• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Falvest

polska wersja językowa na Steam [Rozwiązany]

Pytanie

Chciałbym zapytać, czy Steam oferuje gry z polską lokalizacją? Nigdy nie kupowałem gier drogą cyfrową, ale zauważyłem dziś, że jest ciekawa promocja -75% na GTA Vice City. Problem polega na tym, że wolałbym, by ta gra była spolszczona. :) Niby obok są wypisane dostępne języki, ale zauważyłem, że w żadnej grze napis o polskiej wersji nie widnieje. Druga sprawa, jeśli kupiłbym grę w angielskiej wersji, to czy miałbym prawo sięgnąć po jakieś oficjalne spolszczenia, czy podchodzi to już pod piractwo? Dodam, że bardzo zależy mi na czasie, bo promocja kończy się za niecałe 3 godziny. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.10.2012 o 16:18, Falvest napisał:

Chciałbym zapytać, czy Steam oferuje gry z polską lokalizacją? Nigdy nie kupowałem gier
drogą cyfrową, ale zauważyłem dziś, że jest ciekawa promocja -75% na GTA Vice City. Problem
polega na tym, że wolałbym, by ta gra była spolszczona. :) Niby obok są wypisane dostępne
języki, ale zauważyłem, że w żadnej grze napis o polskiej wersji nie widnieje. Druga
sprawa, jeśli kupiłbym grę w angielskiej wersji, to czy miałbym prawo sięgnąć po jakieś
oficjalne spolszczenia, czy podchodzi to już pod piractwo? Dodam, że bardzo zależy mi
na czasie, bo promocja kończy się za niecałe 3 godziny. :)

Pozdrawiam.


Dziwne pytanie. To logiczne, że polska wersja też istnieje, a gdyby nie istniała to miałbyś świetny pretekst i sposób na naukę angielskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pytałem dlatego, bo w oknie pokazującym spis dostępnych lokalizacji, nie było żadnej wzmianki o polskiej wersji językowej. To pierwsze moje zakupy na tej platformie, bo nie przepadam za dystrybucją cyfrową, ale jak zobaczyłem tą cenę, to szkoda mi było to przepuścić. :) Tym bardziej, że starą płytę połamałem dawno temu, a pudełkowa wersja w tych pomarańczowych opakowaniach będzie mi szpecić pułkę. :D O językach obcych już dyskusji prowadził nie będę, bo wszedłbym głębiej w temat i zostałbym zalany wrzącą falą krytyki sfrustrowanych, jakże europejskich "ludzi na czasie" XXI wieku. :) Oj... koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2012 o 16:18, Falvest napisał:


Wątpię. Naprawdę niewiele gier które normalnie są po polsku, na Steamie są po angielsku. W ten sposób naciąłem się na Bard''s Tale. Bo mimo, że znam dosyć dobrze angielski, to angielski dubbing w tej grze jest bardzo kiepski. A co do spolszczenia, to jest ono w osobnym pliku i podejrzewam, że bez trudu dałoby się zlokalizować Steamowską wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2012 o 20:38, Falvest napisał:

http://imageshack.us/f/189/zonkkkk.jpg/
Yhm, kupiłem i jak widać polskich napisów nie ma. Mógłby ktoś podrzucić? Jeśli jest
to dozwolone, ma się rozumieć.

A więc tak. Są 2 spolszczenia: fanowsie i oficjalne. Ale żadnego nie polecam. Obydwa są co najwyżej średnie. Jak znasz angielski, to olej spolszczenie. Masa uproszczeń, skrótów myślowych, niekiedy źle przetłumaczone zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nawet, jeżeli gra pudełkowa wyszła po polsku to nie oznacza, że gra kupiona na Steam też będzie miała ten język. Ale nie oznacza to też, że nie może go mieć.
Z grami wymagającymi Steama jest odrobinę inaczej. Wiele może zależeć od źródła zakupu. Przykładowo Fallout NV kupiony w pudełku albo bezpośrednio na Steam będzie miał język polski pod warunkiem jednak, że kupisz go w jednym z krajów, w których wydawcą jest Cenega/1C. Kupienie tej gry w UK na przykład (niezależnie od tego, czy kupisz pudełko, klucz, czy bezpośrednio na Steam) sprawi, że języka polskiego nie będzie.
Najlepiej jest czytać opisy produktu. Po prawej stronie masz wiele przydatnych informacji, w tym dostępne języki i jakie są to tłumaczenia (pełne, sam tekst itp.):

20121023215245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2012 o 21:53, Narmo napisał:

Najlepiej jest czytać opisy produktu. Po prawej stronie masz wiele przydatnych informacji,
w tym dostępne języki i jakie są to tłumaczenia (pełne, sam tekst itp.):

Tylko, że często nie ma języka polskiego, a okazuję się, że jest. Więc raczej ciężko temu opisowi uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować