mogłem sobie spokojnie skakać po całej klawiaturze, a w niektórych walkach to i myszki nie musiałem nawet używać, więc miałem wolną drugą rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 11:03, Michal256 napisał:

Do tego wystarczy chyba program do przemapowywania klawiatury, jak np. AutoHotKey.


Jak takie coś działa? To zamienia powiedzmy te klawisze co wymieniłem z innymi po prostu?

Dnia 05.05.2010 o 11:03, Michal256 napisał:

Poza tym akurat klawisze Ctrl/Alt/Shift stwarzają dodatkowe możliwości. Możesz zabindować
więcej skrótów dzięki kombinacjom np. Ctrl + Z, Ctrl+ X, Ctrl + C itd.


Racja, ale sam używam generalnie tylko Shift, rzadziej Ctrl, a Alt nigdy bo jest za blisko spacji i mi tak niewygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 09:25, EmperorKaligula napisał:

GM zadzialal ekspersowo - juz rano mialem wszytkie przedmioty i zloto na poczcie, konto
juz doprowadzilem do porzadku i wyjasniam sprawe dalej - co z tym resetowaniem hasla
na battlenecie bez mojej wiedzy i co z tym darmowym miesiacem.


Akurat co do resetowania lub zmiany hasła powinieneś dostać maila, ja ostatnio zmieniałem i dostałem o tym informację, ale fakt faktem że Blizzard ssie tu na całej linii pod względem zabezpieczeń, nowe hasło powinno być aktywowane wyłącznie poprzez aktywację linkiem z e-maila, wtedy właściciel konta miałby nad tym kontrolę, bo raczej wątpliwe żeby komuś udało się wykraść zarówno dane logowania do gry, jak i do konta e-mail. Po za tym, to resetowanie hasła to standardowa zagrywka złodzieji kont, też mi tak zrobili, ale niestety darmowego miesiąca nigdy nie otrzymałem ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 13:54, Azvar napisał:

Akurat co do resetowania lub zmiany hasła powinieneś dostać maila, ja ostatnio zmieniałem
i dostałem o tym informację, ale fakt faktem że Blizzard ssie tu na całej linii pod względem
zabezpieczeń, nowe hasło powinno być aktywowane wyłącznie poprzez aktywację linkiem z
e-maila, wtedy właściciel konta miałby nad tym kontrolę, bo raczej wątpliwe żeby komuś
udało się wykraść zarówno dane logowania do gry, jak i do konta e-mail. Po za tym, to
resetowanie hasła to standardowa zagrywka złodzieji kont, też mi tak zrobili, ale niestety
darmowego miesiąca nigdy nie otrzymałem ^_^


juz wyjasnilem sprawe, ten ostatni reset hasla to sprawka blizzarda, zresetowalem sobie jeszcze raz i ustalilem swoje - a oni robia tak przy takich sprwach z wlamaniami, tak mowil GM. Swoja droga dziwne, mogliby innego maila wysylac - a wysylaja identycznego jak przy recznym resetowaniu hasla i czlowiek jest obsrany czy znowu ktos sie wlamal na konto ^^. Co do darmowego miesiaca: ktos sie wlamal na moj battlenet i uzyl mojego seriala jak "reffera" - dzieki temu moje konto dostalo darmowy miesiac za "reffer linka" i chcial z tego handlowac... tego miesiaca GM postanowil nie usuwac i zostawil jako rekompensate za problemy ;)

Co do samego wlamania - nie mam pojecia jak dobrali sie do moich danych... to nie moje pierwsze MMO i zadnych problemow z bezpieczenstwem nigdy nie mialem, hasla oczywiscie rozne, loginy tez, zawsze kontrola co klikam zadnego wypisywania loginow/hasel w dziwne miejsca... cwana bestyja musiala byc.

a i jescze jedno pytanko - przez jaki formularz wysylac zglosznia przez przegladarke ? Bo jak ktos pozmienia wiecej danych moich to nie bede mogl wejsc do gry i do GMa napisac - a wczoraj ni cholere nie moglem nic takiego sensownego znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej a wiec mam zamiar wkrótce zrobić filmik, mam juz fraps/sony-vegas/stax-ripa. czyli wszystkie programy ktore powinienem miec - mam.
Teraz problem z jakością i ilościa mega. Jest wiele opcji jak renderowac/kompresowac i takie tam wiec naprawde trudno znaleźć mi odpowiednia taka co pogodziłaby jakoś z iloscia mega.
a więc podam wam teraz dwa filmiki, moj i jeden z warcraftmovies, chce abyście porównali jakoś pomiędzy tymi dwoma filmikami ( moj filmik oczywiście 20 sekundowy random shit na probe )

Mój :
http://www.youtube.com/watch?v=UhlNIA0eGPI


Woundman 6
http://warcraftmovies.com/movieview.php?id=148147


po obliczeniu długosci mojego filmiku i jego wagi jest wprost proporcjonalny do tego Woundman''a.
Upload 1 filmiku taka sama jakos tyle ze 15 minutowy trwałby około 6h więc wydaje mi sie ze byłoby w porządku.

Wiec, chodzi o to czy taka jakos nadawałaby sie.

I czy upload takiego samego filmiku co na yt tyle ze na wm miałby taka sama jakosc? bo wydaje mi sie ze yt/wm te okienko ma mniej wiecej takie samo wiec...

I jeżeli jesteście w stanie mi jakos pomoc ulepszyć to... śmiało nie krepujcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 14:19, EmperorKaligula napisał:

Co do samego wlamania - nie mam pojecia jak dobrali sie do moich danych... to nie moje
pierwsze MMO i zadnych problemow z bezpieczenstwem nigdy nie mialem, hasla oczywiscie
rozne, loginy tez, zawsze kontrola co klikam zadnego wypisywania loginow/hasel w dziwne
miejsca... cwana bestyja musiala byc.


Keylogger i tyle. Być może nadal gdzieś się czaji w systemie, radzę przeskanować czymś DOBRYM, np Kaspersky AV 2010 (jest darmowy miesiąc, ale ogólnie polecam tego antywirusa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 14:59, Azvar napisał:

Keylogger i tyle. Być może nadal gdzieś się czaji w systemie, radzę przeskanować czymś
DOBRYM, np Kaspersky AV 2010 (jest darmowy miesiąc, ale ogólnie polecam tego antywirusa).


skanowalem dzis system 3 antywirusami, jest z grubsza czysto - ale czyms pewniejszym bym jeszszce przelecial system - polecisz cos innego (kasperski NIE - tego szajsu nie odwaze sie zainstalowac, mam cholernie zle wspomnienia z usuwaniem tego - zawsze zabieral sie z plikami systemowymi...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się