• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Lukasir

Wiedźmin 2 powolne rednderowanie.

Pytanie

Cześć,jestem nowy na gram.pl więc niezbyt ogarniam stronę.
Przejdźmy do rzeczy.Od jakiegoś czasu że coraz gorzej działa mi renderowanie w grach, a w szczególności w Wiedźminie 2.Kiedyś było nieco lepsze.Ale jak wchodzę we Flotsam do knajpy na górny poziom do Triss na początku ma samą głowę a potem resztę ciała.Jest tak nie tylko z Triss,otoczenie jest beznadziejne itp.Nie wiem już co mam robić.Może pomorze coś wersja 2.0 ale wątpię,bo też lipa renderowanie jest w Assasin''s Creed II i Brotherhood.Mój komputer: Windows 7, 4GB Ramu(dostępne 3), karta graf. ATI Radeon HD 5700 Series, procesor 3Ghz(czterordzeniowy).Mało znam się na komputerach.Bardzo proszę o odpowiedź,pomoc.Rednerowanie szczegółów mam ustawione na dalekie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Hm być może temperaturki, kiedy komp ostatnio był czyszczony z kurzu od wewnątrz? Jak dawno/nigdy to nadaje się do tego np odkurzacz z plastikową rurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2011 o 21:21, S1G napisał:

Hm być może temperaturki, kiedy komp ostatnio był czyszczony z kurzu od wewnątrz? Jak
dawno/nigdy to nadaje się do tego np odkurzacz z plastikową rurą.

Miesiąc temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2011 o 21:29, Piterixos napisał:

A sterowniki do karty graficznej masz aktualne? Sprawdź Jakie masz temperatury podzespołów.

Sterowniki mam chyba z lipca lub czerwca nie pamiętam.Może mam coś w nich źle ustawione.Ściągnąłem z strony AMD,ale sterownik jest po angielsku,a ja angielskiego dopiero teraz będę się uczył ;/ I jak sprawdzić tą temperaturę? Bo jak wspomniałem wcześniej nie znam się.Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2011 o 22:21, lukasir napisał:

> A sterowniki do karty graficznej masz aktualne? Sprawdź Jakie masz temperatury podzespołów.

Sterowniki mam chyba z lipca lub czerwca nie pamiętam.Może mam coś w nich źle ustawione.Ściągnąłem
z strony AMD,ale sterownik jest po angielsku,a ja angielskiego dopiero teraz będę się
uczył ;/ I jak sprawdzić tą temperaturę? Bo jak wspomniałem wcześniej nie znam się.Proszę
o pomoc.Pozdrawiam.


Jest dużo programów do sprawdzania temperatury podzespołów. Ja zawsze sobie sprawdzałem ją programem RivaTuner (jest tam po prostu taki wykres pokazujący taktowanie karty, temperaturę, napięcie itp., itd.) Ale z tego co wiem popularnością cieszy się ten programik: http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html

Co do sterowników to taka mała informacja: W sterownikach się nic nie ustawia (no chyba, że jesteś już naprawdę zaawansowanym użytkownikiem), po prostu się je instaluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2011 o 22:32, Piterixos napisał:

> > A sterowniki do karty graficznej masz aktualne? Sprawdź Jakie masz temperatury
podzespołów.
>
> Sterowniki mam chyba z lipca lub czerwca nie pamiętam.Może mam coś w nich źle ustawione.Ściągnąłem

> z strony AMD,ale sterownik jest po angielsku,a ja angielskiego dopiero teraz będę
się
> uczył ;/ I jak sprawdzić tą temperaturę? Bo jak wspomniałem wcześniej nie znam się.Proszę

> o pomoc.Pozdrawiam.

Jest dużo programów do sprawdzania temperatury podzespołów. Ja zawsze sobie sprawdzałem
ją programem RivaTuner (jest tam po prostu taki wykres pokazujący taktowanie karty, temperaturę,
napięcie itp., itd.) Ale z tego co wiem popularnością cieszy się ten programik: http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html

Co do sterowników to taka mała informacja: W sterownikach się nic nie ustawia (no chyba,
że jesteś już naprawdę zaawansowanym użytkownikiem), po prostu się je instaluje:)

Ok ściągnąłem program tam gdzie pisze Temperatures wyświetla 42 stopnie.To dobrze czy źle?? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2011 o 23:15, lukasir napisał:

> > > A sterowniki do karty graficznej masz aktualne? Sprawdź Jakie masz temperatury

> podzespołów.
> >
> > Sterowniki mam chyba z lipca lub czerwca nie pamiętam.Może mam coś w nich źle
ustawione.Ściągnąłem
>
> > z strony AMD,ale sterownik jest po angielsku,a ja angielskiego dopiero teraz
będę
> się
> > uczył ;/ I jak sprawdzić tą temperaturę? Bo jak wspomniałem wcześniej nie znam
się.Proszę
>
> > o pomoc.Pozdrawiam.
>
> Jest dużo programów do sprawdzania temperatury podzespołów. Ja zawsze sobie sprawdzałem

> ją programem RivaTuner (jest tam po prostu taki wykres pokazujący taktowanie karty,
temperaturę,
> napięcie itp., itd.) Ale z tego co wiem popularnością cieszy się ten programik:
http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html
>
> Co do sterowników to taka mała informacja: W sterownikach się nic nie ustawia (no
chyba,
> że jesteś już naprawdę zaawansowanym użytkownikiem), po prostu się je instaluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2011 o 23:15, lukasir napisał:

/ciach/
źle?? ;p


Powinno pisać Core temperature, albo gpu temparature. Ja tam tego hwmonitor nie używałem to nie wiem do końca. Powinieneś podać jakie temperatury występują podczas grania w te gry, gdzie występują problemy z renderowaniem. Ale jeśli 42* masz w spoczynku (czyli karta graficzna praktycznie nic nie musi robić) to raczej wątpię by problemem była temperatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2011 o 23:22, Piterixos napisał:

> /ciach/
> źle?? ;p

Powinno pisać Core temperature, albo gpu temparature. Ja tam tego hwmonitor nie używałem
to nie wiem do końca. Powinieneś podać jakie temperatury występują podczas grania w
te gry, gdzie występują problemy z renderowaniem. Ale jeśli 42* masz w spoczynku (czyli
karta graficzna praktycznie nic nie musi robić) to raczej wątpię by problemem była temperatura.

Tak patrzę to pisze tak: Temperatura jakiegoś TMPIN0 61,TMPIN1 48
Procesor ma 56-59
Jest też jakieś ST350041 8 ASi ma 39
Radeon ma 0,95 V
I jest CHYBA ogólna temperatura komputera na samym końcu i ma 42 Nie znam się naprawdę ale to co czytałem to temp. procesora bez grania którą ja mam jest normalna.A co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2011 o 23:22, Piterixos napisał:

> /ciach/
> źle?? ;p

Powinno pisać Core temperature, albo gpu temparature. Ja tam tego hwmonitor nie używałem
to nie wiem do końca. Powinieneś podać jakie temperatury występują podczas grania w
te gry, gdzie występują problemy z renderowaniem. Ale jeśli 42* masz w spoczynku (czyli
karta graficzna praktycznie nic nie musi robić) to raczej wątpię by problemem była temperatura.

Odpaliłem Wiedźmina 2 i temp. trochę skoczyła.Nie wiem czemu mam takie rednerowanie szkaradne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2011 o 23:34, lukasir napisał:

Odpaliłem Wiedźmina 2 i temp. trochę skoczyła.Nie wiem czemu mam takie rednerowanie szkaradne
:(


Masz złe podejście do problemu - w pierwszym poście powiedziałeś że Wiedźmin 2 nie jest jedyną grą w której występują takie anomalie graficzne - masz je w każdej z nowszych gier od zawsze, czy dopiero od jakiegoś czasu i wcześniej w tych samych grach było w porządku?

No i przydałyby się też screeny pokazujące te błędy w wyświetlaniu grafiki, najlepiej nie tylko z samego Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2011 o 12:30, ziptofaf napisał:

> Odpaliłem Wiedźmina 2 i temp. trochę skoczyła.Nie wiem czemu mam takie rednerowanie
szkaradne
> :(

Masz złe podejście do problemu - w pierwszym poście powiedziałeś że Wiedźmin 2 nie jest
jedyną grą w której występują takie anomalie graficzne - masz je w każdej z nowszych
gier od zawsze, czy dopiero od jakiegoś czasu i wcześniej w tych samych grach było w
porządku?

No i przydałyby się też screeny pokazujące te błędy w wyświetlaniu grafiki, najlepiej
nie tylko z samego Wiedźmina.

W Assasin''s Creed ma dużo osób ten problem.Ale to co oglądałem filmiki z Wiedźmina to mało osób ma takkie renderowanie jak ja.Spróbuję zrobić screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2011 o 16:12, lukasir napisał:

> > Odpaliłem Wiedźmina 2 i temp. trochę skoczyła.Nie wiem czemu mam takie rednerowanie

> szkaradne
> > :(
>
> Masz złe podejście do problemu - w pierwszym poście powiedziałeś że Wiedźmin 2 nie
jest
> jedyną grą w której występują takie anomalie graficzne - masz je w każdej z nowszych

> gier od zawsze, czy dopiero od jakiegoś czasu i wcześniej w tych samych grach było
w
> porządku?
>
> No i przydałyby się też screeny pokazujące te błędy w wyświetlaniu grafiki, najlepiej

> nie tylko z samego Wiedźmina.
W Assasin''s Creed ma dużo osób ten problem.Ale to co oglądałem filmiki z Wiedźmina to
mało osób ma takkie renderowanie jak ja.Spróbuję zrobić screeny.

Napisałem do CD PROJEKT,Pani odpisała mi że mam źle skonfigurowany sprzęt. WTF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2011 o 16:35, lukasir napisał:


Problem tkwi w tym że naciskam SysRq i nie chce zrobić mi zdjęcia w grze ;]


Naciskasz PrintScreen, wchodzisz do painta, zaznaczasz całą kartkę i klikasz wklej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2011 o 16:41, lukasir napisał:

No właśnie opcja wklej jest niedostępna.Jak zrobiłeś screena pulpitu to był.A jak robię
w grze to nie ma.

Użyj programu Fraps. Domyślnie po odpaleniu go Klawisz F10 odpowiada za robienie screenów. Są one zapisywane w folderze z programem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować