Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2006 o 20:32, flowerania napisał:

Czy przedmioty, ktore chce mi sprzedać włóczęga w Empyrii będą mi do czegoś potrzebne??


Tak - kup łzę Zerbity, z tym że odrzuć pierwszą ofertę i dopiero kiedy mocno zejdzie z ceny zdecyduj się na kupno. Po zdobyciu jeszcze dwóch łez (jedną da ci Tuomi w mieście, a kolejną gdzieś znajdziesz) będziesz mogła ulepszyć jakąs broń u jednego z kupców na placu targowym w Empyrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 19:32, Raylin napisał:

> przepraszam... nie zauważyłem wiele na temat ostrej skały na forum...

Słabo szukałeś ;) Odpowiedź na tę zagadkę znajdziesz w drugiej części postu Pluszaka: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=80&pid=1102

heheh;] dzięki Raylin:D na przyszłość będę uważniej przeszukiwal wszystko:P pozdrawiam serdecznie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 19:22, szemihaz napisał:

przepraszam... nie zauważyłem wiele na temat ostrej skały na forum... CZY KTOŚ BAWIŁ SIĘ NIECO
W OSTREJ SKALE?? Na północ od portalu gdzie zaczynamy mapę znajduje się głaz z niebieskawą
aurą... w pobliżu niego jest pare tablic (w różnych miejscach) czy tą zagadkę można rozwiązac
czy jeszcze jestem za tępy na to??:D:D HELP ME PLEASE!!!

Ta zagadka jest przeciez strasznie prosta wystarczy przeczytac z tych tablic i samo sie układa wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 13:21, axedi napisał:

> to ja się powtórzę, bo widzę, że moje pytanie zaginęło w tłumie ;) :
>
> Jak pokonac Beliala i jego "eskortę"? :(((((( Jak podchodzę to nie zdążam zadać im
zadnych
> widocznych obrażeń i już mi wszystkich zabili :((((((

Nie wiem jak to mozliwe ze ci odrazu zabijają wszystkich. Wydaje mi sie ze chodzi ci o koszmary
ostrzy jezeli tak to bierz ich na wyrywki po 1 bo tak to nie masz szans są za dobzi a z samym
belialem powinienes sobie poradzic



No z koszmarami jest największy problem właśnie, i to od początku planszy (bo nie działa na nie zaklęcie śmierci moich czarnoksiężników :( ), skubane jak się orientują, że się pojawiłam to wszystkie 3 (przy Belialu) na raz :/ I to mnie rozwala, bo z samym Belialem bym sobie pewnie poradzila, tylko kuczę i Belial i 3 koszmary to już za dużo, a mam 2 łuczników i wrzuciłam runę jakiejś babeczki z leczeniem, i włączyłam nieśmiertelność avatara, i lipa :/ Chyba musze poćwiczyć skradanie się do ostrzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie dam rady kuźwa, po prostu nie dam rady, jak ominęłam ostrza i podeszłam do Beliala z lewej strony, to udało mi się odebrac mu z połowę życia, jak sie namnożyło w cholerę żywiołaków, duchów i innych cholerstw i mi pozabijali ludzików, ostrza się zlazły i już nawet się nie udało podejść do Beliala, a te male cholery są strasznie silne :( heeeeeelp!!!!! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 22:47, Wicherrrek napisał:

yyyy, no dobra, udało mi się ;)
ale jak teraz uruchomić "Oddech Zimy"? O.o bo nie mam takiej opcji w menu O.o

Odddech zimy to przeciez kampania Aryna, na pewna masz ja w menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 19:17, Raylin napisał:

> Już z tydzień mie grałem w SpellForc''a:[ Bo w Oddechu Zimy jak w końcu, powtarzam W KOŃCU

> zdobyłem 28 level to wyobraźcie sobie, że mi brakowało 5 do inteligencji, żeby mieć magia
żywiołów
> na 12 (lód, ogień):[

Nic straconego - jeśli grasz w Cień Feniksa to przy pierwszym awansie (a nastąpi to bardzo
szybko) sobie je dodasz i będziesz miał maga z żywiołami na 12 poziomie. Naprawdę nie jest
to powód żeby się na grę obrażać ;)

Raylin ja się nie obraziłem tylko wkurzyłem, bo tak się męczyłem, żeby zdobyć level 28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 04:57, Kris l napisał:

Raylin ja się nie obraziłem tylko wkurzyłem, bo tak się męczyłem, żeby zdobyć level 28.


Nie przejmuj się, ja też. 28 level zdobyłem przed samą walką z Arynem, ale na szczęście punktów na inteligencję mi starczyło :) Pamiętaj tylko, że to na jakim poziomie magii kończysz nie ma znaczenia - wszystkie zaklęcia 12 poziomu możesz i tak zapisać w książce, bo przechodzą z tobą do dodatku, a tam kolejny poziom załapiesz bardzo szybko i wtedy będziesz mógł się już posługiwać 12-poziomowymi zaklęciami bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle że białamagia jest niezwykle potężna i ma spory potencjał
- dostaje się specjlane super itemy dla tejże magii
- aura uzdrawiająca nie musze chyba pisać
- świętość papa ożywience

problem jest tylko z zadawaniem obrażeń ale myśle że można wziąć domieszke magii lodu, i już całkiem nieżle będzie

Tak sobie myśle po co komu lekkie uzbrojenie jeśli ciężkie ma o wiele większy potencał ciekawią mnie, plusy lekkiego uzbrojenia.

Magia żywiołów tu chyba nie musze mówić IMHO najlepsza szkoła magii
- spore obrażenia
- zamrożenia
- czary masowe

ogólnie dla mnie bomba

Cieżkie uzbrojenia
- poteżne bronie i pancerze

broń strzelecka
tylko łuki nie znalazłem żadnej dobrej kuszy !

magia umysłu
Do tego rodzaju magii jakoś nie mogłem sie przekonać nie urzekla mnie niczym specjalnym

Pozdrawiam ziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 00:52, zebara napisał:

> yyyy, no dobra, udało mi się ;)
> ale jak teraz uruchomić "Oddech Zimy"? O.o bo nie mam takiej opcji w menu O.o
Odddech zimy to przeciez kampania Aryna, na pewna masz ja w menu.


No mam, a nie mogę w niej grać avatarem z Zakonu Świtu? :/ Bo kuczę byle pierwszy goblin zabiera mi połowę życia znowu :( aż strach się bać co będzie dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plusy lekkiego ubrojenia są takie ze pancerz jest lekki i nie odejmuje szybkosci biegu i walki jak to nieraz jest w ciekim uzbrojeniu a po za tym bronie najczęsciej są tez duzo szybsze :) co do magi umysłu tez uwazam ze nie jest za dobra nic wielkiego same bzdety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 18:31, Wicherrrek napisał:

No mam, a nie mogę w niej grać avatarem z Zakonu Świtu? :/ Bo kuczę byle pierwszy goblin zabiera
mi połowę życia znowu :( aż strach się bać co będzie dalej ;)


Awatarem z Zakonu Świtu możesz grać dalej w Cieniu Feniksa, po skończeniu Oddechu Zimy w dodatku będziesz mógł też grać postacią z tej kampanii; Zakon Świtu i Oddech Zimy to dwie różne historie i nie możesz między nimi importować bohaterów. Rzeczywiście postać z Oddechu ma na początku trudniej, potem jest troche lepiej, ale i tak zdarzają się bardzo trudne mapy, np. ta ze zdobyciem ostrza cienia; na łatwą rozgrywkę nie masz co liczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to o co teraz prosze będzie kłopotliwe ale może znajdzie się ktoś kto mi pomoże.
Potrzebuje spisu wszytkch czarów z bialej magii najlepiej wraz z opisami :D

pozdrawiam ziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań :
1. w jaki sposób mozna otworzyć bramę prowadzącą na północ w kryptach zegarowych ?
2. w jaki sposób mozna otworzyć bramę prowadzącą na północ na pierwszej mapie cienia feniksa? Za nią znajduje się
duch krasnoluda który ma zlecic misję poboczną zabicia kilku smoków na tej mapie.
3. gdzie dostanę łzy zerbity mam jedną i nie mogę znaleźć kolejnych?
4. czy ktoś ma jaką strategię na walkę w koloseum na arenie?
5. co z ostatnimi składnikami dla kupca z empirii, chodzi zdaje się o splot cieni czy coś podobnego mam 2 sztuki
a potrzebuję jeszcze 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 03:51, Sługa Run napisał:

1. w jaki sposób mozna otworzyć bramę prowadzącą na północ w kryptach zegarowych ?

Brama otworzy się kiedy wykonasz zadanie dla Tuomi (przyniesienie kilku artefaktów, które znajdziesz w różnych skrzyniach w Kryptach). Można tam zagrać w grę o dziedzictwo Zerbitów; można jednak tylko zremisować, więc jest to raczej ciekawostka, która nic ci nie daje.

Dnia 26.03.2006 o 03:51, Sługa Run napisał:

2. w jaki sposób mozna otworzyć bramę prowadzącą na północ na pierwszej mapie cienia feniksa?
Za nią znajduje się duch krasnoluda który ma zlecic misję poboczną zabicia kilku smoków na tej mapie.

Po wizycie u driady i rozmowie z Uriasem da ci on zadanie powrotu na pierwszą mapę i zrobienia dla niego jakiegoś zadania; wtedy będziesz też mógł wziąć zadanie od krasnoluda. Niech ci się nie spieszy - pokonanie 3. i 4. smoka jest naprawdę bardzo trudne, więc musisz mieć dobrze rozwiniętego awatara i odpowiednio mocnych bohaterów.

Dnia 26.03.2006 o 03:51, Sługa Run napisał:

3. gdzie dostanę łzy zerbity mam jedną i nie mogę znaleźć kolejnych?

Pierwszą trzeba kupić od włóczęgi w slumsach Empyrii, drugą po pokazaniu pierwszej dostaniesz od Tuomi. Trzecią znajdziesz w Kryptach w którejś ze skrzyń.

Dnia 26.03.2006 o 03:51, Sługa Run napisał:

4. czy ktoś ma jaką strategię na walkę w koloseum na arenie?

Właściwie strategii nie mam, ale mogę ci radzić żebyś kupił od razu najlepszego tytana (na wschód od areny), chyba ent elfów, a potem sukcesywnie po każdej walce kupuj kolejnych, tak ze dwóch (im droższy tym lepszy) i z ich pomocą powinieneś sobie poradzić. Poza tym na półn.-zach. od areny kup od kupca owoce czy coś w tym stylu, które znajdziesz w czasie walki na stole w prawym-dolnym i lewym-górnym rogu areny - uzrdawiają chyba od razu całe zdrowie.

Dnia 26.03.2006 o 03:51, Sługa Run napisał:

5. co z ostatnimi składnikami dla kupca z empirii, chodzi zdaje się o splot cieni czy coś podobnego
mam 2 sztuki a potrzebuję jeszcze 2?

Nie pamiętam tej misji, może podaj kilka szczegółów to coś skojarzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 03:51, Sługa Run napisał:

5. co z ostatnimi składnikami dla kupca z empirii, chodzi zdaje się o splot cieni czy coś podobnego
mam 2 sztuki
a potrzebuję jeszcze 2?

wszystkie te nici są w czerwonych pustkowiach czy jakos tak znajdziesz je u mumii na płd.- wsch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się