Zaloguj się, aby obserwować  
seroero

Pora na przygode ( Adventure Time )

15 postów w tym temacie

Ostatnio napotkałem na CN bardzo ciekawą bajkę Pora na Przygodę . Na początku wydawała się być głupia, lecz po obejrzeniu kilku odcinków naprawdę mnie zaciekawiła, ma ciekawą fabułę i bohaterów. Chciałbym też poznać wasze zdanie na temat tej bajki.

20120805113033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 11:32, seroero napisał:

Ostatnio napotkałem na CN bardzo ciekawą bajkę Pora na Przygodę . Na początku wydawała
się być głupia, lecz po obejrzeniu kilku odcinków naprawdę mnie zaciekawiła, ma ciekawą
fabułę i bohaterów. Chciałbym też poznać wasze zdanie na temat tej bajki.


Właśnie zacząłem oglądać, jestem już w połowie pierwszego sezonu i się nadziwić nie mogę jak świetne to jest. W ogóle przecież to jest serial dla graczy. Tutaj jest wszystko co świetne i zakręcone w RPGach :) Nie mówiąc już o grze na DSa i 3DSa, która jest hołdem dla Adventure of Link(Legend of Zelda 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 18:46, Ichibanboshi-kun napisał:

> Ostatnio napotkałem na CN bardzo ciekawą bajkę Pora na Przygodę . Na początku wydawała

> się być głupia, lecz po obejrzeniu kilku odcinków naprawdę mnie zaciekawiła, ma
ciekawą
> fabułę i bohaterów. Chciałbym też poznać wasze zdanie na temat tej bajki.

Właśnie zacząłem oglądać, jestem już w połowie pierwszego sezonu i się nadziwić nie mogę
jak świetne to jest. W ogóle przecież to jest serial dla graczy. Tutaj jest wszystko
co świetne i zakręcone w RPGach :) Nie mówiąc już o grze na DSa i 3DSa, która jest hołdem
dla Adventure of Link(Legend of Zelda 2).


Grze się przyglądałem ale nie mam żadnej konsoli od Nintendo. Serial jest świetny. gdyby nie mój młodszy brat nigdy bym się o nim nie dowiedział. Polecam też Zwyczajny Serial tez fajna bajka z jajcem. Ostatnio zauważyłem że coraz więcej bajek jest przeznaczone dla osób starszych ponieważ są w dzisiejszych bajkach jest dużo żartów których młodszy widz nie zrozumiałby. Jest też wiele nawiązań do znanych osób itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 14:09, seroero napisał:

Grze się przyglądałem ale nie mam żadnej konsoli od Nintendo. Serial jest świetny. gdyby
nie mój młodszy brat nigdy bym się o nim nie dowiedział. Polecam też Zwyczajny Serial
tez fajna bajka z jajcem. Ostatnio zauważyłem że coraz więcej bajek jest przeznaczone
dla osób starszych ponieważ są w dzisiejszych bajkach jest dużo żartów których młodszy
widz nie zrozumiałby. Jest też wiele nawiązań do znanych osób itp.

Dzięki obczaję, jak już dotrę do końca 4. sezonu Adventure Time :) Ja odkryłem przypadkiem, widziałem z 3 odcinki na Cartoon Network, potem zobaczyłem, że jest to w Internecie szalenie popularne no i gra już w ogóle zapowiada siębombastycznie, więc spróbowałem.
Właśnie to jest cudowna rzecz, którą dał nam Shrek numer jeden. Teraz bajki robi się tak, aby każdy się z niej cieszył. Dzieciaki cieszą się z kolorowych postaci, przyjaźni Jake i Finna oraz tego, że kopią tyłki(ktore zresztą widać, zawsze mnie to bawi)złym, bo to jest fajne. My poza tym co wymieniłem, to jeszcze czerpiemy radość z przedniego humoru, podtekstów, odnośników. Świetny klimat. Trochę sobie poczytałem o Marcelinie(bo jej kibucuję)i szkoda, że

Spoiler

Finn wybierze Flame Princess, ale jeszcze jej nie poznałem, dopiero kończę 1. sezon, więc może się okaże że jest super :)

.

Z podobnych klimatów nie podszedł mi Flapjack, jakoś tak nie ma to za dużo sensu i jedynie zwariowana grafika jest łącznikiem między tymi dwoma seriami(bo W AT wiadomo, chodzi o dwóch kumpli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piąty sezon jest fantastyczny, a najnowszy odcinek jest tak naładowany emocjami, że to się w głowie nie mieści. Dodatkowo cieszę się, że nie jestem już dzieckiem, gdybym to oglądał lata wstecz to nie ma bata, żebym się nie zaczął po nocach bać ;) I cieszy mnie,że moje przypuszczenia co do tego, iż całość to

Spoiler

świat post-apo się sprawdziły

.

Fantastyczny serial, dla każdego się coś znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 00:17, Ichibanboshi-kun napisał:

Piąty sezon jest fantastyczny, a najnowszy odcinek jest tak naładowany emocjami, że to
się w głowie nie mieści. Dodatkowo cieszę się, że nie jestem już dzieckiem, gdybym to
oglądał lata wstecz to nie ma bata, żebym się nie zaczął po nocach bać ;) I cieszy mnie,że
moje przypuszczenia co do tego, iż całość to

Spoiler

świat post-apo się sprawdziły

.

Fantastyczny serial, dla każdego się coś znajdzie.

A na jakiej stronie oglądasz ten piąty sezon. Ostatnio mam takie wrażenie że niektóre bajki nie są dla dzieci a dla starszych widzów ponieważ dzieci mogą niezrozumieć co niektórych żartów i powiedzonek w bajkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 14:08, seroero napisał:

A na jakiej stronie oglądasz ten piąty sezon. Ostatnio mam takie wrażenie że niektóre
bajki nie są dla dzieci a dla starszych widzów ponieważ dzieci mogą niezrozumieć co niektórych
żartów i powiedzonek w bajkach.


Zdecydowanie! Uważam, że już w 2001 z premierą Shreka zaczęła się zmiana. Na dzień dzisiejszy bajki są z reguły tworzone tak, aby dobrze się bawili zarówno dorośli jak dzieci. Z Adventure Time jest o tyle trudno, że jest ten serial tak naszpikowany świetnymi dowcipami, podtekstami, puszczaniem oczek co do historii świata i tak mógłbym wymieniać i wymieniać, co tylko udowadniałoby tezę, że po prostu AT jest zbyt rozbudowane jak na bajkę dla dzieci. Co do oglądania, to zagadaj na maila mojego(podpis)i Ci przekaże co trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 00:29, Inferno0009 napisał:

Bardzo fajny serial, co jakiś czas jak się nudzę to zaczynam oglądać odcinki, których
nie widziałem :)

Dobry wybór :)
Ichibanboshi-kun Dlatego właśnie się zastanawiam dlaczego ta bajka jest emitowana w programie dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 18:23, bobobo napisał:

Wolę Regular Show ;)

Ja też to lubie pisałem już o tym w 3 komentarzu
Grze się przyglądałem ale nie mam żadnej konsoli od Nintendo. Serial jest świetny. gdyby nie mój młodszy brat nigdy bym się o nim nie dowiedział. Polecam też Zwyczajny Serial tez fajna bajka z jajcem. Ostatnio zauważyłem że coraz więcej bajek jest przeznaczone dla osób starszych ponieważ są w dzisiejszych bajkach jest dużo żartów których młodszy widz nie zrozumiałby. Jest też wiele nawiązań do znanych osób itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 21:22, Ichibanboshi-kun napisał:

Dzięki obczaję, jak już dotrę do końca 4. sezonu Adventure Time :) Ja odkryłem przypadkiem,
widziałem z 3 odcinki na Cartoon Network, potem zobaczyłem, że jest to w Internecie szalenie
popularne no i gra już w ogóle zapowiada siębombastycznie, więc spróbowałem.
Właśnie to jest cudowna rzecz, którą dał nam Shrek numer jeden. Teraz bajki robi się
tak, aby każdy się z niej cieszył. Dzieciaki cieszą się z kolorowych postaci, przyjaźni
Jake i Finna oraz tego, że kopią tyłki(ktore zresztą widać, zawsze mnie to bawi)złym,
bo to jest fajne. My poza tym co wymieniłem, to jeszcze czerpiemy radość z przedniego
humoru, podtekstów, odnośników. Świetny klimat. Trochę sobie poczytałem o Marcelinie(bo
jej kibucuję)i szkoda, że

Spoiler

Finn wybierze Flame Princess, ale jeszcze jej nie poznałem,
dopiero kończę 1. sezon, więc może się okaże że jest super :)

.

Z podobnych klimatów nie podszedł mi Flapjack, jakoś tak nie ma to za dużo sensu i jedynie
zwariowana grafika jest łącznikiem między tymi dwoma seriami(bo W AT wiadomo, chodzi
o dwóch kumpli).

Flapjack też mi zbytnio się nie spodobał.Ich przygody nie były takie ciekawe. Po prostu ta bajka nie ma takiego klimatu jak Pora na Przygode. Na serio PnP* przypomina te stare dobre bajki, od których kiedyś nie można było odciągnąć wzroku i ten zarypisty, kolorowy, fantastyczny klimat. Nie raz się nieźle uśmiałem przy niektórych momentach a mój brat siedzący obok patrzał się na mnie jak na głupiego :) Po prostu tak jak mówiłeś młodsi widzowie nierozumieją tych wszystkich podtekstów.
PS. Szybko Ci odpowiedziałem co nie ? :) A tak jakoś mnie wzieło na popisanie trochę o tym bo po dłuższej pszerwie znów zacząłem oglądać.
* PnP - Pora na Przygode, to będzie teraz taki mój skrót :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 18:58, seroero napisał:

Flapjack też mi zbytnio się nie spodobał.Ich przygody nie były takie ciekawe. Po prostu
ta bajka nie ma takiego klimatu jak Pora na Przygode. Na serio PnP* przypomina te stare
dobre bajki, od których kiedyś nie można było odciągnąć wzroku i ten zarypisty, kolorowy,
fantastyczny klimat. Nie raz się nieźle uśmiałem przy niektórych momentach a mój brat
siedzący obok patrzał się na mnie jak na głupiego :) Po prostu tak jak mówiłeś młodsi
widzowie nierozumieją tych wszystkich podtekstów.

Poza tym jest to niesamowicie skonstruowany świat, który wymagał naprawdę przemyślenia każdego szczegółu i postaci. Mam szczerą nadzieję, że powstanie jakiś film, który to by jeszcze bardziej przybliżył nam historię Finna i Ziemii, chociaż na ten temat już wiemy dużo, bo w 5. sezonie były tak dobre odcinki, że czacha dymi! Chodzi mi tutaj szczególnie o odcinek

Spoiler

z młodym Królem i Marceline. Łza w oku się zakręciła.

Świetny odcinek. Albo te przejściowe gdzie
Spoiler

Finn był zwyczajnym chłopcem

:)

Dnia 29.07.2013 o 18:58, seroero napisał:

PS. Szybko Ci odpowiedziałem co nie ? :) A tak jakoś mnie wzieło na popisanie trochę
o tym bo po dłuższej pszerwie znów zacząłem oglądać.

Ja też muszę ostatnie dwa odcinki 5. sezonu skończyć :) ale szkoda mi nim 6. nadejdzie.

Dnia 29.07.2013 o 18:58, seroero napisał:

* PnP - Pora na Przygode, to będzie teraz taki mój skrót :)

Hehe, dobra, sorki jeśli czasem użyję angielskiej nazwy, bo tylko tak oglądam, a na CN to tylko przypadkeim jak trafię, więc w głowie zagnieździły mi się oryginalne nazwy.

No i piosenki są prześwietne, uwielbiam wszystkie i czekam na porządny soundtrack.
http://www.youtube.com/watch?v=yb7O25C3YZE

20130731163132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2013 o 16:31, Ichibanboshi-kun napisał:

Poza tym jest to niesamowicie skonstruowany świat, który wymagał naprawdę przemyślenia
każdego szczegółu i postaci. Mam szczerą nadzieję, że powstanie jakiś film, który to
by jeszcze bardziej przybliżył nam historię Finna i Ziemii, chociaż na ten temat już
wiemy dużo, bo w 5. sezonie były tak dobre odcinki, że czacha dymi! Chodzi mi tutaj szczególnie
o odcinek

Spoiler

z młodym Królem i Marceline. Łza w oku się zakręciła.

Świetny odcinek.
Albo te przejściowe gdzie
Spoiler

Finn był zwyczajnym chłopcem

:)


Szczerze byłoby super gdyby powstał pełnometrażowy film PnP. Wybrałbym się chyba w dniu premiery. Ja niestety z mim ultra szybkim internetem moge zapomnieć o oglądaniu filmów na internecie, więc zostaje na cartoon network. Przez to niestety jestem pod koniec 4 sezonu. Choć oglądałem kilka odcinków 5 sezonu gdy zostawiałem sobie na noc dwa odcinki żeby mi się załadowały i z rana oglądałem. A wspominałeś tez o grze PnP. Grałeś w nią ??
No i racja muzyka w tej bajce jest jej mocną stroną.
W jednym odcinku

Spoiler

Gdy lodowy król powykradał części ciała księżniczek i zbudował swoją "ukochaną" rozbawiła mnie reakcja tych pingwinków :). Wtedy co ta "ukochana" lodowego króla miała pokaz mody tak jakby to jeden z pingwinów nawet się shaftował :P


Więc jak widzisz jestem narazie między 4 a 5 sezonem więc możesz spoilerować tylko do 5 sezonu włącznie :D <żart>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 17:07, seroero napisał:

Szczerze byłoby super gdyby powstał pełnometrażowy film PnP. Wybrałbym się chyba w dniu
premiery. Ja niestety z mim ultra szybkim internetem moge zapomnieć o oglądaniu filmów
na internecie, więc zostaje na cartoon network. Przez to niestety jestem pod koniec 4
sezonu. Choć oglądałem kilka odcinków 5 sezonu gdy zostawiałem sobie na noc dwa odcinki
żeby mi się załadowały i z rana oglądałem. A wspominałeś tez o grze PnP. Grałeś w nią
??

Niestety nie. Chciałbym ją na 3DSa, a ten niestety ma blokadę regionalną i mógłbym jedynie w wersję DSową :/ Gra podobno dla tych co bajkę znają to mus, minus ma jedynie taki, że jest za krótka. Poza tym to jest w duchu starych gier Nintendo - Adventure of Link, szczególnie. Muzyka jest genialna, możesz ją przesłucha o tutaj:
https://soundcloud.com/d3publisher
Szczególnie polecam piosenkę Refusing to Refuse już sam tytuł jest w stylu Finna i Jake''a, nie mówiąc o tekście piosenki :)

Dnia 31.07.2013 o 17:07, seroero napisał:

No i racja muzyka w tej bajce jest jej mocną stroną.
W jednym odcinku

Spoiler

Gdy lodowy król powykradał części ciała księżniczek i zbudował swoją
"ukochaną" rozbawiła mnie reakcja tych pingwinków :). Wtedy co ta "ukochana" lodowego
króla miała pokaz mody tak jakby to jeden z pingwinów nawet się shaftował :P


Hahaha, to prawda :D Ale jak zwykle dosyć smutny odcinek, jednakże nie ma w tym nic dziwnego. Sam Pendelton Ward mówi, że najlepiej jest wtedy gdy uda się połączyć smutek i radość. W ogóle, jeśli chodzi o 5. sezon to powiem Ci, że jest on najbardziej przerażający. Ma czasem takie motywy, że ze strachu idzie w gacie narobić.

Dnia 31.07.2013 o 17:07, seroero napisał:

Więc jak widzisz jestem narazie między 4 a 5 sezonem więc możesz spoilerować tylko do
5 sezonu włącznie :D <żart>


Hahaha, okej, tak będzie xD Podrzucę Ci linki do obu gier jeśli nie widziałeś jeszcze :) aha, w ogóle dobra wiadomość jest taka, że najnowsza część wychodzi na więcej konsol niż DS/3DS.

http://www.youtube.com/watch?v=qlSD1omTmks - Hey Ice King! Why''d You Steal Our Garbage
http://www.youtube.com/watch?v=GCKQKe7LYTk - Explore the Dungeon Because I Don''t Know

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować