• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
MAJOT14

Artefakty w grach - problem

Pytanie

Witam. Jestem tu nowy ale mniejsza o to. Mam problemy z artefaktami w grach. W GTA IV po 30 minutach grania pojawia się coś przypominającego kapelusz kowbajski tuż przedemną. W Need for speed Hot Pursuit po 2 godzinach grania zaczynają migać przedemną drzewa, skały, budynki itp. W Just Cause 2 po 2 godzinach zaczynają pojawiać się prawie niewidoczne kropki na środku ekranu. Dodam też że w tych 3 grach dzieje się to gdy robię coś gwałtownie tzn. szybko skręcam, duża prędkość, strzelanina. W Saints Row 2 jest OK a to nowy komp więc więcej gier nie mam puki co na nim. Karta graficzna to Gigabyte GeForce GTX 560 1 GB OC. Temperatura karty po 2 godzinach grania w NFS i JC wynosi pomiędzy 45-55 C. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.01.2012 o 18:34, kaczek93 napisał:

Zainstaluj najnowsze sterowniki jesli to nic nie da to może po prostu siada ci karta
graficzna.

Stery najnowsze.
Taa... karta który przyszła w środę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2012 o 18:51, MAJOT14 napisał:

Stery najnowsze.
Taa... karta który przyszła w środę:)

Nic nie wyklucza tego że nawet nowa karta może wykrzaczyć po dniu użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2012 o 21:55, MAJOT14 napisał:

A oprócze tego mogę coś zrobić?


Temperatura karty jest normalna. Karta Graficzna może mieć nawet 70 C albo i więcej. Zdecydowanie proponuje sprawdzić, czy to karta się sypię. Sprawdź programem do szukania błędów w karcie graficznej, oczywiście testuj kartę na fabrycznych ustawieniach a nie po OC. Jak po godzinie stresu nic nie będzie tzn, że to nie grafa się sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No nie wiem czy 5 godzin grania w Just Cause 2 pod rząd to niewystarczający test. Ale co może być orócz? Może monitor? Bo mam taką złączę przy kompie bo mam inne wejście i ziomuś z sklepu mówił że moge mieć obniżoną jakośc. No i nawet na full wymaganiach mam w kompie tak jakby z 1366x768 było 1024x768.
PS. A OC to jest fabryczne ustawienie. Nigdy nie zmieniałem nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować