• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
1096

Usunicie Windows 8

Pytanie

Nowy windows 8 to jakis zart.
Zainstalowalem bete i chce ja usunac i wrocic to windowsa 7. Czytalem, ze aby przywrocic stara wersje mam zrobic cos z plikiem windows.old
Plyty z windowsem 7 nie mam. Kupowalem nowego laptopa z wgranym systemem. Plyty nie dolaczyli. Slyszalem tez o jakiejs ukrytej partycji "recovery" czy jakos tak. Niestety nie wiem jak sobie poradzic.
Prosze o szybka pomoc. Bardzo mi zalezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

  • 0

Następnym razem nie rób czegoś takiego, jeśli nie masz płyty od Windowsa 7 w razie czego. Proces przywracania systemu trzeba zrobić z poziomu instalacji systemu, więc w twoim przypadku się nie uda. Tak więc zapomnij o tym. Jeśli windows 8 byłby na innym dysku bądź partycji to nie było by problemu. Pożycz od kogoś windowsa i wtedy możesz zrobić przywracanie systemu.

Możesz zrobić też płytę ratunkową do odzyskiwania, ale nie wiem czy jest to możliwe na Windows 8. Wchodzisz do Panelu Sterowania -> Kopia zapasowa/ Odzyskiwanie. Wybierasz z menu po lewej stronie "Tworzenie dysku naprawy systemu". Wkładasz czystą DVD bądź CD i tyle. Uruchamiasz kompa z płytą, która nagrałeś i potem możesz nawet wybrać partycję naprawczą, która posiadasz. Wszystko jest w GUI więc nie ma problemu.

Trzeci sposób to przy uruchomieniu kompa ciśnij F8 i wybierz funkcję przywracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować