Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Producent wykonawczy Dead Space 3 o pecetowym porcie: O co cała afera?

65 postów w tym temacie

Ale te koszty trzeba sobie zawsze przekalkulować :) bo rzeczywiście koszt peceta do gier wynosi ok 3000 zł, ale konsole jak wchodzą na rynek to ok 2000 zł kosztują. Poza tym ciekawe ile osób przez te 7 lat gra ciągle na tej samej konsoli. Z tego co wiem to na początku obecna generacja była dość awaryjna. W dodatku na konsolach trzeba opłacać abonament. No i koszt gier jest często 2 razy wyższy niż na pecetach, a poza tym odpadają te wszystkie wielkie wyprzedaże. No i ostatnia sprawa - jak ktoś ma konsolę, to zazwyczaj również posiada peceta, który umożliwia znacznie więcej. A kwestia wygody - do pecetów są też tanie bezprzewodowe myszki, klawiatury i pady, a i telewizor zamiast monitora można podłączyć :D

I uprzedzając zarzuty, że jestem pecetowym betonem - nie grałem nigdy na konsolach stacjonarnych, ale też nie uważam, że są czymś gorszym od pecetów. Jak ktoś ma kasę, to może sobie kupować ile tylko chce konsoli. Jednak jak ktoś uważa, że każdy powinien posiadać peceta i przynajmniej 2 konsole, to argumentuję, że sam pecet jest znacznie bardziej opłacalny. Poza tym uwielbiam sobie zmieniać różne rzeczy w budzie, czego w konsoli raczej bym nie mógł robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> +1 Świetnie opisane. Pecetowcy na początku tej generacji pisali, że grafika nie jest
> najważniejsza, a liczy się gameplay. Teraz ich głównym argumentem przeciwko konsolom
> jest słaba grafika na nich.

Chyba nie rozumiesz, że problemem jest zlewanie ciepłym moczem wersji gry na pc, a nie grafika sama w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Z tego co wiem to na początku obecna generacja była dość awaryjna.

Awaryjny był Xbox 360, ale już nie jest. Takie samo jest ryzyko awarii każdego innego sprzętu.

>W dodatku na konsolach trzeba opłacać abonament.

Można, ale nie trzeba. To są zniżki, dodatkowe opcje lub wypożyczanie gier na jakiś okres czasu (PS+) , które nie są konieczne do grania.

Dnia 31.01.2013 o 12:32, pawbuk napisał:

No i koszt gier jest często 2 razy wyższy niż na pecetach, a poza tym odpadają te wszystkie
wielkie wyprzedaże.


Brak wyprzedaży? O czym ty piszesz? Na XBL i PSN co tydzień są wyprzedaże. W sklepach zwykłych też. Można kupić w zagranicznych gry za mniej niż 100zł z darmową przesyłką do Polski.

Dnia 31.01.2013 o 12:32, pawbuk napisał:

No i ostatnia sprawa - jak ktoś ma konsolę, to zazwyczaj również posiada peceta, który umożliwia znacznie więcej.


Ale to jest jakaś wada konsol? Konsole kupuje się do grania, a PC można do pracy, przeglądania internetu itp, ale można też do grania.
>A kwestia wygody - do pecetów są też

Dnia 31.01.2013 o 12:32, pawbuk napisał:

tanie bezprzewodowe myszki, klawiatury i pady, a i telewizor zamiast monitora można podłączyć
:D


Na konsole są bezprzewodowe pady, myszki i klawiatury, których nie opłaca się podłączać (ale są). A i zamiast telewizora można podłączyć monitor. Co do wygody: konsola uruchamia się w parę sekund, wkładasz płytę i grasz. Bez instalacji ( na PS3 jest trochę inaczej...), problemów, nie może się nie uruchomić, zawsze działa płynnie. W dodatku na X360 patche do gier mają bardzo małą wielkość. Rzadko powyżej 30MB ( na Patchstation jest inaczej).

Grałem kiedyś tylko na PC. Nie sądzę, że ta platforma jest jakaś gorsza od konsol, ale nie lubię jak ktoś pisze, że konsole to jakiś badziew i jakie one są złe, gracze konsolowi to casuale, a przez konsole gry są coraz gorsze i łatwiejsze. Zarówno konsole jak i PC są świetnym sprzętem do grania. Każdy wybierze to, co odpowiada mu bardziej, ale można też mieć wszystko i nie tracić żadnych gier, bo są one exsclusivami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować