• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Stawiol

Problem z dźwiękiem

Pytanie

Witajcie.
Od wczoraj mam problem z dźwiękiem,a konkretnie z jego brakiem. Kiedy korzystałem z komputera nagle dźwięki siadł. Nic, cisza. Sprawdziłem w BIOS''ie czy jest włączony i jest. W menedżerze urząd > kontrolery dźwięku, wideo i gier > mam Realtek High Definition Audio , więc myślę, że karta dźwiękowa działa tylko nie wiem w czym leży problem. Sterowniki też niby są najnowsze, ale jeszcze nigdy ich nie aktualizowałem, ponieważ komputer jest stosunkowo nowy - 2 miesiące.

Mój komputer:
Procesor - AMD Fx 6-Core Black Edition FX-6100 3.3Ghz cache 95w socket AM3+, BOX
Płyta główna - ASUS MB Sc AM3+ M5A97 PRO, AMD 970,
Karta graficzna - Radeon HD6870 Gigabyte 1024MB

Nie wiem czy te informacje dotyczące komputera się przydadzą :D Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
Stawiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Zrestartuj zintegrowaną kartę muzyczną w biosie, po prostu ją wyłącz zrestartuj kompa i wejdź do biosu i włącz ponownie. Jeśli to nie pomoże, ściągnij najnowsze sterowniki o ile istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zrobiłem tak jak napisałeś w sprawie resetu karty w biosie i nic. Co do sterowników.... właśnie. Nie wiem za bardzo jakie sterowniki powinienem ściągnąć. Nie znam się na tym.
Byłbym bardzo wdzięczny za podanie linku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2012 o 15:33, Stawiol napisał:

Zrobiłem tak jak napisałeś w sprawie resetu karty w biosie i nic. Co do sterowników....
właśnie. Nie wiem za bardzo jakie sterowniki powinienem ściągnąć. Nie znam się na tym.
Byłbym bardzo wdzięczny za podanie linku :)


Tutaj masz sterowniki, chociaż bardziej bym był za tym, żeby ściągać sterowniki od producenta płyty głównej: http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false wybierz sobie w zależności od posiadanego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2012 o 19:56, Stawiol napisał:

Zainstalowalem sterowniki i nic. O co tu chodzi? :(


Może ci padła ? Zobacz w Menadżerze urządzeń czy karta działa poprawnie i czy system nie zgłasza żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2012 o 20:38, vegost napisał:

Może ci padła ? Zobacz w Menadżerze urządzeń czy karta działa poprawnie i czy system
nie zgłasza żadnych problemów.


Stan urządzenia: To urządzenie działa poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2012 o 21:01, Stawiol napisał:

Stan urządzenia: To urządzenie działa poprawnie.


A jak odtwarzasz jakiś dźwięk to system wywala błąd, że w systemie nie ma zainstalowanej karty muzycznej czy odtwarza się normalnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2012 o 21:16, vegost napisał:

> Stan urządzenia: To urządzenie działa poprawnie.

A jak odtwarzasz jakiś dźwięk to system wywala błąd, że w systemie nie ma zainstalowanej
karty muzycznej czy odtwarza się normalnie ?


Jak klikam ikone głośnika to jest taki zielony wskaznik, który lata w górę i w dół, zaś kiedy nie włączam żadnej muzyki to nie porusza sie wgl, więc myślę, że odtwarza się normalnie, ale dźwięku nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować