Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy trailer SW: TOR, czyli co nas czeka w dodatku Rise of the Hutt Cartel

27 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2013 o 12:10, TobiAlex napisał:

Co Wy się czepiacie tego modelu F2P?


Wybacz, ale trochę nie bardzo rozumiem logikę wypowiedzi - mam się nie czepiać słabo zaplanowanego modelu f2p, bo abonament jest niski? O_o Model f2p w tej grze woła o pomstę do nieba, niestety, jest to chyba najgłupsza możliwa wersja f2p, jaka kiedykolwiek ukazała się na rynku, ale należy to zignorować, bo abonament jest niski? Eee... Iiijasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 16:43, Ring5 napisał:

> Co Wy się czepiacie tego modelu F2P?

Wybacz, ale trochę nie bardzo rozumiem logikę wypowiedzi - mam się nie czepiać słabo
zaplanowanego modelu f2p, bo abonament jest niski? O_o Model f2p w tej grze woła o pomstę
do nieba, niestety, jest to chyba najgłupsza możliwa wersja f2p, jaka kiedykolwiek ukazała
się na rynku, ale należy to zignorować, bo abonament jest niski? Eee... Iiijasne.


Model f2p w TOR jest przede wszystkim nielogiczny. Z jednej strony robi ukiłon w stronę graczy darmowych, pozwalając im na kupno itemów z Cartelu za kredyty, z drugiej ustala ich tak śmiesznie niski limit (nawet dla graczy z kontami prefered), że żadnego sensownego unlocka się nie kupi. Do tego Bioware uparcie odmawia wprowadzenia opcji zdjęcia limitu kredytów za cartel coins, zasłaniając się gold farmerami. Przegapiają tu fakt, że zdjęcie limitu kredytek spowodowało by, że wzrósł by obrót itemami z Cartelu (których są jedynym źródłem, więc nie ma opcji, żeby nie zarobili), bo sporo ludzi zamiast kupować od chińskich farmerów łamiąc regularmin wolało by kupić cartel coins i legalnie opchnąć premium itemy na aukcji.

Na rzeczy takie jak artifact authorisation zawsze będzie popyt, ale kiedy dwa tygodnie temu się zalogowałem, nadal stały po 1-1,5m kredytów. Ani free ani prefered gracze nie będą mieli możliwości nabycia ich z aktualnym limitem. Może się to skończyć tak jak w Hellgate, gdzie niedawno w ramach eventu rozdawali unlocki na płatne chaptery, bo mało kto chciał w HGL jeszcze grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w modelu f2p, podchodząc do całej gry jak do singla z coopem. Jest to moje pierwsze mmo bo nigdy mnie ten gatunek nie pociągał a teraz pociąga mnie nawet jeszcze mniej ;) w każdym razie z kazdym kolejnym poziomem jest bardziej frustrująco i nie wiem czy dociągnę moja postać do końca jej historii. Gram szmuglerką i na początku było całkiem przyjemnie - do 15 levelu dobiłam jeszcze w ramach trialu który nie miał praktycznie ograniczeń. Póżniej było coraz bardziej irytująco: brak możliwości wskrzeszania (nie ma to jak zginąć przed zadaniem ostatecznego ciosu bossowi i przedzierać się do niego po raz n-ty przez nadziane mobami nudne tereny) i ograniczenie do 2 quickbarów coraz bardziej działały mi na nerwy, ale całkiemę przyjemna historia klasowa w pierwszym rozdziale jakoś mnie trzymała przy grze (swoją drogą uważam że byłby to fajny motyw na kolejnego mass effecta - grać jako pilot statku, przemytnik i najemnik poszukujacy sławy i bogactwa obciażony nie mroczną przeszłoscią, ale beztroskim usposobieniem ;>) A potem przyszedł drugi rozdział i trzeci, nuda w scenariuszu, nudne walki z mobami i nagorsze: ograniczenia w zdobywaniu expa zaczęły dawać o sobie znać. Robiłam wszystkie questy, heroiki i flashpointy a i tak zaczęłam odstawać poziomem od planet. I teraz właśnie jestem w martwym punkcie bo mam level 44, a wszystkie questy są na poziomie 47. Jakoś jeszcze daję radę przez nie przechodzić, ale podejrzewam że będzie mi coraz ciężej o exp więc nie wiem czy jej sens sie katować. Ma ktoś moze jakies rady? Jedyne co mi przychodzi do głowy to katowanie w kółko flashpointów co nie do końca brzmi jak dobra zabawa ;p

A tak przechodzac do treści newsa: gra w żaden sposób mnie nie zachęciła do wykupienia abonamentu - jakby mnie naszła ochota to questy klasowe innych postaci moge obejrzeć sobie na jutubie bez katowania nużącymi walkami - więc nie mam najmniejszej ochoty kupować tego dodatku. Swoją droga jestem ciekawa ile graczy f2p skusi się na taki nabytek, skoro grają tylko dlatego że gra jest darmowa ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie do 2 qb zdjęto już jakiś czas temu. Wskrzesić się można w każdej chwili, wystarczy tylko poczekać te kilka sekund aż pojawi się opcja wezwania med-sondy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 22:02, Pietro87 napisał:

Ograniczenie do 2 qb zdjęto już jakiś czas temu. Wskrzesić się można w każdej chwili,
wystarczy tylko poczekać te kilka sekund aż pojawi się opcja wezwania med-sondy.


Hm... Ja mam dalej dostępne tylko dwa. A co do med-sondy to naprawdę trudno przegapić opcję jej wezwania, problem w tym że abym miała ją dostępną musze ją sobie wykupic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 12:11, TobiAlex napisał:

Jestem ciekawe jak z tej perspektywy czasu Sony patrzy na zamknięcie Galaxies (czy jak
to się tam pisze).

Sony nie miało w tej sprawie nic do gadania. Licencja wygasła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2013 o 23:42, Erine napisał:

Hm... Ja mam dalej dostępne tylko dwa. A co do med-sondy to naprawdę trudno przegapić
opcję jej wezwania, problem w tym że abym miała ją dostępną muszę ją sobie wykupic ;)


To widać ja ją mam jako były subskrybent na zasadzie "odblokowane wcześniej za status".

Tak czy siak - wydać te 30zl, żeby odblokować takie pierdoły poprzez progres jednej postaci to naprawdę niewielkie pieniądze, imho warto w TORa raz zainwestować, odblokować sobie trochę rzeczy, skończyć fabułę single [jak się było fanem starych kotorów] i potem grywać f2p albo olać tytuł - wedle woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować