• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Mate0

dysk przenośny

Pytanie

mam poważny problem z dyskiem (dysk external HDD HXD5 640) nie czyta mi wogole, kidy wtykam do USB pokazuje zedziala poprawnie ale nie widze go w Moim komputerze

co robic?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.08.2012 o 16:19, Mate0 napisał:

mam poważny problem z dyskiem (dysk external HDD HXD5 640) nie czyta mi wogole, kidy
wtykam do USB pokazuje zedziala poprawnie ale nie widze go w Moim komputerze

co robic?????


Zobacz w narzędziach administratora, czy dysk jest w ogóle wykrywany przez system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2012 o 17:16, vegost napisał:

> mam poważny problem z dyskiem (dysk external HDD HXD5 640) nie czyta mi wogole,
kidy
> wtykam do USB pokazuje zedziala poprawnie ale nie widze go w Moim komputerze
>
> co robic?????

Zobacz w narzędziach administratora, czy dysk jest w ogóle wykrywany przez system.

teraz dziala i jest ok
a czy jak skopiuje z MAC na dysk pliki ponad 10 gb na dysk, to czy bez problemu odczytam to na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.09.2012 o 10:10, Mate0 napisał:

teraz dziala i jest ok
a czy jak skopiuje z MAC na dysk pliki ponad 10 gb na dysk, to czy bez problemu odczytam
to na PC?


W sensie z komputera Maca? Jeden plik 10 gb, czy kilka razem mających taką wielkość? Wydaje mi się, że powinno to zależeć od systemu plików na dysku przenośnym, jeśli komputer wykrywa dany dysk, to znaczy że wspiera dany format.

Pamiętaj tylko, że komputer PC nie uruchomi aplikacji Maca. Wszystko inne powinien potraktować jak zwykłe dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.09.2012 o 10:10, Mate0 napisał:

a czy jak skopiuje z MAC na dysk pliki ponad 10 gb na dysk, to czy bez problemu odczytam
to na PC?


Dysk wykrywa bez problemu bo MAC to nic innego jak zwykły komputer przystosowany do systemu Apple. Ale pliki wykonane jakimś programem, który obsługuje tylko system Apple to, nie ma takiej możliwości. Filmy, muzyka, owszem będą działały na systemie Windows. Format plików w tym przypadku nie ma znaczenia. Gorzej, jeśli format plików jest niezgodny z system Windows. Wtedy może są, albo i nie, programy, które zostały napisane pod Windowsa i czytają pliki z systemu MAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować